Kristaller ve doğal taşların büyüleyici dünyasına adım atmak ister misiniz? Hangi kristal size daha uygun; onları nasıl eşleştirebilirsiniz ya da onlara nasıl bakmanız gerekiyor; aklınızda tüm bu sorular olabilir. Onların dünyasını adım adım tanırken; enerjileri ile günlük hayatınızdaki olumsuzluklardan uzaklaşabilir ve yarattıkları şifa evreni ile benliğinize dönebilirsiniz… Tam da bu nedenle yazımda, bu büyüleyici dünyaya yeni adım atanlar için bir kristallerle ilgili kitaplar listesi sunmak istedim.

dani-costelo-iqxhlioba8g-unsplash

Kapsadığı enerjiyle ve içlerinde dünyanın milyonlarca yıllık tarihinden parçalar barındırmasıyla kristaller; spiritüel, zihinsel, psikolojik, duygusal ve fiziksel etkiler de taşıyor. Büyüleyici bir dünyanın kapılarını açarken doğada; kimi zaman yaşam alanlarımızda; şans getirsin ve ilham versin diye yanımızda ya da tenimize değen sevdiğimiz bir takının parçası olarak karşımıza çıkıyor. Onları daha yakından tanımak için ilk adımı beraber ve heyecanla atalım. Kendinizi geliştirmek için okumaya başlayabileceğiniz kitaplara zaman kaybetmeden başlayın ve kristallerin gücünü kullanmak için ihtiyacınız olan bilgileri edinmeye hazır olun! 

Kristallerle İlgili Kitaplar

Değerli Taşlar Kitabı | Judy Hall

Judy Hall’un bu kitabı değerli taşlar ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri içeren ve dünyada bir milyondan fazla satan olmazsa olmaz bir kaynak. Değerli taşlar ile ilgili birçok konuda geleneksel ve güncel bilgileri edinmenizi sağlayacak bu kitabı bitirdiğinizde değerli taşların tarihçeleri ya da şifa güçleri; meditasyon ya da değerli taşlar ile ilgili doğru seçimlerle ilgili aklınızda olan soruları yanıtlamanız mümkün.

Crystal For Beginners | Karen Frezier

Yeni başlayanlar için farklı bir rehber olan kitapta; kristallerin iyileştirici gücünü keşfetmeye doğru adım adım yaklaşılıyor. Kristallerin detaylı görselleri, açıklamaları ve kullanımlarıyla ilgili ipuçları veren kitap; her kristalin kökeni enerjisi, çakra bağlantısı, hangi doğal taşlarla eşleştirileceği, kullanım alanları ve kullanım ipuçlarıyla ilgili sizi bilgilendiriyor. Bu dünyayı tanımaya yeni başlayanlar için ideal.

Crystals: The Modern Guide of Crystal Healing | Yulia von Doren 

Bu kitap kristallerin sihirli gücüyle hayatınıza farklı bir bakış açısı katmanızı sağlıyor. Kristallerin dünyasını merak eden ya da bu dünyayı çoktan keşfetmiş ve yeni bilgiler öğrenme konusunda hevesli biriyseniz büyüleyici taşlarla hayatımızı dengelemeye dair modern bir rehber özelliği taşıyan kitapta, birbirinden ilginç 51 kristali yeniden tanımak mümkün.

The Crystal Workshop: A Journey into the Healing Power of Crystals | Azalea Lee

Tamamen yeni ve kapsamlı bir yaklaşım sunulan bu kitapta birkaç seçili kristal ve özelliklerine odaklanmak yerine her kristal ile ilgili seçimin nasıl yapacağı ve kristallerin güçlü ve iyileştirici özellikleriyle nasıl bağlantı kurulacağı konusunda yön veriliyor. Sezgilerimizi geliştirmeyi hedefleyen taşlarla birçok farklı egzersiz önerisi de mevcut.

Crystal Zodiac | Katie Huang

Kristal ve astrolojinin arasında nasıl bir bağ var derseniz kristaller ile yenilenme ve tamamlanma yolculuğunda astroloji bir yol haritası. Kristal seçimi ve bakımı, çakralar, zodyak temellendirmesine dayanarak burçlar ve kristallerin arasındaki ilişki ile kendimiz ile ilgili yeniden keşfetmek ve pozitif değişiklere adım atmak mümkün. Bu kitap sadece kişiliğimiz ile ilgili objektif çıkarımlar yapmamızı sağlamakla kalmayıp aynı zamanda pratik uygulamalarla içsel yolcuğumuzu tamamlıyor.

Kristallerin büyüleyici dünyalarına size ilham veren bir kristali hayatınıza katarak başladınızsa onların iyileştirici gücüne inanırken; enerjilerini bedeninize ve ruhunuzu yansıttınız demektir. İşte şimdi bu kaynakların ışığında bu öğrenme & içsel olumlama yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz. Yolun sonunda ise düzenli yenilenen enerjiniz; kristallerin iyileştirici etkisi ve onların dilinden günden güne anlamanız ile beraber bir koleksiyonere dönüşmeniz kaçınılmaz olabilir…

Kapak Fotoğrafı: Unsplash/@cvino

İlginizi çekebilir: Neyran Yıldırım’dan Kristaller