Bana kalsa her seyahatime köpeklerimle gitmeyi tercih ederim. Fakat ne yazık ki çeşitli sebeplerden her gittiğimiz yere onları götüremiyorum. Böyle zamanlar için de onları güvenle bırakabileceğim bir pet otel olması çok önemli. Siz de aynı şekilde düşünüyorsanız, Patipalas’ı kesinlikle tavsiye ederim!

Fotoğraf Altyazısı | Krista Mangulsone (unsplash.com)
Patili Bireyler | unsplash.com/@krista

Patipalas, Eser ve Deniz Özsaraç tarafından kurulmuş bir otel. Köpekleri Üzüm’ü bırakıp bir yere gittiklerinde yaşadıkları problemler ve Türkiye’de bu anlamda istedikleri gibi bir pet otel bulamamaları, Patipalas’ı kurmalarına sebep olmuş. Bu yüzden de, otellerinde kalan misafirleri konusunda ekstra dikkatliler.

Ben Deniz’i zaten yıllar öncesinden tanıyordum. Annesiyle birlikte böyle bir işe girdiklerini öğrendiğimde çok mutlu olmuştum ama uzunca bir süre benim çocuklar orada kalamadı. En son kaldıkları yerde Coco’yu bir köpek ısırmıştı ve otelin sahibi bunu bilmiyordu bile! Biz aldıktan sonra fark ettik. Sonraki ilk seyahatimizde çocukları Patipalas’a bıraktık.

Öncelikle buraya geldiğinizde sizden köpekleriniz hakkında bilgi alıyorlar. Karakteri nasıldır, köpeklerle iyi anlaşır mı, veterineri kim, ne yemek yiyor (özel bir ihtiyacı yoksa, yemeği kendileri sağlıyorlar) gibi konuları konuştuktan sonra aşı karnesini bırakmanız gerekiyor.

Fakat benim Patipalas ‘ı özellikle tercih etmemin sebebi tamamen Coco ve Sophie’nin davranışları oldu. Ben çok seyahat ettiğim için Coco yıllarca birçok yerde kaldı. Onu almaya gittiğim hiçbir yerde bu kadar keyifli ve mutlu görünmüyordu. Hatta en son kaldığında beni yukarıya götürmek istedi oyun oynamak için. Normalde hemen bulunduğu kaçmak için elinden geleni yapardı çünkü. Durum böyle olunca, ben de burayı herkese tavsiye etmek istedim.

Böyle mutlu olmalarının sebeplerinden biri tabi ki Eser Hanım ve Deniz’in ilgisi. Köpeklerle oturuyorlar, oyun oynuyorlar, dolayısıyla onlar da kendilerini yalnız veya arkada bırakılmış hissetmiyorlar.

Bir diğer önemli nokta da kendi boyutlarındaki köpeklerle bir arada dışarıya çıkmaları. Patipalas’ta her şey saatli, yemek yiyorlar, oyun oynuyorlar, dinleniyorlar sonra tekrar çıkıyorlar. Bu oyun zamanında da sosyalleşiyorlar. Ayrıca, Patipalas’ta kaldıkları süre boyunca fotoğraf ve video paylaştıkları için siz de kendi gözünüzle görebiliyorsunuz.

Siz yokken köpeklerinizin de kendilerini güvende hissetmeleri çok önemli. Bu yüzden de, yıllarca birçok farklı yeri denemiş biri olarak, yanlarında olamayacağınız zaman hem onların hem de sizin içinizi rahat ettirecek bir pet otel önerisi olarak Patipalas’ı söyleyebilirim.

*Bu yazıda benim köpeklerim olduğu için sadece köpeklerin konaklamasından bahsettim ama kedileriniz de bu otelde konaklayabiliyor. 🙂

Kapak Fotoğrafı: unsplash.com/@alecfavale

İlginizi çekebilir: Melis Büyükerk’ten Minval