Moda’da kahvaltı yapılabilecek birçok yer olmasına karşın, sıra beklemeksizin, açlığımızı yatıştırabileceğimiz bir yer bulabilmek oldukça sıkıntılıdır. Özellikle haftasonları… Geçenlerde Moda’ya doğru yürürken sol tarafta henüz açılmamış bir cafe gördüm, kapısı ve içeriye doğru baktığımda dekorasyonuyla fark yaratacağı oldukça belliydi; ancak içeriği hakkında bilgim yoktu. Açıldığı hafta gittim ve gördüm ki, kahvaltı için demin bahsettiğim sıkıntılardan uzak, harika bir yer keşfetmiş olmuşum! İşte Naan Bakeshop….

Konum

IMG_3177
Naan Bakeshop

Öncelikle mekana girdiğimiz an, ekşi mayayla kendilerinin ürettikleri taptaze ekmeklerle dolu bir setle karşılaşıyoruz. Kahvaltılık deyince aklımıza gelebilecek her şey burada var olduğu gibi, her yerde bulunan serpme kahvaltılardan çok farklı seçenekler de mevcut. Tezgahta görülen, taze ekmek ve yöresel ürünlerle yapılan sandviçler ilk anda iştahınızı arttıyor. Burada her şey kendileri tarafından yapılıyor, her ürün için bizzat emek verilmiş hazır ürünler kullanılmıyor. Ekşi mayadan yapılmış olan ekmekler ve ürünlerin tazeliği burayı diğer yerlerden ayıracak özelliği diyebiliriz.

IMG_3172
Naan Bakeshop

İlk olarak, instagramda fotoğrafını sürekli görüp, beni her seferinde acıktıran Croque Naan’ı denemeye karar veriyorum. Ekşi mayadan ürettikleri ekmeğin üzerinde, hardal sos, gravyer peyniri ve füme var, bunun üzerine bir kat daha ekmek koyulup, son olarak üzerine göz yumurta ilave ediyorlar. Görüntüde kalan bir iştah açıcılık değil, gerçekten çok lezzetli ve farklı bir kahvaltı olacağını tabağın masaya koyulduğu ilk anda farkediyorum. Arkadaşım ise, yine taze köy ekmeğinin üzerine yumurta ufak sucuk ve humustan oluşan bir karışımı deniyor. Humus kahvaltıda nasıl olur demeyin, deneyin. Daha klasikçi olanlar için ise, peynir çeşitleri, domates-salatalık, zeytin, bal kaymak ve bunun gibi klasik kahvaltılıklardan oluşan serpme kahvaltı da mevcut; ancak klasik dediğime bakmayın, bu serpme kahvaltıda da ürünler çok taze, ekmeklerse pek tabii ki harika!

IMG_3180
Naan Bakeshop

Gün içerisinde kahvaltı etmek istemediğinizde de kruvasan ve sandviçlerinden deneyebilir, kahve içip, tatlı yiyerek; bu güzel dekorasyonun ve müziklerin keyfini çıkartabilirsiniz. Eskiden Reşitpaşa’da bulunan Naan Bakeshop, Moda mekanları arasında yerini almış, çok da yakışmış buraya. Mutlaka gelin derim!