İyi bir cilt ve vücut bakımının anahtarını öğrenmek ister miydiniz? Cevap: Nemlendirme, nemlendirme ve yine nemlendirme! Odağımızdaysa, gücünü doğal içeriklerden alan ürünlerle yaptığımız vücut bakımıyla cildimizin her noktasına hak ettiği ilgiyi göstermek var! Haberler güzel ki NIVEA, Yeni Naturally Good Vücut Bakım Serisi ile tam olarak bu arayışımıza yanıt veriyor ve günlük bakım rutinimizin bir parçası haline geliyor.

Günlük yaşamın yoğunluğu ve karmaşası içerisinde kendimize zaman ayırmanın en güzel yolu, ufak bakım rutinleri oluşturmak ve bunlara sadık kalmak. Bu rutinleri inşa ederken de önceliğimiz doğal içeriklere sahip ürünleri tercih etmek. Yüzlerce yıldır Kleopatra gibi tarihe geçmiş isimlerin güzellik sırları arasında yer alan doğal içerikler de bu noktada devreye giriyor ve nemlendirme, yatıştırma, ferahlatma gibi etkileriyle cildimize hak ettiği değeri vermemiz için aracılık ediyor.

Doğal İçeriklerin Gücünü Keşfedin

Yoğun bir günün sonunda, uykudan önce alınan duşun rahatlatıcı etkisini hayal edin. Duşun ardından cildiniz henüz nemliyken kullanacağınız doğal içerikli ve etkili bir nemlendirici, vücut bakımınızı sağlamak için yeterli. Geçmişten günümüze cilt bakım rutinlerinin önemli bir parçası olan içerikler arasındaysa şüphesiz aloe vera, avokado ve lavanta var! O halde gelin bu doğal içeriklerin gücünü birlikte keşfedelim.

Aloe Vera

“Ölümsüzlük bitkisi” ve “ilaç bitkisi” isimleriyle de tanınan Afrika kökenli aloe vera, doğal içeriklerle bakım dendiğinde ilk akla gelenlerden. Yatıştırıcı, nemlendirici ve ferahlatıcı etkileriyle popülaritesini halen koruyan aloe veranın Kleopatra’nın güzellik sırları arasında olduğu söyleniyor. Öyle ki Mısır kraliçesinin cildini taze tutmak için aloe verayla masaj yaptırdığı biliniyor! Günümüzde halen en çok kullanılan doğal içeriklerden biri olmasının nedenlerine gelirsek; araştırmalar aloe veranın cildi nemlendirdiğini, güneş yanığı ve kızarıklıklara iyi geldiğini, cildin esnekliğini ve tazeliğini korumaya yardımcı olduğunu gösteriyor.

Avokado

Bakım ritüellerinin daha güncel bir üyesi olarak tanıdığımız ve içeriğindeki sağlıklı yağlar, E ve C vitaminleriyle cildi zinde tutma konusunda etkili bir diğer doğal kaynak olan avokadoyu cildinize canlılık kazandırmak üzere kullanılacaklar arasına ekleyebilirsiniz.

Lavanta

Doğal içeriklerin son durağındaysa, yatıştırıcı etkileri kadar kokusuyla da bakım rutini kahramanları arasına giren lavanta var. Kokusu ve antiseptik özelliğiyle günümüzde artık bakım ve wellness dünyasının önemli bir parçası olan lavanta, A ve C vitaminleri açısından zengin bir cilt dostu olmanın yanı sıra rahatlatıcı bir etkiye sahip. Zaten vücut bakımı kadar wellness için de cazip bir seçenek oluşunun nedeni tam olarak burada yatıyor.

Elbette bu her üç doğal içeriğin de güncel bakım rutinlerine katılımı doğru bir formülasyon ve uzmanlık gerektiriyor ki bu arayışımız da NIVEA‘nın Yeni Naturally Good Vücut Bakım Serisi ile son buluyor. Derinlemesine nemlendirici özelliğiyle öne çıkan seri; lavanta, aloe vera ve avokado özleri içeren üç farklı seçenek sunuyor. Ufak bir ipucu; uykudan önce rahatlamanıza yardımcı olması için lavantayı, yoğun neme ihtiyaç duyduğunuz kuru havalar için avokadoyu ve cildimizin güneş etkisi altında kalarak ferahlık hissine ihtiyaç duyduğu yaz aylarında aloe vera’yı tercih edebilirsiniz.

Nemlendirici tercihlerinde dikkat ettiğimiz bir diğer noktaysa, biz kendimize ayırabildiğimiz zamanın kısıtlı olduğu yoğun ajandaya sahipken kullandığımız ürünün cildimizin nem ihtiyacını uzun süreler boyunca sağlayabiliyor olması. Bu beklentimizi de karşılayan Naturally Good Vücut Bakım Serisi, cildi 48 saat derinlemesine nemlendiriyor, yumuşacık bir cilt hissi sağlıyor.

Son olarak; elbette 2022 itibariyle seçimlerimiz yalnızca kişisel ihtiyaçlarımız değil ayrıca çevreye olan farkındalığımız üzerinden şekilleniyor. NIVEA‘nın Yeni Naturally Good Vücut Bakım Serisi‘ne ilişkin sevindirici bir haber de ambalajların, çevre konusundaki bu hassasiyetlerimiz göz önüne alınarak tasarlamış olması. Ek olarak, %50 daha az plastik* kullanılarak üretilen çevre dostu şişeleri, rulo haline getirilebilen formuyla ürünün son damlasına kadar kullanılmasına olanak sağlıyor! O halde sizi %98 doğal kaynaklı içeriği**, çevre dostu ve pratik ambalajıyla vücut bakım rutininizin vazgeçilmez bir parçası haline gelecek seriyle tanışmak üzere buraya alalım.

* Daha az atık: kıyaslanan standart, kapaklı, 350 ml NIVEA vücut losyonu şişelerine göre daha az plastik.

** Doğadan gelen içerikler (su dahil) işlem gördükten sonra moleküler yapılarının %50’sinden fazlasını korur.

Kapak Fotoğrafı: NIVEA