Yoga retreat’leri, hafta sonu kaçamaları, meditasyon kampları… Tüm bunlar için denize yakın, doğayla iç içe olabileceğimiz manzaralara sahip mekanlar tercih etmemizin bir sebebi var. Suyun kenarında kendimizi rahatlamış ve dinlenmiş hissederiz. Peki suyun zihnimizdeki bu etkisinin nedeni nedir? Suya bakmanın yatıştırıcı etkisi üzerine düşünen bilim insanlarının araştırma sonuçlarına göre, suyun sesini duymak ya da ona bakmanın beyinde nörokimyasal bir tepkiye yol açıyor. Bu kimyasallar beyne ve kalbe kan akışını tetikleyerek gevşemeye ve sakinleşmeye neden oluyor. İşte Le Petit Marseillais de doğal içerikleriyle bu etkileri duşlarımıza taşımayı hedefliyor.

Suyun iyileştirici gücü için ‘’Mavi Zihin‘’ etkisi denilen bir olgudan bahsediliyor. Bu olgu, suyu gördüğümüzde zihnimizin verdiği tepki olarak adlandırılıyor. Su ile karşılaşma ve vakit geçirme anlarının kaygıyı, stresi azalttığı yönünde çok sayıda bilimsel araştırma da bulunuyor. Modern yaşamın koşullarından ötürü sık sık bir göl, nehir ya da deniz kenarında vakit geçirmemiz zor; ancak duşta vereceğimiz küçük bir mola, zihnimizi ve bedenimizi suyla buluşturarak bizi rahatlatıyor. Bu molalara eşlik eden Le Petit Marseillais de doğal içerikleriyle zihnin ve bedenin doğayla buluşmasını sağlayarak tıpkı doğada geçirilen bir zaman dilimi gibi rahatlatıcı bir deneyim sunuyor.

%98 doğal içerik, %99 doğada ayrışabilen formüle sahip Le Petit Marseillais, doğanın muhteşem kokularını bizlerle buluştururken “mavi zihin” etkisini zorunlu yaşam pratiğimizin bir parçası olan duş ritüeline taşıyor. Tüm ailenin kullanımına uygun doğal ve temiz bir formüle sahip olan Le Petit Marseillais High Tolerance serisi yalnızca on içerikten oluşuyor! Böylece gücünü doğadan ve sevdiğimiz kokulardan alarak, şehir karmaşasının zihnimizde yarattığı ‘’Kırmızı Zihin’’ etkisinden, ‘’Mavi Zihin’’ etkisine geçmek için suyla daha çok vakit geçireceğimiz, rahat ve dingin bir zaman dilimi yaratmamıza aracılık ediyor.

Üstelik tüm bu keyfi suçluluk hissetmeden yaşayabiliyoruz çünkü Le Petit Marseillais’in yenilenen şeffaf ambalajı %100 geri dönüştürülebiliyor! Böylece rahatlatıcı bir duş deneyimi sunmanın yanı sıra, sıfır atığı mutfaktan banyoya yaşamımızın her yerinde uygulamaya çalışanların beklentilerine de yanıt sunmuş oluyor. O halde sizi canlandırıcı ve yenileyici etkisiyle erkekler için ideal bir seçenek olarak doğal içeriğinin yanı sıra odunsu kokuların ağırlıkta olduğu Le Petit Marseillais Men Serisi ve diğer onlarca rahatlatıcı seçeneğiyle daha yakından tanışmak üzere buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Le Petit Marseillais