Önceleri Var Mısın Yok Musun ile tanıdığımız Hanzade Durmuş Ofluoğlu, daha sonrasında Acun Ilıca’nın teklifi ile kendini Yok Böyle Bir Dans, Survivor gibi yarışmaların sunucusu olarak bulur. Medya sektöründeki adımları ilk bu şekilde atılır ve başarılı bir şekilde devam eder. Şimdi, Hanzade’nin hikayesini, nerelere gittiğini, onunla ilgili çok bilinmeyenleri kendisinden dinleyelim…

Hanzade Durmuş Ofluoğlu
Onu Ekranlardan Tanıyoruz: Hanzade Durmuş Ofluoğlu

Hanzade Durmuş Ofluoğlu’nu daha yakından tanıyabilir miyiz? Acun Medya’yla olan geçmişini daha detaylı öğrenebilir miyiz? Var mısın yok musun’a başvurdun ve…  

Başvurdum ve başvurumdan çok uzun süre sonra telefon geldi. Gerçekten beklemiyordum. Çekimler sırasında Acunmedya’yı yakından tanıma fırsatım oldu. Gerçekten eğlenceli ve güzel bir çalışma ortamları olduğunu gördüm. Yarışmanın sonlarına doğru Acun Bey’den beklemediğim bir teklif geldi. ‘Bizimle çalışmak ister misin?’ dediğinde hiç düşünmeden evet dedim. Koç Üniversitesi’nden mezun olalı 2 ay olmuştu ve hayalim olan medya sektöründe bulabileceğim en güzel işi bulmuştum. Acun Bey’in asistanı olarak işe başladım. Şu an 3. yılıma girdim ve işimi ilk günkü gibi seviyorum!

İşe başladıktan bir hafta sonra yeni başlayan programlarında sunucu olduğumu öğrendim ve bu da zaten yaşadığım son şoktu. Canlı yayında hayatımda ilk kez mikrofonu elime aldığım günü hayatım boyunca unutmayacağım. O günden beri arada ekran önü, fakat asıl asistanlık olmak üzere Acunmedya’da çalışıyorum.

Mezun olduktan bir yıl sonra evlendim. Bütün değişiklikler üst üste yaşandı ama güzel sonuçlar doğurdu. Şu an O Ses Türkiye programında ekran önünde görev alıyorum.

Hanzade Durmuş Ofluoğlu
Onu Ekranlardan Tanıyoruz: Hanzade Durmuş Ofluoğlu

Şu zamanlarda seni hangi café/restoranlarda görebiliriz? 

Salı akşamı: Vida Tünel (Eşim Saygun’un son açtığı mekan burası.) Yemekli bir mekan olduğu için haftaiçi her akşam burada yiyoruz denilebilir.

Perşembe iş çıkışı: Perşembe genelde işten çıktığımda Nişantaşı’na gidiyorum. Quick China, Tatbak, Hünkar, Cookshop favori yemek mekanlarımız arasında.

Cumartesi öğlen, akşam yemeği ve gece: Öğlen: Galata’da olmayı çok seviyorum. Mano Burger brunch saatinde güzel gidiyor. Akşam yemeği: Big Chefs – Şişhane, Mama – Nişantaşı, Thai – Pera. Gece: Vida Pera veya Vida Tünel.

Pazar sabah: Karaköy Namlı; en sevdiğim kahvaltı mekanı.

Hanzade Durmuş Ofluoğlu

Geçen sene evlendin. Hatta nikah şahidin Acun Ilıcalı oldu. Evlilik hakkında 3 şey söyleyebilir misin bize? 

*İlk 1 yılı atlatırsanız gerisi kolay. (Hep derlerdi ama inanmazdım, gerçekten zaman geçtikçe her şey daha da güzelleşiyor!)

*Yemek yapmadan da ev kadını olunabiliyormuş; 14 aylık evliliğimde hiç mutfağa girmedim ve bu bir sorun olmadı. Nasıl olsa onun da zamanı gelicek diye avutuyorum kendimi.

*Eve her döndüğünüzde sevdiğiniz insanı göreceğinizi bilmek dünyadaki en güzel mutluluk olabilir.

Şu sıralar…

En sevdiğin film… Identity; yeni izledim çok beğendim.

Okumaktan çok zevk aldığın kitap… Kürk Mantolu Madonna.

Dinlediğin grup… Model, Bloc Party, Jet.

Çok uğradığın ve alışveriş yaptığın giyim markaları… Yargıcı, Topshop, Bilstore.

Bir cumartesi gecesi en sık içtiğin kokteyl… Çilekli Caipiroska.

Gitmeyi hayal ettiğin şehir… Şu sıralar Londra.

Evden çıkarken çantanda mutlaka olması gereken 5 parça nedir?

Terracotta allık. iPhone şarjı. El kremi. Parfüm. Kolonyalı mendil.

Hanzade Durmuş Ofluoğlu

Sana kim/kimler ilham verir? 

Şu ana kadar istediğim her şeyi elde ettim. Bazen şans, bazen kafama koymam, bazen çalışmam beni hep hedefe götürdü. Dolayısıyla bu bana bundan sonraki kısımlar için ilham veriyor. Ne istedim ve olmadı diyorum cevap bulamadığımda kendi kendime ilham vermiş oluyorum diyebilirim.

Seninle ilgili bilmediğimiz 5 şey? 

*Temizlik takıntım olduğu pek bilinmez- ellerimi yıkamadan veya kolonyalı mendil olmadan yemeğe başlayamam; her seferinde en az 4 kez sabunlarım.

*Değiştirmeyceğime emin olduğum tek parfüm; Burberry London.

*9/11 30 vol. saç rengim fazla detaylı.

*İşe gitmek için 10’da uyanıyorum.

*İzmirliyim.

Hanzade Durmuş Ofluoğlu
Onu Ekranlardan Tanıyoruz: Hanzade Durmuş Ofluoğlu

Gelecek için planların / hayallerin var mı? 

Çok fazla gelecek planı yapan biri değilim. Genelde her şey akışına bırakıldığında sonuç çok daha güzel oluyor. Ama yine de hayatımda en çok istediğim şey anne olmak diyebilirim. 5-6 yıl daha çocuk sahibi olmayı düşünmüyorum. Şu an işimin ve evliliğimin tadını çıkarıyorum. Çocuk sahibi olmaya karar verdiğim gün aklımda başka bir şey olmadan anne olmanın ve yemek yapmanın tadını çıkarmak istiyorum!