“Chef’s Table”, “Nailed It!”, “Is it Cake?” ve “Iron Chef: Quest for an Iron Legend”… Sizin favoriniz hangisi? Yemek programları ‘reality show’ konseptiyle iç içe geçtiğinden beri en çok izlenenler arasına yerleşmeyi başardı. Gastronomiyi ekranın dışına taşıyarak farklı bir deneyim sunmaya hazırlanan Netflix de Netflix yemek programlarındaki şeflerin yer alacağı Netflix Bites adlı bir pop-up restoran açacağını duyurdu.

Fotoğraf: Netflix Bites

Netflix Bites isimli bu restoranda yemeklerini tadabileceğiniz isimler arasında: Iron Chef: Quest for an Iron Legend şefleri Curtis Stone, Dominique Crenn, Ming Tsai ve Andrew Zimmern’in yanı sıra Chef’s Table’dan Rodney Scott ve Ann Kim ile Nailed It! programının ana jürisi pasta şefi Jacques Torres yer alıyor. Rodbey Scott projeye ilişkin heyecanını şöyle açıklıyor: “Yemek sevgimi dünyanın dört bir yanındaki insanlara ulaştırmak, hayatımın en büyük heyecanlarından biri, ancak hayranlara kamera önünde neler olup bittiğini tattırmak için ekrandan masaya bu deneyim harika

Netflix Bites | Fotoğraf: Variety

Aslında Netflix’in bu projesi basit bir pop-up olmanın ötesinde sezonun en önemli gastronomi trendlerinden birine sektör dışından uyumlanabilme becerisini gösteriyor: Deneyimsel yeme. Pandemi döneminde önemli darbeler alan yeme-içme sektörünün insanları yeniden heyecanlandırabilmek için etkileşim, heyecan ve biraz da şov sunan restoranlar üzerinde çalıştığının farkındayız. Sektörde halkla ilişkiler uzmanlığı yapan Andrew Freeman’ın sözleriyle “İnsanlar harcamaya istekli, ancak bu harcamaya değecek deneyimler arayacaklar.” İşte Netflix Bites da tam olarak bu motivasyon üzerinden yola çıkarken gastronomi dünyasının en önemli influencerları olan şefleri de oyuna dahil etmiş oluyor.

Hafta sonları sabah 10’dan öğleden sonra 2’ye kadar bir brunch menüsü de sunacak olan restoran Los Angeles’taki Short Stories Hotel’de 30 Haziran’da açılıyor. Bölgede olup Netflix Bites’ı deneyimlemek isteyenler için buradan rezervasyon yaptırmak mümkün. Restoranın menü fiyatlandırması ve yemek içeriği ise henüz belli değil ancak “Drink Masters”tan miksologlar Frankie Solarik, Julie Reiner, LP O’Brien ve Kate Gerwin içecek menüsü için özel kokteyller yaratacakları bilinenler arasında!

Kapak Fotoğrafı: Variety

İlginizi çekebilir: Food by Melito’dan Ev Aşçıları İçin Çeşitlilik, Lezzetler ve İş Fırsatları