Bir Anadolu yakası sakini olarak Kadıköy – Karaköy vapuruyla karşıya geçmek, Bankalar Caddesi’nde yürüyüp Galata Kulesi’nin izinden İstiklal Caddesi’nin yollarını arşınlamak hep çok mutlu etmiştir beni. Bu yüzdendir ki, daima özlediğim bu rotada manzaraya karşı çalışabileceğim bir ortak ofis olduğunu duyunca koşarak geldim. Ofis Voyvoda, yalnızca bir ortak ofis değil, aynı zamanda evinizde gibi hissedeceğiniz şık bir nefes alanı.

voyvoda-1
Ofis Voyvoda | Fotoğraf: Naz Kavas

Ofis Voyvoda Konum

Ofis Voyvoda, Bankalar Caddesi’nde tarihi bir apartmanın en üstündeki iki katta bulunan, farklı meslek gruplarına ve çalışma alanı ihtiyaçlarına çözüm üretmeyi hedefleyen bir paylaşımlı ofis deneyimi sunuyor. İsmini Bankalar Caddesi’nin eski isminden alan Voyvoda, caddenin en güzel yerinde konuşlanmış. Bir yanda alabildiğine Haliç, diğer tarafta Galata Kulesi’ne elimizi uzatsak değebilecekmişiz gibi hissettiren bir manzarası var. Hangi manzaraya karşı çalışacağınızı seçmek ise size kalmış. Özellikle Galata Kulesi’ne bakan masalardan birine kurulup çalışmak, ara sıra Kuleye göz kırpıp, molalarda da Voyvoda’nın evde gibi hissettiren şık mutfağındaki ikramları tatmak fazlasıyla keyifli.

Ofis Voyvoda’da farklı büyüklüklerdeki ekiplere uygun ve birbirinden özel toplantı odaları, paylaşımlı alanlar, sanki yıllardır onları tanıyormuşsunuz gibi hissettiren bir ekip, sınırsız çay, kahve ve ikramlar ile az evvel hevesle bahsettiğim enfes manzaralar var. Ayrıca dekorasyonu için fazlasıyla özenli bir çalışma yapılmış, bugüne kadar gördüğünüz ofislerden çok farklı, samimi ve şık bir atmosfer yaratılmış.

Böyle bir ortak ofiste çalışmanın; iyi bir network oluşturabilmek, ofis masraflarına katlanmamak ve bu anlamda işe iyice odaklanıp verimliliği arttırabilmek adına önemli bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Tabii inanılmaz bir lokasyon ve bayılacağınız manzaralar da cabası. Bu kadarla da kalmıyor, hem bir sanal ofis, hem hazır ortak ofis, hem de toplantılarınız için tercih edebileceğiniz Voyvoda Ofis’te kargo takibi ve sekreterlik gibi ek hizmetler de yer alıyor.

voyvoda-3
Ofis Voyvoda | Fotoğraf: Naz Kavas

Voyvoda’yı diğer ortak ofislerden ayıran bir diğer özelliği de esnek kontratlar ile burada çalışabiliyor olmanız. Yeni bir işe başlayanlar için bulunmaz bir özellik, büyük bir yükün altına girmektense ofis için esnek kontratlar yapmak herkesin lehine olabilir bana kalırsa. Ayrıca buraya gelip günlük olarak da çalışabiliyorsunuz. Özellikle yazar-çizer kişilerin veya evde ders çalışmaktan sıkılan öğrencilerin bu anlamda Voyvoda’yı tercih etmeleri güzel olur. Unutmadan söyleyelim, burası sanal ofis olarak da kullanılabiliyor. Yeni şirket kuranlar için adresi burası olarak göstermek, yeri geldiğinde kalabalık toplantılar için burayı kullanabilmek bir harika!

voyvoda-4
Ofis Voyvoda | Fotoğraf: Naz Kavas

Her şey bir yana, bu apartmanda koca bir tarih yatıyor. Voyvoda’nın bulunduğu Nazlı Han, 1800’lerde iş hanı olarak inşa edilmiş, Cumhuriyet tarihimizde çok partili döneme geçişte önemli bir paya sahip olan Serbest Cumhuriyet Fırkası’nın İstanbul ofisi buradaymış mesela. Aynı şekilde Profilo Holding’in kurucusu Jak Kamhi’nin ilk ofisi de… Sırf bu tarifi yaşatmak adına çalışma odalarına; Kamhi, Serbest Fırka gibi isimler verilmiş. Bu tarihin bir tanığı da Voyvoda’yı oluşturan ekibin babasıymış ki burada geçmişte var olan eşyalarının bir odayı kaplıyor oluşu da çok özel bence. Sonuç olarak mutlaka Ofis Voyvoda’da çalışma deneyimini yaşayın, eminim çalışmaktan dahi keyif alacağınız farklı bir gün olacak!

Kapak Fotoğrafı: Naz Kavas

İlginizi çekebilir: Sine Magger’dan En İyi Ofis Filmleri