“Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” demiş Cemal Süreya. Ne kadar da doğru demiş. Güne güzel bir kahvaltı ile başlayınca, hele bir de tepede güneş ışıldıyorsa, o günün tamamı çok başka oluyor. Kahvaltısıyla birlikte tanıştığımız Passage178, tam da bu duyguları yaşatıyor!

Konum

Kanyon’un en üstü katında bulunan Escale’nin yanında yer alan bu tatlı mekan kahvaltı buluşmaları için yeni favorilerimiz arasında hemencecik yerini aldı. Mekanın ferah atmosferi sizi samimi bir şekilde karşılarken menüsündeki çeşitliliyle gözlerinizi kamaştıracağına eminiz.

Passage178

Passage178’in Kahvaltısında Neler Deneyebilirsiniz?

Bir mekanda kahvaltı tabağının lezzeti kadar sunumu da çok önemlidir bizim için. Passage178’in kahvaltı tabağı her yönüyle tatmin edici. Taptaze domatesler ve salatalık dilimleri, el yapımı iki çeşit reçel, leziz zeytinler, özellikle kaymağına bayıldığımız bir bal-kaymak kasesi, çeşitli peynirlerle döşenmiş kahvaltı tabağını gördüğünüz anda günün güzel geçeceğini anlayabiliyorsunuz! Yanında gelen ekmeklerle beraber taptaze kruvasanlar da sipariş edebilir, bal-kaymak ikilisine kendi yorumunuzu katabilirsiniz.

Passage178 Kahvaltı

Gelelim ikinci lezzete. Bir kahvaltı menüsünde eggs benedict varsa, onu mutlaka denemeden olmaz! Avokado ve somonlu eggs benedict’inizi isteyip, heyecanla siparişiniz masaya gelişini beklemeye başlayacağınıza eminiz.

Passage178

Eggs Benedict’lerde en önemli kriterimiz poşe yumurtanın kıvamı ve Hollandez sosu. Bu konuda avokado ve somonlu eggs benedict’lerinin lezzetine güvenebilirsiniz, hem yumurtanın lezzeti hem de somonun canlı rengi oldukça iştah açıyor.

Passage178

Kahvaltınızı biraz zenginleştirmek için çılbır’ı düşünebilirsiniz. Poşe yumurtanın üzerinde dökülen tereyağı, pul biber ve yoğurt üçlüsünün lezzetini denediğinizde Türk kahvaltısının ve damak zevkinin önemini bir kez daha anlıyorsunuz. Passage178’e giderseniz, Çılbır’ı denemeyi unutmayın. Bayılacaksınız!

Passage178’in menüsünde Fransız kahvaltısı konseptinin yerel malzemelerle zenginleştirilmiş versiyonlarını tatmanızı kesinlikle öneriyoruz. Kars Gravyer’iyle hazırlanan Croque Monsieur’ün damağınızda bıraktığı o enfes tat ve yaşattığı mutluluk gün boyunca sizinle olacak.

Özellikle Passage178’in kahvaltısı üzerine durmuş olsak da kendisi yalnızca bir kahvaltı mekanı değil. Günün her saatinde gidip menüleriyle kendinizi ve midenizi şımartabileceğiniz birçok seçenek bulunuyor.

Passage178 Kanyon

İlginizi çekebilir: Farklı Lezzetleri Doğru Yerlerde Deneyin: İstanbul’un En İyileri