Doğal kaynaklı içerik arayışımız temizlik malzemelerinden kozmetiğe her alanda sürüyor. Tüm bu arayış içinde en hassas olduğumuz nokta da şüphesiz cildimiz. Cilt bakımı çoğu zaman önemini es geçtiğimiz çok basit bir adımla, duşla başlıyor. Bu yüzden o en önemli ilk adımı güvenle emanet edebileceğimiz alternatiflere ihtiyacımız var. Tam da bu noktada devreye giren Le Petit Marsellies, Organik Sertifikalı BIO Duş Jelleriyle bu arayışımıza yanıt veriyor. Üstelik yalnızca bizi değil doğayı da hesaba katarak!

Ofiste sizi dolu dolu bir ‘to-do list’in beklediği bir sabah uyandınız. Kahvaltı, toparlanma, giyinme ve hızlıca evden çıkma rutinin arasında güne hazırlanmak ve tazelenmek için ayırdığınız kısacık duş zamanı, aslında sandığınızdan daha kıymetli olabilir mi? Ya da yorucu bir günün ardından tüm gün hayalinizi kurduğunuz yatağınızla buluşmadan önce alınan sıcacık bir duş? Yoga ve meditasyon için zaman ayırmak, her zaman mümkün olmayabilir ama zorunlu yaşam pratiğimizin bir parçası olan duş ritüelini daha özel bir hale getirmek mümkün. Elbette doğadan, en sevdiğimiz kokulardan güç alarak!

Le Petit Marsellies Organik Sertifikalı BIO Duş Jeli serisi şeftali, gül, zeytin yaprağı ve kestane seçenekleriyle koku hafızamızla iletişime geçiyor. %98 oranında doğal kaynaklı içeriklerden oluşan seri, doğadan aldığı güçle yalnızca cildimize değil zihnimize de sesleniyor ve benzersiz bir duş deneyimi sunuyor. Yani doğal kokular; çiçeksi, taze, gurme ve güneşli notaları hissettirirken, temiz içeriğe sahip ve sülfatsız formüller cildimizdeki nemi açığa çıkarıyor. Buraya ufak bir not düşelim. Formüllerin sülfatsiz olması duşta, sevdiğimiz köpük keyfinden mahrum kalacağımız anlamına gelmiyor. Üstelik tüm bu keyfi suçluluk hissetmeden yaşayabiliyoruz çünkü Le Petit Marsellies Organik Sertifikalı BIO Duş Jeli serisi, %99 doğada ayrıştırılabilen bir formüle ve %100 geri dönüştürülebilen bir ambalaja sahip.

Elbette artık konu bakım ve güzellik olduğunda tek odak noktamız kendimiz değil. Doğaya verdiği sözleri havada bırakmayan markaların peşindeyiz. Le Petit Marsellies de sözünü toprakla buluşturuyor. Her Organik Sertifikalı Bio Duş Jeli alışverişi ve #DoğayaBırak hashtag’i ile her sosyal medya her paylaşımı için ecording iş birliğiyle doğaya bir tohum topu bırakıyor. Eğer sürdürülebilir bir gelecek için sorumluluk ve daha önemlisi duş almaya(!) hazırsanız, harekete geçip Le Petit Marsellies Organik Sertifikalı BIO Duş Jeli serisine daha yakından bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Le Petit Marseillais Türkiye