Love, Death and Robots, After Life, The Kominsky Method, Chef’s Table, The First, Altered Carbon, Dark, Glow… Bu ara bu dizileri ne kadar da çok duyuyoruz değil mi? Peki Netflix, Hulu, Amazon Prime ve diğerlerinden yeni ve güncel dizi önerilerine ihtiyacınız var mı? Bu yazıda önce Netflix’ten, sonrasında da Hulu, Amazon gibi platformlardan önerilerimizi okuyabilirsiniz. Dizi gibi, film arayışınız da varsa Netflix Film Önerileri yazımıza da mutlaka göz atın. 

Netflix Dizi Önerileri Güncel Dizi Önerileri

netflix dizi önerileri

Herkesin konuştuğu, hepsini Netflix’te bulabileceğiniz bu yeni dizilere yabancı kalmayın, en çok size göre olanından başlayarak sırayla, birer solukta tüketin.

After Life

Ricky Gervais’in sivri dilline hayran olanlar, ofensif mizahtan hoşlananlar, biraz da ölümle dalga geçebilenler için…

İngiliz komedyen Ricky Gervais, eşinin ölümünün ardından tüm karakteri inanılmaz bir biçimde değişen Tony’i canlandırıyor. Tamamı hayat, ölüm, mutluluk ve daha birçok başlıkla ilgili “punch line”larla bezeli dizi, Ricky Gervais’in komedi anlayışının tam bir yansıması.

IMDb Puanı: 8.6/10

 

Love, Death & Robots

Bilimkurgu sevdalıları, animasyon hayranları, biraz da farklı hikâyeleri birbiri ardına izlemekten zevk alanlara…

Bilimkurgudan fantastiğe, korkudan komediye farklı türlerde, robotlar ve kıyamet sonrası gelecek başta olmak üzere birçok konuda hikâyeler anlatan antoloji dizi, David Fincher’ın da aralarında bulunduğu yıldız yapımcıların elinden çıkan bir başyapıt olarak karşılandı.

IMDb Puanı: 8.9/10

 

Perfume

Koku alma duyusu ve koku hafızası kuvvetli olanlar, yaratıcı katilleri heyecan verici bulanlar biraz da hayatının bir döneminde Patrick Süskind okumuş olanlar için…

Netflix Almanya yapımı bu yeni dizi, polisiye ve gerilim dizileri izlemekten zevk alanlar için yaratıcı, yenilikçi ve edebi bir seçenek. Patrick Süskind’in başyapıtı Koku‘nun modern bir uyarlaması olan dizi, koku salgı bezleri çıkarılmış olarak bulunan bir cesetle başlıyor ve sürükleyici bir polisiyeye evriliyor.

IMDb Puanı: 7.1/10

 

The Kominsky Method

Özlediği aktörlerle buluşmak isteyenler, gülmeye hasret olanlar, biraz da içindeki yaşlanma korkusunu alt etmek isteyenler için…

Usta oyuncular Alan Arkin ve Michael Douglas’ın başrollerini paylaştığı Netflix komedisi, yaşı ilerleyince kendi oyunculuk atölyesini açan bir aktör ve yakın zamanda eşini kaybetmiş menajerinin dostluğu ve hayata birlikte tutunuşu üzerine hayatın içinden bir komedi.

IMDb Puanı: 8.4/10

İlginizi çekebilir: Lisya Kalma’dan The Kominsky Method İncelemesi

 

You

İlk görüşte aşklar kadar saplantılı aşklara da inanalar, biraz da Gossip Girl ve Dexter’a aynı anda hayran olanlar için.

Caroline Kepnes’in aynı isimli romanından uyarlanan bu yeni Netflix dizisi, aslında Lifetime’dan Netflix’e transfer olmuş. New York’lu bir stalker,  teknolojinin ve çağımızın tüm nimetlerinden faydalanarak saplantılı aşkının hayatına girmeyi, hatta erkek arkadaşı olmayı başarıyor. Ve bu ilişkinin önüne çıkan tüm engelleri de aşmaya niyetli – ucunda cinayet işlemek olsa bile!

IMDb Puanı: 8.1/10

 

Narcos: Mexico

Kolombiya’da geçen hikaye ile bir Narcos sevadlısına dönüşenler, antoloji dizi sevdalıları ve biraz da (dizi) bağımlıları için… 

Kolombiya ve Güney Amerika tarihinin en büyük uyuşturucu kartellerinden birinin yıllarca liderliğini yapmış Pablo Escobar’ı anlatan 3 sezonun ardından, Narcos: Mexico bu kez Meksika’daki Guadalajara kartelinin hikayesini anlatıyor.

IMDb Puanı: 8.9/10

 

Maniac

İnsan psikolojisinin kapasitesine ve kabiliyetlerine akıl sır erdiremeyenler, kafasının karıştırılmasından zevk alanlar, biraz da kendi psikolojik sorunlarıyla yüzleşmeyi kabul edenler için…

Emma Stone ve Jonah Hill’in karakterden karaktere büründüğü, zaman çizgisiyle ve olan bitenle kafa karıştırmaktan zevk aldığı her halinden belli, tuhaf karakterleri ve muhteşem sanatsal ve teknik özellikleriyle 10 bölümlük harika bir minidizi…

IMDb Puanı: 8.4/10

İlginizi çekebilir: Gökhan Erdem’den “Maniac: Psikolojinin Derinliklerine Yolculuk

Chef’s Table

Michelin yıldızlı restoranları, fine dining’i ve dünyanın en iyi restoranlarını bir tutku haline getirmiş olanlar, ağzının tadını bilenler ve biraz da gastro-gezginler için…

Her biri geliştirdiği tekniklerle, kullandığı malzemelerle ya da yarattığı konseptle harikalar yaratan dünyaca ünlü şefler, restoranları ve hikayeleri… Yaşamın ve mutfağın içinden, ağzınız açık, karnınız acıkarak izleyeceğiniz belgesel dizi… Yeni bir dizi olmasa da her sezonu yeni restoranlar ve yeni destinasyonlar vadeden Chef’s Table‘ın bu sezonundaki en büyük sürpriz, Kadıköy’deki Çiya ve şefi Musa Dağdeviren’e bir bölüm ayırmış olması.

IMDb Puanı: 8.4/10

İlginizi çekebilir: Emre Eminoğlu’ndanChef’s Table: Aç Karnına İzlemeyin

 

Ozark

Walter White’ı özleyenler, büyük suçlara karışan sıradan insanların yaşamlarını şaşkınlıkla izleyenler, biraz da kara para aklamanın sırlarını öğrenmek isteyenler için (şşşt)…

Chicago’da huzurlu bir yaşam sürerken birden bire ailesini Missouri’ye taşınmaya ikna eden bir danışman, Meksikalı bir uyuşturucu karteliyle olan bağlantılarının ortaya çıkışı ve tehlikeye bulaşmış sıradan bir aile… Breaking Bad‘i fazlasıyla hatırlatan, fakat yepyeni bir heyecan vadeden bir drama. Ozark’ın ikinci sezonu, 31 Ağustos 2018’de Netflix’te yayınlandı.

IMDb Puanı: 8.4/10

.

Dark

Paralel evren ve zamanda yolculuk gibi bilimkurgu öğeler içeren her şeye ilk dakikadan kendini kaptıranlar, biraz da Almancasını geliştirmek isteyenler için…

İlk bakışta karmaşık aile bağlarının hükmettiği bir aile dramı gibi dursa da aslında sürükleyici bir bilimkurgu, küçük bir Alman kasabasında üç ailenin üç ayrı zaman diliminde geçen öyküleri, ortadan kaybolan çocuklar, gizemli yabancılar… Kafanızı çokça karıştıracak, ama daima daha fazlasını izlemek isteyeceğiniz bir bilimkurgu.

Dark‘ın henüz tarihi kesinleşmese de onaylanan ve muhtemelen dördüncü bir zaman dilimindeki olayların ve karakterlerin de hikayeye eklenceği ikinci sezonu bu kış yayınlanacak.

IMDb Puanı: 8.6/10

İlginizi çekebilir: Zamanda Yolculuk ve Paralel Evren: “Dark”ı Beğendiyseniz Bu Film/Dizileri de Seveceksiniz

GLOW

Güçlü kadın karakterlerin ve kadın odaklı hikayelerin yeterince görünür olmadığını düşünenler, biraz da 80’lerde takılıp kalmış olanlar için…

Kadınların geri planda kalmaya zorlandığı 80’lerin Hollywood’u, hepsi birbirinden renkli karakterlere hayat veren bir grup kadın, vizyoner bir yönetmen ve tüm eğlencesi ve aksiyonuyla Amerikan güreşi… Heyecan, mizah ve feminizmi harmanlayan Gorgeous Ladies of Wrestling. 

Glow’un ikinci sezonu kısa bir süre önce Netflix’te yayınlandı, önümüzdeki yıl buluşacağımız üçüncü sezon onayı da 20 Ağustos’ta duyuruldu.

IMDb Puanı: 8.1/10.

13 Reasons Why

Kendini psikolojik olarak güçlü, lise travmalarını depreştirmeye hazır hissedenler, biraz da lise dramaları konusunda çıtayı yükseltmek isteyenler için…

İntiharının ardından geriye 7 kaset ve 13 kişiye adanmış 13 neden bırakan bir genç kadın, onun ölümünden kendini suçlu tutan ve kasetleri dinleyerek perişan olan bir genç adam, her gün lise koridorlarında nasıl suçların hafife alındığını kanıtlayan bir hikaye… Aynı adlı romandan uyarlanan, ağır bir gençlik draması.

13 Reasons Why’ın ikinci sezonu bu ilkbaharda Netflix’te yayınlandı, önümüzdeki yıl buluşacağımız üçüncü sezon onayı da 6 Haziran’da duyuruldu.

IMDb Puanı: 8.1/10

İlginizi çekebilir: nybatteri’den “13 Reasons Why 2. Sezon: Kasetler Sadece Başlangıçtı”

.

La casa de papel / Money Heist

Soygun filmleri ve dizilerinden hoşlananlar, biraz da İspanyolca’nın aksiyona çok yakıştığını düşünenler için…

Kendilerini, rehin aldıkları insanlarla birlikte darphaneye kitleyip, grubun beyni olan bir diğerinin polisi adım adım manipüle edişini bekleyen sekiz hırsız ve kusursuz planlanmış bir soygun… İspanyol Netflix’inin en yeni mucizesi.

3. sezon onayını alan dizinin yeni bölümleri 2019’da Netflix’te izlenebilecek.

IMDb Puanı: 8.8/10

.

Manhunt: Unabomber

Hırsız-polis kovalamacalarına kendilerini fena kaptıranlar, gerçek suç hikâyelerinden etkilenenler, biraz da Sam Worthington seksapeline karşı koyamayanlar için…

Unabomber takma adlı terörist Ted Kaczynski’nin gerçek suç hikâyesi, onun her adımını izlemiş, bulduğu her ipucuyla onun psikolojisini, sonraki adımlarını tahmin etmeye çalışmış bir FBI ajanı… Sam Worthington ve Paul Bettany gibi oyuncular buluşturan bir suç dizisi.

IMDb Puanı: 8.2/10

İlginizi çekebilir: Unabomber: Kim Bu Ted Kaczynski? [İnceleme]

.

Altered Carbon

Bilimkurgusuz yaşayamayanlar, Blade Runner estetiğine ağzının suyu akanlar, biraz da ölümsüzlüğün sırrını keşfetmeye çalışanlar için…

Bilincin dijital olarak korunduğu, bedenlerin yalnızca birer giysiye dönüştüğü bir gelecek, fütürist bir dünya, 250 yıl sonra, bir cinayeti çözmesi şartıyla yeni bir bedende can bulan bir mahkum… Karanlık, yenilikçi, zekice yaratılmış bir bilimkurgu.

İkinci sezon onayını alan fakat henüz yayın tarihi kesinleşmeyen dizinin, ikinci sezonda tüm oyuncu kadrosunun yenileneceği söyleniyor.

IMDb Puanı: 8.5/10

İlginizi çekebilir: nybatteri’den “Alternatif Gelecek: Altered Carbon

.

The End of the F***ing World

Moonrise Kingdom’ın fazla tozpembe, Thelma & Louise’in fazla yetişkin ama ikisinin de muhteşem olduğunu düşünenler, biraz da ergenliğinde herkesi öldürmek istemiş olanlar için…

17 yaşında, hayvan öldürmekten sıkılıp artık bir insan öldürmek isteğiyle yanıp tutuşan bir psikopat, 17 yaşında, evden kaçıp babasının izini sürmek için uzaklara gitmeye karar veren bir sosyopat ve ikisinin naiflik kadar dehşet de barındıran yolculuğu… Tuhaf ve zıt karakterlerin yakınlaştığı o aşk hikâyelerinden.

The End of the F***king World, hikayenin kaldığı yerden devam edeceği ikinci sezonuyla 2019’da Netflix’te olacak.

IMDb Puanı: 8.3/10

İlginizi çekebilir: Ceyeka’dan “Modern Zamanların Thelma Ve Louise Hikayesi: The End of the F***ing World

.

Atypical

Toplumun dışladıklarını kucaklamayı bilenler, sıra dışı karakterleri sevenler, biraz da penguenlere saplantısı olanlar için…

18 yaşında otizmli bir genç, artık hayatını bağımsız bir birey olarak sürdürme kararlılığı, bir kız arkadaş edinmek konusundaki planları ve penguenlere olan takıntısı… Hayatın içinden bir hikâye anlatırken sosyal mesaj vermeyi de ihmal etmeyen tatlı mı tatlı bir yeni dizi.

Atypical’ın ikinci sezonu 7 Eylül 2018’de Netflix’te olacak.

IMDb Puanı: 8.3/10

.

American Vandal

Belgesel estetiğinde çekilmiş kurmacalardan zevk alanlar, biraz da ‘ufak bir suç işlense de raptiyelerimi gazete kupürlerimi panolara asıp dedektifliğe soyunsam’ diyenler için…

Çok ileriye giden bir lise şakası, otomobiller üzerine yapılmış penis şeklindeki graffitiler, aksi ispatlanana kadar suçlu olduğuna anında hüküm verilen bir günah keçisi, hepsi birbirinden sorunlu ve yalancı gençlerin bir araya toplandığı bir okul… Belgesel estetiğiyle çekilmiş, öğrencilerin dedektifliğe soyunduğu sürükleyici ve şaşırtıcı bir yapım.

Fallik bir eşek şakasının ardından bu kez dışkı ile ilgili bir eşek şakasına odaklanacak olan ikinci sezonuyla American Vandal, 14 Eylül 2018’de Netflix’e geri dönüyor.

IMDb Puanı: 8.2/10

İlginizi çekebilir: Katil Kim? – Nefes Nefese İzleyeceğiniz Suç Belgeselleri

.

The Punisher

Bir solukta tüm MARVEL karakterlerinin adlarını sıralayabilenler, Daredevil’i, Jessica Jones’u, Luke Cage’i, Iron Fist’i, The Defenders’ı çoktan tüketmişler, biraz da içindeki süperkahramanı beslemek isteyenler için…

Ailesi cinayete kurban giden bir donanma gazisi, içinde alevlenen intikam ateşi ve The Punisher adlı süperkahramana dönüşümü… Marvel evreninin televizyondaki heyecan verici yansımalarından yalnızca biri.

IMDb Puanı: 8.8/10

.

Mindhunter

Seri katillerin kan dondurucu hikâyelerini ilgiyle okuyup izleyenler, biraz da David Fincher filmlerini ezbere bilenler için…

Hepsinde gerçek seri katillerin hikâyelerinden ilham alınmış dosyalar, 1970’lerde geliştirdikleri yaratıcı sorgulama ve analiz teknikleriyle dedektiflik kurumunun geleceğini şekillendiren iki FBI ajanı… David Fincher ve Tobias Lindholm gibi usta yönetmenlerin çektiği bölümleriyle bir suç başyapıtı.

İkinci sezon onayını alan Mindhunter’ın yeni sezonunun ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

IMDb Puanı: 8.6/10

.

The OA

Fantastik ve gizemin iç içe geçtiği film ve diziler arayanlar, biraz da muhteşem geri dönüşlere inanlar için…

Anlaşılmaz bir şekilde ortadan kaybolan görme engelli küçük bir kız, yedi yıl sonra görme duyusunu geri kazanmış olarak ortaya çıkışı, bir kısmı onun bir mucize ürünü olduğuna, kalanı tehlikeli bir yaratık olduğuna inana bir kasaba dolusu insan… Fantastik ve bilimkurguyu iç içe geçiren, kadrosunda birçok ünlü oyuncu ve tanıdık yüzü barındıran gizemli bir yeni dizi.

IMDb Puanı: 7.8/10

Güncel Dizi Önerileri

The Marvelous Mrs. Maisel | Amazon Prime

Dönem dizilerinin komedi, komedilerin dönem dizisi olamayacağına inanmayanlar, güçlü kadın karakterler arayanlar, biraz da içindeki komedyeni keşfetmek isteyenler için…

İlk sezonuyla En İyi Komedi Dizisi dahil 2 dalda Altın Küre, En İyi Komedi Dizisi dahil 8 dalda Primetime Emmy ödülü kazanmış bir mucize, 1950’lerin New York’unda sıradan bir ev hanımıyken stand-up sahnesinde başarıyı yakalayan güçlü bir kadının yaşadıkları ve anlattıkları…

IMDb Puanı: 8.7/10

 

Forever | Amazon Prime

Saturday Night Live ve o kültürden çıkan her şeyi hayranlıkla izleyenler, tuhaf komedilerde kendini bulmaktan gocunmayanlar, biraz da evliliğini sorgulamak isteyenler için…

SNL’in Amerikan komedi dünyasına kattığı en başarılı isimlerden Maya Rudolph ve Fred Armisen ikilisinin, ölümün bile ayıramadığı, gerçekten de sonsuza kadar birlikte olacak evli bir çifti canlandırdığı bir evlilik ve bir ahiret komedisi…

IMDb Puanı: 7.3/10

 

Sorry For Your Loss | Facebook Watch

Sevdiği birini kaybetmiş genç bir kadınla empati kurabileceğine inananlar, insan ilişkileri ni sorgulamaktan kaçınmayanlar ve biraz da Facebook’un da artık orijinal dizi üreten bir platform olduğu gerçeğiyle yüzleşebilenler için…

Eşini yeni kaybetmiş genç bir kadın, istemese de duymak zorunda olduğu o ‘başınız sağ olsun’ cümlesi ve bu cümleyle hayatındaki tüm ilişkileri (kaybettiği eşiyle olan dahil) ve bağları sorgulamak zorunda kalışı…

IMDb Puanı: 7.1/10

 

The First | Hulu

Mars ya da uzay yolculuğu hakkında ne haber görse tıklayanlar, ileride bir gün turistik olarak uzaya çıkacağına inananlar, biraz da Sean Penn hayranları için…

Mars’a doğru gerçekleşen ilk insanlı yolculuk, insanlık tarihini değiştirecek bir grup insan, görev sırasında yaşanan tehlikeler ve ekip içindeki dinamiklerin yarattığı dramalarla, yakın gelecekte geçen bir uzay yolculuğu dizisi…

IMDb Puanı: 6.7/10

 

Camping | HBO

Lena Dunham’ın Girls sonrasında ne yapacağını merak edenler, hiçbir yazı kamp yapmadan geçirmeyenler ve biraz da İngiliz komedileriyle arası iyi olmayıp Amerikan versiyonlarını tercih edenler için…

Lena Dunham’ın Girls sonrasında yaratıcısı olduğu ilk dizi olma özelliği taşıyan, kadrosunda Jennifer Garner, Juliette Lewis ve David Tennant gibi ünlü isimleri barındıran, aynı adlı İngiliz komedisinden uyarlanan ve hep birlikte bir kamp tatiline çıkan arkadaş grubunun başına gelenlere odaklanan bir komedi…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN