La casa de papel, Altered Carbon, The Punisher… Bu ara bu dizileri ne kadar da çok duyuyoruz değil mi? Peki yeni dizi önerilerine ihtiyacınız var mı?

Herkesin konuştuğu, hepsini Netflix’te bulabileceğiniz bu dizilere yabancı kalmayın, en çok size göre olanından başlayarak sırayla, birer solukta tüketin!

***

Yeni Dizi Önerileri: Netflix

La casa de papel / Money Heist

Soygun filmleri ve dizilerinden hoşlananlar, biraz da İspanyolca’nın aksiyona çok yakıştığını düşünenler için…

Kendilerini, rehin aldıkları insanlarla birlikte darphaneye kitleyip, grubun beyni olan bir diğerinin polisi adım adım manipüle edişini bekleyen sekiz hırsız ve kusursuz planlanmış bir soygun… İspanyol Netflix’inin en yeni mucizesi.

IMDb Puanı: 8.8/10

Manhunt: Unabomber

Hırsız-polis kovalamacalarına kendilerini fena kaptıranlar, gerçek suç hikâyelerinden etkilenenler, biraz da Sam Worthington seksapeline karşı koyamayanlar için…

Unabomber takma adlı terörist Ted Kaczynski’nin gerçek suç hikâyesi, onun her adımını izlemiş, bulduğu her ipucuyla onun psikolojisini, sonraki adımlarını tahmin etmeye çalışmış bir FBI ajanı… Sam Worthington ve Paul Bettany gibi oyuncular buluşturan bir suç dizisi.

IMDb Puanı: 8.2/10

Altered Carbon

Bilimkurgusuz yaşayamayanlar, Blade Runner estetiğine ağzının suyu akanlar, biraz da ölümsüzlüğün sırrını keşfetmeye çalışanlar için…

Bilincin dijital olarak korunduğu, bedenlerin yalnızca birer giysiye dönüştüğü bir gelecek, fütürist bir dünya, 250 yıl sonra, bir cinayeti çözmesi şartıyla yeni bir bedende can bulan bir mahkum… Karanlık, yenilikçi, zekice yaratılmış bir bilimkurgu.

IMDb Puanı: 8.5/10

Altered Carbon ile ilgili daha fazlasını Nybatteri’nin theMagger’daki bu yazısından okuyabilirsiniz.

The End of the F***ing World

Moonrise Kingdom’ın fazla tozpembe, Thelma & Louise’in fazla yetişkin ama ikisinin de muhteşem olduğunu düşünenler, biraz da ergenliğinde herkesi öldürmek istemiş olanlar için…

17 yaşında, hayvan öldürmekten sıkılıp artık bir insan öldürmek isteğiyle yanıp tutuşan bir psikopat, 17 yaşında, evden kaçıp babasının izini sürmek için uzaklara gitmeye karar veren bir sosyopat ve ikisinin naiflik kadar dehşet de barındıran yolculuğu… Tuhaf ve zıt karakterlerin yakınlaştığı o aşk hikâyelerinden.

IMDb Puanı: 8.3/10

The End of the F***ing World ile ilgili daha fazlasını Ceyeka’nın theMagger’daki bu yazısından okuyabilirsiniz.

Atypical

Toplumun dışladıklarını kucaklamayı bilenler, sıra dışı karakterleri sevenler, biraz da penguenlere saplantısı olanlar için…

18 yaşında otizmli bir genç, artık hayatını bağımsız bir birey olarak sürdürme kararlılığı, bir kız arkadaş edinmek konusundaki planları ve penguenlere olan takıntısı… Hayatın içinden bir hikâye anlatırken sosyal mesaj vermeyi de ihmal etmeyen tatlı mı tatlı bir dizi.

IMDb Puanı: 8.3/10

American Vandal

Belgesel estetiğinde çekilmiş kurmacalardan zevk alanlar, biraz da ‘ufak bir suç işlense de raptiyelerimi gazete kupürlerimi panolara asıp dedektifliğe soyunsam’ diyenler için…

Çok ileriye giden bir lise şakası, otomobiller üzerine yapılmış penis şeklindeki graffitiler, aksi ispatlanana kadar suçlu olduğuna anında hüküm verilen bir günah keçisi, hepsi birbirinden sorunlu ve yalancı gençlerin bir araya toplandığı bir okul… Belgesel estetiğiyle çekilmiş, öğrencilerin dedektifliğe soyunduğu sürükleyici ve şaşırtıcı bir yapım.

IMDb Puanı: 8.2/10

American Vandal’ın da aralarında bulunduğu suç belgeselleri önerilerimiz için bu listemize göz atabilirsiniz.

The Punisher

Bir solukta tüm MARVEL karakterlerinin adlarını sıralayabilenler, Daredevil’i, Jessica Jones’u, Luke Cage’i, Iron Fist’i, The Defenders’ı çoktan tüketmişler, biraz da içindeki süperkahramanı beslemek isteyenler için…

Ailesi cinayete kurban giden bir donanma gazisi, içinde alevlenen intikam ateşi ve The Punisher adlı süperkahramana dönüşümü… Marvel evreninin televizyondaki heyecan verici yansımalarından yalnızca biri.

IMDb Puanı: 8.8/10

Mindhunter

Seri katillerin kan dondurucu hikâyelerini ilgiyle okuyup izleyenler, biraz da David Fincher filmlerini ezbere bilenler için…

Hepsinde gerçek seri katillerin hikâyelerinden ilham alınmış dosyalar, 1970’lerde geliştirdikleri yaratıcı sorgulama ve analiz teknikleriyle dedektiflik kurumunun geleceğini şekillendiren iki FBI ajanı… David Fincher ve Tobias Lindholm gibi usta yönetmenlerin çektiği bölümleriyle bir suç başyapıtı.

IMDb Puanı: 8.6/10

The OA

Fantastik ve gizemin iç içe geçtiği film ve diziler arayanlar, biraz da muhteşem geri dönüşlere inanlar için…

Anlaşılmaz bir şekilde ortadan kaybolan görme engelli küçük bir kız, yedi yıl sonra görme duyusunu geri kazanmış olarak ortaya çıkışı, bir kısmı onun bir mucize ürünü olduğuna, kalanı tehlikeli bir yaratık olduğuna inana bir kasaba dolusu insan… Fantastik ve bilimkurguyu iç içe geçiren, kadrosunda birçok ünlü oyuncu ve tanıdık yüzü barındıran gizemli bir dizi.

IMDb Puanı: 7.8/10

Ozark

Walter White’ı özleyenler, büyük suçlara karışan sıradan insanların yaşamlarını şaşkınlıkla izleyenler, biraz da kara para aklamanın sırlarını öğrenmek isteyenler için (şşşt)…

Chicago’da huzurlu bir yaşam sürerken birden bire ailesini Missouri’ye taşınmaya ikna eden bir danışman, Meksikalı bir uyuşturucu karteliyle olan bağlantılarının ortaya çıkışı ve tehlikeye bulaşmış sıradan bir aile… Breaking Bad‘i fazlasıyla hatırlatan, fakat yepyeni bir heyecan vadeden bir drama.

IMDb Puanı: 8.4/10

“Kış Günlerinde Bağımlısı Olacağımız 10 Dizi Önerisi” içeriğine de buradan ulaşabilirsiniz. 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?