Nasıl gidiyor, kendinizi şımartmaya başladınız mı? İster ofiste ister evde olsun, yoğun çalışma temposuna sahip olduğumuzda hepimiz küçük ödüllere ihtiyaç duyuyor, kendimizi ödüllendirmenin yollarını arıyoruz. Evde geçen günlerde kendimizi şımartmanın yollarından söz etmiş, keşfedecek yepyeni müziklerin ve popüler müzik listelerinin sizi mutlu edeceğini söylemiştik. Sırada happy hour’larda da #NeİstediğiniBilenlere öneriler var! İş çıkışında günün yoğunluğunu, yaz günlerinde havanın sıcaklığını unutturacak buz gibi bir mocktail, her yudumda eşsiz bir deneyimle keyfinizi yerine getirebilir – hele ki doğru mocktail tarifleri elinizde olduğunda…

Mocktail Tarifleri

Pencereyi açmanın yetersiz kaldığı, klimanın altında uzanmanın hastalığa davetiye çıkardığı günler kapıdayken, serinlemenin lezzetli, eğlenceli, pratik ve ferahlatıcı bir yolunu mu arıyorsunuz? O zaman iş çıkışında doğruca mutfağın yolunu tutun ve içinizdeki miksolojisti göreve çağırın! Farklı damak tatlarına hitap eden bu mocktail önerileriyle, Schweppes Lime & Mint ferahlığını, Schweppes Mandarin lezzetini, Schweppes Bitter Lemon keskinliğini ve Schweppes Zero Tonic hafifliğini birer yaz klasiğine dönüştürün.

Mocktail Tarifleri

Provence Herbs

Schweppes Lime & Mint ve lavantanın birleşimiyle lezzet harmonisi.

Malzemeler: 3 cl lavanta çayı, 2,5 cl şeftali şurubu, 6 cl taze yeşil elma suyu, 3cl lime suyu, Schweppes Lime & Mint Süslemek için: Kuru lavanta ve yeşil elma dilimleri.

Hazırlanışı: 1. Bardağı buzla doldurun, üzerine sırasıyla lavanta çayı, şeftali şurubu, elma suyu ve lime suyunu ilave edip karıştırın. 2. Karışımın üzerini Schweppes Lime & Mint ile doldurun. 3. Lavanta dalı ve elma dilimleri ile süsleyip servis edin.

Bodrum Breeze

Schweppes Mandarin ile Bodrum mood’unu getiren lezzet.

Malzemeler: 1 adet satsuma, 2 adet çilek, 4 cl limon suyu, 4 cl portakal suyu, 2 bar kaşığı şeker, Schweppes Mandarin Süslemek için: Satsuma ve çilek.

Hazırlanışı: 1. Satsuma, çilekler ve şekeri ezici yardımıyla ezin, üzerine limon suyu ve portakal suyunu ekleyip buz ile çalkalayın. 2. Çalkaladığınız karışımı bardağa döküp üzerini Schweppes Mandarin ile doldurun. 3. Çilek parçaları ve satsuma dilimleri ile süsleyip servis edin.

Bitter Kombucha

Kombucha çayı, zencefil ve Schweppes Bitter Lemon’un canlandırıcı lezzeti.

Malzemeler: 1 adet limon kabuğu, zencefil çubukları, 10 cl kambucha çayı, Schweppes Bitter Lemon Süslemek için: Nane yaprakları.

Hazırlanışı: 1. Bir adet limonunun kabuğunu kesip bardağa oturtun, sırasıyla buz, zencefil çubukları ve kombucha çayı ilave edin. 2. Üzerini Schweppes Bitter Lemon ile tamamlayın. 3. Nane yaprakları ile süsleyip servis edin.

Stardust

Şekersiz ve kalorisiz Schweppes Zero Tonic ve yenilebilir glitter ile hazırlanan büyüleyici deneyim.

Malzemeler: 1 büyük buz küpü, 3 cl elma suyu, 2 cl mürver çiçeği şurubu, ¼ bar kaşığı yenilebilir gold glitter, 1 cl misket limonu suyu, Schweppes Zero Tonic Süslemek için: Altın Çilek.

Hazırlanışı: 1. Büyük bir buz küpünü bardağa yerleştirin, sırasıyla elma suyu, mürver çiçeği şurubu, yenilebilir gold glitter ve misket limonu suyunu ilave edip iyice karıştırın. 3. Üzerini Schweppes Zero Tonic ile tamamlayıp karıştırın. 4. Altın Çilek ile süsleyip servis edin.