Bizi huzursuz eden ve tüm alışkanlıklarımızın değişmesine sebep olan bu zorlu günlerde beni rahatsız eden durumlardan biri de evden öğrenmeye ve üretmeye devam edebilecek miyim sorusu oldu. Bu sebeple değişen hayat düzenimizle birlikte evde de kendimizi beslememize ve keyifle yeni şeyler öğrenmemize katkı sağlayacak kaynaklar araştırdım. İşte sizin de yararlanabileceğinizi düşündüğüm online eğitimler…

Online Dersler
Online Dersler | Fotoğraf: Unsplash / Allie Smith

Online Eğitimler

Ivy League Kursları

Ivy League Kursları | Fotoğraf: freecodecamp.org

İlk olarak, Ivy League hocalarının hazırladığı 450 adet online kursun şu an tamamen ücretsiz durumda ve herkesin erişimine açık olduğunu söylemek istiyorum. Dünyanın en prestijli okullarının sunduğu bu kurslarda sağlık ve tıp, kişisel gelişim, sanat tasarımı, matematik, mühendislik ve daha bir çok alanda online eğitim alabilirsiniz. Ben siteyi biraz inceledim; derslere nasıl erişim sağlayabileceğini tam olarak anlayamamış olanlar için hazırladıkları bir de kılavuz var.

Kılavuza ulaşmak için tıklayın.

Cambridge Kütüphanesi

Cambridge Kütüphanesi
Cambridge Kütüphanesi | Fotoğraf: Archdaily

Bir diğer önerimse, dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Cambridge’in kütüphanesi. Kaynaklarını online erişime açan kütüphanede, sayısız kitaba ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz. Sayısız derken bir fikriniz olması için ekleyeyim, Cambridge Üniversitesi Kütüphanesi’nin yaklaşık 8 milyon dokümana ev sahipliği yaptığını biliyor muydunuz? Üstelik tamamını okuyacak zamanınız yoksa, kitapların özetlerini de inceleyebilirsiniz.

Kütüphane kaynaklarına erişmek için tıklayın.

İstanbul İşletme Enstitüsü

Şimdi size 60’dan fazla eğitime ve 1 milyon katılımcıya sahip İstanbul İşletme Enstitüsü’nden bahsedeceğim. İşletme, yabancı dil, kişisel gelişim, pazarlama, yazılım ve daha birçok alanda online eğitim veren bu enstitüde ücretsiz eğitimlerle birlikte ücretli eğitimler de bulunuyor. En güzel yanıysa bence şu, eğitimlerin sonunda sertifika alabiliyorsunuz. Üstelik isterseniz eğitim veren eğitmenlerin özgeçmişini de inceleyebiliyorsunuz.

İstanbul İşletme Enstitüsü’nün eğitimlerini incelemek için tıklayın.

Udemy

Son önerim, birçoğumuz tarafından daha çok bilindiğini düşündüğüm Udemy. Fotoğrafçılık, işletme, kişisel gelişim, pazarlama, müzik ve daha birçok alanda eğitimler sunan akademi, kursların sonunda bitirme sertifikası almanıza da olanak sağlıyor.

Udemy’nin eğitimlerine göz atmak için tıklayın.

Umarım bu üzücü günleri kendimiz için en faydalı şekilde atlatırız ve sadece güzel anları ile hatırlarız. Sağlıklı ve huzurlu günler dilerim. 🙂

Kapak fotoğrafı: Unsplash / Daria Shevtsova

İlginizi çekebilir: ArtsyMagger’dan Online Müzeler