Sonbahar mevsiminin son demlerini yaşadığımız şu günlerde, tıpkı benim gibi hala yaz mevsiminin ve sıcak havanın sona erdiğini inatla reddedenler mutlaka vardır. Bir deniz kıyısındasındır, güneş tam tepede, yanında sevdiklerin vardır ya da belki de yalnızsındır ve manzaraya dalıp gitmiş hayal kuruyorsundur. Yine de ne olursa olsun bize sevdiğimiz mevsimleri, özlediğimiz kişileri ya da anları hissettiren ve garip bir şekilde yüzümüzde tebessüm bırakan anlar gelebilir aklımıza eğer bulunduğunuz yerde huzuru hissettiysek. Yeni ve bence çok geç keşfettiğimi düşündüğüm bir yer olan “Mu Yıldızburnu” işte bana tüm bunları hissettiren ve burayı yazıya dökme hissini aldığım bir yer oldu.

img_4142
Mu Yldızburnu | Fotoğrar: Esra Özocak

Çeşme’de bulunan ve çok salaş ve aynı zamanda bir o kadar şık bir restorant olan “Mu Yıldızburnu” Ilıca sahilinin biraz ilerisinde bulunan Yıldızburnu’nda hizmet veriyor. Çeşme çok bilindik yerleri haricinde de çok fazla doğa harikası diyebileceğim koylara sahip. Bunlardan biri olan Ilıca upuzun bir sahil kesimine, berrak bir denize ve incecik bir kuma sahip. Her şey bu kadar güzel olunca tabii ki kıyısında bulabileceğiniz onlarca işletme var. Güzel bir Pazar gününde yürüyüş sonrasında kendimizi spotan bir şekilde Mu Yıldızburnu’nda bulduk ve iyi ki de öyle olmuş, en iyilerinden biri olduğunu masamıza oturduğumuz an hissetmiştik.

img_4145-4
Mu Yıldızburnu | Fotoğraf: Esra Özocak

Mekan denize sıfır bir konumda bulunuyor. Boylu boyunca Ilıca sahili karşısında, deniz kenarına dizilmiş ahşap masalarıyla ve palmiye ağaçları arasında birbirine bağlı ışıklandırma sistemiyle insanın içine işlememesi mümkün değildi. Her masanın dolu olmasına rağmen yüksek ses olmaması en güzel kısımdı. Karşımızda harika bir manzara düşünün denize girenler, hala güneşin tadını çıkarmaya çalışıp güneşlenenler ve kitesurf yapanlar. Tam anlamıyla ortamı bir bütün olarak iyi hissettirmeye başlamıştı . Gündüzleri kadar akşamlarının da bir o kadar keyifli olduğunu öğrendik. Palmiyeler arasındaki ışıkları yanmaya başlıyor ve tabii ki müzik eşliğinde güzel bir akşam misafirlerini bekliyor.

img_4200-4
Mu Yıldızburnu | Fotoğraf: Esra Özocak

Konumu, dizaynı ve manzarası kadar menüsü de çok iyi hazırlanmış. Günün hangi saatinde buraya uğramak isterseniz Mu menüsü size büyük kolaylık sağlayacağının garantisini vermeyi başarmış. Belki bir öğlen kahvesi, belki aile kahvaltısı, belki arkadaşınızla kokteyl içmek isteyebileceğiniz, belki  tek başınıza tatlı bir şeyler yemek için ya da romantik bir akşam yemeği için uğrayabileceğiniz harika seçeneklere sahip bir lokasyon. Bizim yolumuz ise kısa bir öğle molasında düştü. Masamızda kokteyl olarak Gigi ve ara sıcak olarak seçtiğimiz falafel vardı. Gigi’nin kokteyl tavsiyesi isteyenler için çok lezzetli bir seçim olacağını da belirtmek isterim. Çalışanlardan da detaylı bilgi alarak damak tadınıza uygun kokteyli seçebilirsiniz. Ve biz manzaraya karşı denizin kıyısında bulunan masamızda keyif için çoktan hazırdık.

img_4192
Mu Yıldızburnu | Fotoğraf: Esra Özocak

Günün sonunda buradan ayrıldığımda burası benim için uğrak yerler listemde yerini aldı. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan sadece o ana odaklanarak pazar günümüze büyük keyif kattık. İster İzmir ister başka bir şehirde yaşıyor olun yolunuz Çeşme’ye düştüğünde mutlaka uğranmalı. Şimdiden keyfiniz bol olsun.

Kapak Fotoğrafı: Mu Yıldızburnu

İlginizi çekebilir: Esra Özocak’tan Urla Surf House