Mindhunter, 9 bölümlük ikinci sezonuyla 16 Ağustos itibarıyla Netflix’te yayınlandı. İlk sezondan farklı olarak son yüzyılın en korkutucu seri cinayet vakalarından. Atlanta Çocuk Cinayetlerini konu alan dizi, binge-watching için oldukça ideal.

1970’lerin sonunda kurulan FBI Davranış Bilimleri biriminin seri katiller ile olan görüşmelerini konu alan David Fincher imzalı Mindhunter, ilk sezonuyla bazı izleyiciler tarafından bir hayli sıkıcı bulunsa da kendisine sağlam bir seyirci kitlesi de oluşturmuştu. Dizi, yaklaşık iki yıllık aradan sonra 16 Ağustos itibarıyla muhteşem bir dönüş yaptı. İkinci sezon, Atlanta Çocuk Katilleri vakasına yoğunlaşıyor. Bunun dışında ajanlar Holden Ford ve Bill Tench, Charlie Manson ve Berkowitz gibi seri katillerle de röportajlarına devam ediyorlar.

maxresdefault
Mindhunter: Atlanta Çocuk Cinayetleri ve Daha Fazlası

Mindhunter’ın ilk sezonu özellikle karakterleri, hikayeyi ve hikayenin üzerine kurulduğu FBI Davranış Bilimleri birimini tanıma açısından oldukça başarılıydı. İkinci sezonda ise ilk sezonda öğrendiklerimizin saha uygulamalarına şahit oluyoruz. Atlanta Çocuk Cinayetleri vakasına dahil olan ajanlar Holden ve Bill, seri katil profili çıkarma konusundaki bilgi ve yeteneklerini bu vaka için kullanıyor. Müdür yardımcısı Ted Gunn karakteriyle diziye katılan Fringe’ten tanıdığımız Michaele Cerveris’in tam desteğini alan ekip, seri katillerle olan görüşmelerine de devam ediyor. Charlie Manson ve Berkowitz ile yapılan görüşme sahnelerinden bir seyirci olarak çok etkilendiğimi söylemeliyim.

MV5BN2M4NjMwZTctYzMzOC00NjAwLWE2OTUtNDEzMTFkNTQzYzQyXkEyXkFqcGdeQXVyNjg2NjQwMDQ@._V1_SY1000_CR0,0,1667,1000_AL_
Mindhunter: Atlanta Çocuk Cinayetleri ve Daha Fazlası

İlk sezonda dizinin odak noktası Holden Ford iken bu sezon Bill Tench ve Anna Torv’un canlandırdığı Dr. Wendy Carr’ın özel hayatlarına odaklanmış durumda. Özellikle Tench’in oğlunun yaşadıkları hem ilk sezondan beri Brian’dan beklentisi olan seyircinin beklentisini karşılamış hem de dizinin akışına oldukça güzel işlenmiş durumda.

İkinci sezonda Atlanta Çocuk Cinayetleri dışında BTK Killer olarak bilinen Dennis Radder karakterini de tanımaya başlıyoruz. BTK Killer hikayesinin yarım kalması 3. sezon için umut verse de dizinin geleceğiyle henüz resmi bir açıklama yok. Netflix dizileri içerisinde özel bir yeri olan ve şahsi listemde en üst sıralarda yer alan Mindhunter’ın 3. ve daha nice sezonlarını izleyebilmek sadık bir seyirci olarak en büyük beklentim.

İlginizi çekebilir; Lisya Kalma’dan Big Little Lies.