Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlamak ve insanları hayrete düşürecek lezzete sahip kokteyller hazırlamak istiyorsanız; bu yazıyı okuduktan sonra tek yapmanız gereken elinizi cebinize atmanız olacak. Çünkü tek bir tuşa basıp indirebileceğiniz en iyi 5 kokteyl uygulamasını sizler için yazdık. 

Kokteyl Tarifleri Uygulamaları

1. Lush Cocktails

Lush-Cocktails
Lush Cocktails

Sahip olduğu muhteşem kokteyl tarifi çeşitliliğiyle sizi fazlasıyla şaşırtacak olan bu uygulama, kolay anlaşılır ve net tasarımıyla da fark yaratıyor. Tasarım aynı zamanda kokteyl malzemelerinin oranlarını öğrenmenizi de kolaylaştırıyor. İster tüm kokteyl tariflerinin olduğu katalogu açıp seçim yapabilir, isterseniz de gecenin temasına uygun kokteylleri bir arada görebilirsiniz. Örneğin, kız kıza bir gece geçirecekseniz listedeki “Kızlar Gecesi” başlığına tıklayın ve temanıza uygun kokteyl önerileri karşınıza çıksın!

Uygulamayı indirmek için tıklayın.

2. My Cocktail Bar

My Cocktail Bar App
My Cocktail Bar

Uygulamayı açayım, karşıma sayısız çeşitte kokteyl tarifi çıksın diyorsanız, üzgünüz çünkü bu uygulamanın çıkış noktası az ama öz tarifler. Fazla sayıda ama üzerine düşünülmemiş kokteyl tarifleri sunmanın kullanıcıya bir fayda sağlamayacağını düşünerek yalnızca özenle seçilmiş ve en popüler olanlara yer veriyorlar. Uygulamanın “Benim Barım” bölümünde; sizde olan tüm malzemeleri girebilir ve hemen o anda yapabileceğiniz kokteyl tariflerine erişebilirsiniz. Ayrıca favori kokteyllerinizi işaretleyip dilediğiniz zaman onlara hızlıca ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için tıklayın.

3. Cocktails Guru

Cocktails Guru
Cocktails Guru

15.000’in üzerinde kokteyl tarifiyle Cocktails Guru kapsamlı bir rehber niteliğinde. Uygulama, siz bir kokteyl tarifini incelerken benzer malzemelerle yapılan diğer kokteylleri de karşınıza çıkarıyor. Aynı zamanda o tarifi uygulayan diğer insanların yorumlarını görebiliyor, kendi söylemek istediklerinizi paylaşabiliyorsunuz. Cocktails Guru’yu diğer uygulamalardan ayıran çok faydalı bir özelliği var: Bartender Academy. Uygulamanın içerisinde miksoloji ile ilgili bilgi edinmenizi sağlayan bir bölüm var. Bu bölümde terminolojiden bar ekipmanlarına, süsleme yöntemlerinden farklı el hareketleriyle barmenliğinizi nasıl eğlenceli bir gösteri haline getirebileceğinize sayısız bilgiye erişebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için tıklayın.

4. Highball

Highball App
Highball

Highball, şu ana kadar anlattığımız kokteyl uygulamalarından biraz farklı. Uygulama, lezzetli kokteyl tariflerinizi tek bir yerde toplamanızı ve paylaşmanızı sağlıyor. Önerimiz, diğer uygulamaları kullanarak farklı kokteyl tariflerinin yapılışını öğrenmeniz ve pratik yapmanız. Sonraysa, Highball’u kullanarak kokteyllerinizin malzemelerini seçebilir,, yapılışını anlatabilir ve fotoğrafını ekleyebilirsiniz; karşınızda size özel bir kokteyl tarifi koleksiyonu! İsterseniz, koleksiyonunuzu sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz!

Uygulamayı indirmek için tıklayın.

5. Bartender’s Choice Vol.2

Bartender’s Choice
Bartender’s Choice Vol.2

Bu uygulama, yeni kokteyl keşifleri yapmak için biçilmiş kaftan! New York’un profesyonel barmenleri tarafından hazırlanan tariflerin yer aldığı uygulama, tarifleri açık ve net bir şekilde, adım adım analtıyor oluşuyla da oldukça pratik. Bartender’s Choice, birbirinden lezzetli ve farklı tarifler sunduğu gibi aynı zamanda buz, süsleme yöntemleri ve karıştırma teknikleriyle ilgili ipuçları da anlatıyor.

Uygulamayı indirmek için tıklayın.

Kokteyllerinizin lezzetini ikiye katlamanız için bizden küçük bir öneri; Schweppes’in Lime&Mint, Ginger Ale, Indian Tonic Water, Bitter Lemon ve Mandarin’i! 😉

*Bonus: Schweppes’in interaktif mocktail projesini duydunuz mu? Kullanıcıların fiziksel katılımlarıyla hazırlanan bu proje, Schweppes’in Instagram hesabında zaten yayınladığı, Schweppes ile hazırlanan mocktail tariflerini interaktif yapma fikriyle oluşmuş. Ve ortaya Instagram’ın ilk interaktif videosu çıkmış! Süreç nasıl mı ilerliyor? Video’ya Instagram Story ve Link Ad’ler üzerinden ulaşıyor ve Instagram’dan hiç çıkmadan bu interaktif deneyimi yaşayabiliyorsunuz.  

schweppes_interaktif_link_ad
Schweppes’in İnteraktif Mocktail Projesi

Videonun belli bölümlerinde kontrol size geçiyor ve telefonunuzu sallayarak shaker’ı sallayabiliyorsunuz. Telefonu yan çevirerek ise hazırlanan içeceği bardağa doldurabiliyorsunuz. Sürecin interaktif olması, hem öğrenmenizi kolaylaştırıyor hem de size Instagram’da bugüne kadar hiç karşılaşmadığınız bir deneyim yaşama imkanı sunuyor. 

Videoya ulaşmak için tıklayın.

İlginizi çekebilir: Kokteyl Workshopları