Doğayla bütün olduğumuzu her geçen gün daha iyi anlıyor ve alışkanlıklarımızı bu doğrultuda güncelliyoruz. Edindiğimiz farkındalıklar doğrultusunda attığımız her adımın dünyamız için çok değerli olduğunu da biliyoruz. İşte bu nedenle doğaya ve doğanın bize sunduklarına saygı duyan Origins gibi markalar bizim için çok değerli. 22 Nisan Dünya Günü’nü Dünya Ayı‘na dönüştüren Origins, “Green The Planet” projesi ile doğadan aldıklarını doğaya geri vermeyi hedefliyor. Biz de bu anlamlı projeyi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Origins

1990 yılından bu yana sürdürülebilir tercihleri, ekolojik ambalajları, %100 yenilenebilir elektrik ile üretim yapan fabrikası ile Origins, #EnerjiDogandaVar mottosu, global ve lokal ağaçlandırma projeleriyle dünyamıza katkı sağlamaya devam ediyor.

Origins

Logosundan da anlayacağımız üzere ağaçları her zaman bir ilham kaynağı olarak gören Origins, ağaçlandırma projeleriyle doğadan aldıklarını doğaya vermeyi hedefliyor. 2009’dan bu yana Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’yı kapsayan projelerde 2,12 milyondan fazla ağaç diken Origins, bu ağaçların bakımını da yapmaya devam ediyor. Hatta bu kapsamda çevresel adalet örgütlerinin çalışmalarını desteklemek, şimdiki ve gelecek nesillerin yaşamlarında gerçek ve anlamlı bir değişimi tetiklemeye yardımcı olmak amacıylaGreen The Planet projesi yine Origins tarafından 2020 yılında hayata geçiriliyor.

Origins

Dikilen ve bakımı yapılan her ağaçla ekosistemleri restore etme, yerel topluluklara fayda sağlama ve iklim değişikliğiyle mücadeleye yardımcı oluyor. Green the Planet projesi ile Origins, CO2 salınımını düzenlemeye yardımcı olan ağaçları dikmekten ve bakımını yapmaktan gurur duyuyor.

Origins Projeleriyle Türkiye’de de Doğaya Dokunuyor

Origins, sadece global arenada değil Türkiye’de de birçok anlamlı işe imza atıyor. Ekolojik krizin çözümünde örnek olmak adına bir başlangıç yaparak Buğday Derneği eğitmenleriyle bir araya gelen marka, tohum ekimi etkinliği düzenliyor, tohum çimlendirme ve bakımını yapma konularında eğitimi ve bilinçlendirmeyi destekliyor. Origins bu projesine ek olarak, Cihangir Yoga ile bir araya gelerek insan yaşamı ve sağlık için de adımlar atıyor. İnsan ile doğa arasındaki uyumu sağlamaya öncü olmak adına bizleri açık havada yapılacak olan yoga derslerine davet ediyor. 

Nisan ayı boyunca Origins’ten yapılacak tüm alışverişlerde hediye edilecek tohum çubukları, dünyayı yeşillendirmeyi ve bizlere de bu bilinci aktarmayı hedefliyor. Dünya Ayı kapsamında gerçekleşecek tüm etkinlikleri Origins web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.