Konum

Hiç Arnavutköy’ü keşfe çıktınız mı? Arnavutköy gerçekten dar sokakları, uzun merdivenleri ve birbirinden güzel köşkleriyle uzun uzun gezilmesi gereken semtlerden biri. Peki… Elinizde fotoğraf makineniz ya da cep telefonunuzla anlarınızı ölümsüzleştirirken biraz mola vermek ve enerjinizi geri kazanmak için sağlıklı tatlılar yiyebileceğiniz çok sıcak bir cafe-fırına uğramak ister misiniz? Arnavutköy’ün bu tarihi ve renkli sokakları arasında, geçen günlerde keşfettiğim yepyeni bir yer var: Mumsy Bakery!

70EBCE8A-DD1C-46C5-ACD4-BE661B45AE15
Mumsy Bakery: Arnavutköy Sokaklarında Bir Lezzet Dükkanı

Buradaki her şey adından da anlaşılacağı üzere “anne eli değmiş gibi”. Annelerimizin sağlımızı düşündüğü gibi özenle seçilen ürünler, mutfakta günlük olarak hazırlanıyor, fırında leziz tatlara dönüşüyor. Arnavutköy mekanları arasında burayı ayırt etmek çok kolay. Hemen karşısında Mumsy’nin ruhunu yansıtan bir grafitti var. Grafitti’nin önünde fotoğraf çekinmeden ayrılmayın!

8701CF55-7C69-4570-BAC1-78F46830F3E4
Mumsy Bakery: Arnavutköy Sokaklarında Bir Lezzet Dükkanı

Vitrini ile sizi içeri davet eden Mumsy, eminim gittiğiniz zaman size de Fransız pastacılarını anımsatacak. Tatlılarında şeker hamuru kullanmıyorlar, tercihleri butter cream. En çok sevilen tatlılarının başında ise Lavender Eclair geliyor. Emin olabilirsiniz ki görüntüsü kadar tadı da çok güzel!

Mekanın birçok tatlısında sizin de dikkatinizi çekecek bir ortaklık olduğunu düşünüyorum. Abartıdan uzak, olması gerektiği gibi hem naif hem şık görüntüler bizi karşılıyor. Bunun bir diğer örneği de Fraiser’ler Frambuazlısı. Kendisi yine en çok tercih edilenlerden biri.

Dekorasyonu ve sakinliği ile kendimi iyi hissettiğim Mumsy’de Magnolia’nın tadına da baktım ve çok beğendiğimi söyleyebilirim. Muzlu ve çilekli olmak üzere iki çeşitleri bulunuyor.  Son yıllarda cafe’lerin mutfaklarından evlerimize kadar giren bu tatlıyı ne yazık ki her zaman doğru yerlerde yiyemiyoruz. Bu yüzden oradakilere hemen, iyi bir Magnolia nasıl yapılır sorusunu sordum. Yanıtının doğru süt seçimi ve oranı olduğunu öğrendim, buraya geldiğinizde kesinlikle tatlmalısınız!

94CB9C51-42BD-466C-B04F-18ED28C52D5C
Mumsy Bakery: Arnavutköy Sokaklarında Bir Lezzet Dükkanı

Mumsy’nin orman meyvelerinden oluşan tartları ise kıtır tatlı sevenler için güzel bir seçenek. Tabanında bulunan bademler lezzetini daha da arttırıyor. Şeftali seviyorsanız mutlaka şeftalili olanı sipariş etmelisiniz. Tartınızın yanında kendinize bir filtre kahve söylemeyi de unutmayın. Özel olarak yurt dışından getirttikleri kahveleri; hem içimi kolay hem de çok lezzetli.

Mumsy Bakery’nin bir diğer iddialı olduğu alan da pastacılığı! Özel günlerinizde, davetlerinizde, kurumsal etkinliklerde hayal ettiğiniz pastayı size hazırlıyorlar. Yapmanız gereken tek şey nasıl bir şey istediğinizi anlatmak, belki de birkaç görselle desteklemek. Sonrasında hayalinizin gerçekleşmesini beklemeniz yeterli. 🙂 Farklı çeşitleri için mutlaka Instagram sayfalarına göz atmalısınız. Mumsy’nin kurumsal işbirliklerine açık olduğunu, hatta farklı etkinlik ve lansmanlar için kapılarını açtığını da söyleyebilirim.

Son olarak, Mumsy’de çocuklara da yer var! Hafta sonları çocuklar için mutfaklarında cupcake atölyesi yapıyorlar. Kalabalık bir grup olmanıza gerek yok, iki kişilik bir ekip için bile mutfaklarını açıyorlar. Çocuklarıyla beraber gelen aileleri de workshop boyunca ağırlıyorlar.

Bir de bonusu var: Hafta sonları zengin bir kahvaltı menüsüyle karşılıyorlarmış ziyaretçilerini. Bir gün mutlaka bunu da denemek için geleceğim! 🙂

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’den “Bebek Arnavutköy Hattı: Mekan Keşifleri”