İstanbul’un kalabalığını seven kaç kişiyiz? Ben kalabalığı ve insanları gözlemlemeye bayılıyorum. Bir yerin yaşıyor olması, dinamik olması nedense bana huzur veriyor. Fakat insan her zaman aynı enerjide olmayabiliyor. Bu nedenle ne zaman biraz farklılık yaşamak istesem özellikle kış aylarında hemen Büyükada’ya kaçıyorum. Bu kaçamak hayatıma, rutinimi bozup farklı bir dinamik kattığı için bana çok iyi geliyor. Vapurdan indikten sonra alabildiğince yürümek, her renkli evin önünde durup izlemek, adım başı sevgili dostlarımız kedi ve köpeklere denk gelip onlarla oynamak en sevdiğim aktiviteler arasında yer alıyor. Eğer siz de Büyükada’nın huzurlu ortamında bir kahve molası vermek isterseniz gelin hep birlikte Maple Coffee Shop’da dinlenelim.

Maple Coffee Shop Konum

Büyükada’ya geldiğimde vapurdan iner inmez adanın yukarısına doğru yürümeye başlıyorum, böylelikle hem gözümü hem de ruhumu doyuran mükemmel anlara şahit oluyorum. Fotoğraf makinam yanımda, gördüğüm en güzel anları da ölümsüzleştiriyorum. Yukarılara çıktıkça evlerin arasından gözüken deniz, vapurlar ve etrafımda gezinen kedilerle keyif üzerine keyif yaşıyorum. Zirveye ulaştıktan sonra şimdi daha keyifli bir şeyler yapmam lazım diyerek yönümü değiştiriyorum ve farklı sokakları keşfediyorum.

Büyükada’yı arşınladıktan sonra artık güzel bir kahve içmem gerekiyor diyerek rotamı yakın zamanda Büyükada’da açılan Maple Coffee Shop’a çeviriyorum. Bu tatlı mekan, eskiden faytonların hareket ettiği, sahile yakın bir konumda yer alıyor. Burası mint yeşili tasarımı, kedileri ve kahveleriyle keyifli zaman geçirebileceğimiz bir mekan. Kahve çekirdeklerini kendileri kavurdukları için burada çok lezzetli kahveler içebilirsiniz.

Maple Coffee Shop ilk olarak Tekirdağ’da Ezgi ve Esin Büke kardeşler tarafından açılmış. Daha sonra ekibe Halil Süpçeler ve Ezgi Ekici katılarak Maple Coffee Shop’ta kahve kavurma atölyelerini devreye sokmuşlar. Sonrasında da Haziran ayında Ramazan Ay ve Züleyha Durmuş’un işletmeciliği ile Maple Coffee Shop, Büyükada’da kahveseverler ile buluşmuş.

Maple Coffee Shop, o kadar tatlı bir işletme ki, artan mama fiyatlarından dolayı sokaktaki dostlarımızı mamasız bırakmak istemediklerinden “Mamalar sizden kahveler bizden” adlı kampanyalarını başlatmışlar. Ayrıca plastik ve kağıt atığını azaltmak adına kahve termosuyla gelen herkese indirimli kahve sattıklarını da hatırlatalım.

Maple Coffee Shop’ta ayrıca sevgili Zeynep tarafından tasarlanan Cone marka çantalar da yer alıyor. Büyükada’da harika bir gün geçirdikten sonra güzel bir kahve içmek isterseniz Maple Coffee Shop’da mola vermeyi unutmayın. Şimdiden keyifli bir gün geçirmenizi dilerim 🙂

Kapak Fotoğrafı: Instagram @mehmetcansatiloglu

İlginizi çekebilir: Tuba Nil Dengiz’den Primi Balat