10 dakikayı geçmeyen 15 bölümden oluşan, Prison Break’in senaristlerinden Nick Santora’nın parmağının değdiği, dijital platform Quibi’nin yeni nesil dizisi Most Dangerous Game ilgi çekici kadrosuyla şans vermeye değer görünüyor.

Most Dangerous Game
Most Dangerous Game | Fotoğraf: The New York Times

Aslında Most Dangerous Game için dizi demek pek doğru bir tabir olmuyor. Bölümlerden oluşan sinema filmi tanımı elimizdeki malzemeyi daha iyi tanımlıyor kanaatimce. Yaklaşık 2 saat harcayarak Most Beautiful Game’i bitirebilirsiniz.

Dizinin başrollerinde The Hunger Games serisiyle tanınan Liam Hemsworth ve Inglourious Basterds ve Django Unchained filmleriyle Oscar kazanan Christoph Waltz var. Dizide ikiliye Sarah Gadon ve Zach Cherry gibi tanıdık isimler eşlik ediyor.

Most Dangerous Game
Most Dangerous Game| Fotoğraf: awardscircuit.com

Most Dangerous Game, ciddi bir borç içerisinde olan ve hamile eşiyle ilgilenen Dodge Maynard (Liam Hemsworth) karakterini merkezine alıyor. Sahip olduğu her şeyi Carrington adlı devam eden bir binaya döken ve bitirmek için daha fazla finansman ihtiyacı olan Dodge, beyninde ameliyat edilemeyen agresif ve kötü huylu bir tümör olduğunu öğreniyor. Bu çaresizlik içerisinde, Tiro Fund adlı şirketin başkanı Miles Sellers’ı (Christoph Waltz) ziyaret ediyor ve burada dizinin konusu olan ava dahil olması teklifiyle karşılaşıyor. Dodge bu teklifi çok uzak olmayan bir gelecekte öleceği düşüncesiyle kabul ediyor ve kendisini tehlikeli bir kedi-fare oyununun içerisinde buluyor.

Christoph Waltz
Christoph Waltz| Fotoğraf: collider.com

Av; karakterimizin yüzlerini hiç görmediği zengin ve macera arayışındaki 4 kişiden Detroit şehri sınırları içerisinde 24 saat boyunca kaçması üzerine kurulu. Dizide oyunluğuyla Christopher Waltz ciddi anlamda öne çıkıyor. Waltz hem müşterilerini memnun etmek hem de çalışanlarını terbiye etmek zorunda kalan bir hizmet endüstrisi yöneticisi olarak etkileyici bir performans sunuyor. 

Özellikle dizinin ilk bölümü sadece Christoph Waltz ve Liam Hemsworth arasındaki diyalog üzerine kurulu. Bu bağlamda sahne sahne odaklanılmış bir sinema filmi deneyimi karşımızdaki. Dizinin devamı için tahmin edilebilir olma endişesi ve avın devam edeceğine dair genel beklentiye rağmen Dodge’un neleri nasıl yapacağına dair merak dizinin içerisinde kalmanızı sağlıyor. Genel olarak oldukça keyifli ve heyecanlı bir hikaye önümüzde duruyor. İyi seyirler.

Kapak fotoğrafı: dztv

İlginizi çekebilir: SineMagger’dan Netflix Dizi Önerileri