“Sabah 9 akşam 6 çalışıyorum, iyi beslenmek mümkün olmuyor” diye düşünüyorsanız, her öğün için dengeli beslenme kutuları olan 6 popüler yemek servisi markasıyla daha tanışmadınız demektir. Habit, MealBox, Rafinera, Fed Box, Misa ve Juico; iş hayatının koşturmacasında kendine dengeli öğünler hazırlamaya fırsat bulamayanlar ve bunu değiştirmek isteyenler için birebir. Hepsinin ortak özelliği, hazırladıkları öğünleri kapınıza kadar getiriyor olmaları. İsterseniz, onları daha yakından tanıyalım…

Ofiste İyi Beslenmek

Habit

“Diyet yapmayın, alışkanlıklarınızı değiştirin” fikriyle yola çıkan Habit’te hazırlanan öğünler tamamen doğal ve hiçbiri şeker içermiyor. 4, 8 veya 12 haftalık sağlıklı diyet beslenme paketlerinden birini seçtiğinizde öncelikle diyetisyeniniz sizinle iletişime geçerek sizi paketle ilgili bilgilendiriyor. Tercih ederseniz, randevu alarak yağ-kas-kilo ölçümü de yaptırabiliyorsunuz. Sonrasında ise süreç başlıyor: glutensiz, lor peyniri haricinde süt ve süt ürünleri kullanılmayan yiyecekler kapınıza geliyor. Habit’in ürünleri yalnızca iş temposu içerisinde iyi beslenmeye bir alternatif olmayı değil, aynı zamanda size daha enerjik ve zinde hissettirmeyi amaçlıyor. Sporcu beslenme paketinden, vegan – vejeteryan olana; paket almak istemeyenler içinse chia tohumlu kraker veya protein topları gibi tekli ürünlere çeşitli seçenekler sunan Habit’in diyetisyenlik hizmetleri de mecvut.

Websitesi Instagram

MealBox

Günlük olarak hazırlanan ve kişiye özel sağlıklı kağıt kaplarda sunulan taze ve lezzetli ev yemeklerini kapınıza getiren bir yemek servisi de MealBox. Herhangi bir katkı maddesi kullanılmadan hazırlanan yemekleri sıcacık teslim ediyorlar size. Neden mi sıcacık? Çünkü sıcaklığını 3 saat boyunca koruyan özel termos kutular kullanıyorlar. Ofiste düzenli ve iyi beslenmek istiyorsanız MealBox’ın “Ofiste Sıcak Yemek” menüsünü deneyebilir veya vegan, glütensiz, şeker ilavesiz gibi özel beslenme seçeneklerinden kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Websitesi Instagram

Rafinera

Günlük olarak seçilen taze ve doğal malzemelerle hazırlanan lezzetli yiyecekler ve diyetisyenler tarafından belirlenen özel menüler dışında Rafinera’yı tercih etmeniz için birçok sebep var. Yeterli imkanı olmayan ama dengeli beslenme ihtiyacı olan kişilere “Rafinera ile Sağlıklı Besleniyorum” projeleri ile yardımcı oluyor, artan yemekleri çeşitli hayvan barınaklarına gönderiyorlar. Ayrıca geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla, biriktirdiğiniz Rafinera kutularını sizden teslim alıyor ve uygun olanları dezenfekte edip yeniden kullanıyorlar, kalanları ise geri dönüştürüyorlar. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerine ek olarak, blog‘larında egzersiz önerilerinden gurme tariflere birçok faydalı bilgi veriyorlar. En kısa zamanda sitelerine bir göz atın deriz!

Websitesi Instagram

Fed Box

Fed Box’ta hazırlanan yiyeceklerin tümü; katkı maddesiz, taze ve doğal malzemelerle yapılıyor. Sizin tek yapmanız gereken, sitelerindeki kalori hesaplama aracını kullanarak ihtiyacınız olan günlük kalori miktarını belirlemek. Sonrasında Fed Box diyetisyenleri size özel menüler oluşturuyor, şefler pişiriyor, öğünleriniz ertesi gün kapınıza geliyor! Gönderimlerini geri dönüştürülmüş kutularda yapmayı seçerek çevreye duyarlılığını da göstermiş olan Fed Box, aynı zamanda ücretsiz diyetisyen ve motivasyon koçluğu hizmeti de veriyor. Kış aylarında tüketilmesi gereken sebzelerden iştahı etkileyen hormonlara, beslenme ile ilgili tüm merak ettiklerinizi Fed Box’un sağlıklı yaşam blogunda bulabilirsiniz.

Websitesi Instagram

Misa

“Mutlu, ince, sağlıklı” diyerek yola çıkan Misa Mutfak’ta hazırlanan lezzetlerin hiçbirinde katkı maddesi, trans yağ ve beyaz şeker kullanılmıyor. Tamamiyle doğal malzemelerle taze olarak hazırlanan yiyecekler günlük olarak adresinize teslim ediliyor. Ev yapımı, zeytinli ve dereotlu Tam Buğday Poğaçalar’dan Narlı Kinoalı Bakliyat Salatası’na çok sayıda çeşitleri mevcut. Sizin tek yapmanız gereken, kalori hesap makinesini kullanarak kendiniz için en uygun olan paketi seçmek. Standart menülere ek olarak; vejeteryan, ekstra proteinli, düşük karbonhidratlı, glutensiz, laktozsuz gibi menüleri de bulunuyor.

Websitesi Instagram

Juico

Juico, odağında juice olan bir iyi beslenme markası. Detoks içeceklerinin tümü coldpress (soğuk sıkım) yöntemi ile günlük besin ihtiyacınızı karşılayacak şekilde hazırlanıyor. Size ise yoğun geçen gününüzün arasında kendinizi iyi beslenerek ödüllendirmek kalıyor. Yiyecekler, içecekler ve çorbalardan oluşan alternatiflere ek olarak cleanse paketleri de mevcut. Vücudunuzun alkali dengesini düzenlemek amacıyla ortalama üç gün boyunca yapılması önerilen cleanse, bir nevi sıvı detoksu. Katı yiyecekler tüketmiyor, sindirim sisteminizin rahatlamasına olanak sağlıyorsunuz. Juico’da Kış Paketi’nden Shot Paketi’ne, Sebzeli Detoks Paketi’nden Fit Paket’e sayısız seçenek bulunuyor. Mutlaka göz atmalısınız!

Websitesi Instagram

İlginizi çekebilir: Sağlıklı Beslenme Uygulamaları

İlginizi çekebilir: Pınar Taşkınlar ile Sağlıklı Beslenme Üzerine Bir Röportaj