Yeniköy yeni bir mekana kavuşmanın keyfini yaşıyor. Eskinin Circle’ı tamamen yenilenmiş ve ortaya günün her saatinde gidilesi Però Yeniköy çıkmış. Però Yeniköy’e adımınızı attığınız anda toprak tonlarındaki ortamı ve duvarlarda sanat eserini çağrıştıran resimleri dikkatimizi çekiyor. Ayaklarımızı da tam karşıya teras alanına çekiyor çünkü harika bir Boğaz manzarası bizi bekliyor.

Konum

-Bu yazı Ekim 2018’de güncellenmiştir.-

Pero-interior-
Però Yeniköy

Terasın çekim gücüne kapılarak en önde kendimize bir yer ediniyoruz. İyi ki burada teras bölümünü açmışlar dedim. Eskiden sadece uzaktan bakmakla yetiniyorduk. Şimdi ise bu manzarayı yaşıyoruz. Hava açıksa ve akşam da dolunay varsa, o zaman yaşayacağınız keyfi siz düşünün. İçeride de loş ve sakin bir ortam sizi bekliyor. Otururken, sohbet ederken ve bir şeyler atıştırırken telaş etmeden ve duvardaki resimleri inceleyerek zaman geçirmeniz mümkün. Yerleştiğimize, mekana ısınıp manzaranın güzelliğini zihnimize kazıdığımıza göre menüyü açabiliriz.

IMG-20171005-WA0024
Però Yeniköy, kinoa mücver, kuru etli börek, hardallı füme etli bruschetta

Però Yeniköy’ün menüsü yine sevdiğim bir tarzda yani az ve öz. Başlangıçlarda tercihimiz, kinoa mücver, kuru etli börek, hardallı füme etli bruschetta oldu ve hiç pişmanlık yaşamadık. Kinoa mücver çok başarılıydı, mümkünse iki porsiyon söyleyip ana yemek niyetine yiyebileceğim kadar. Sonrasında hemen ana yemeğe geçtim ama siz beni örnek almayın, gittiğinizde keçi peynirli semizotu salatasını atlamayın. Bir salatanın olabileceğinden çok daha fazlasına sahip; çilek, portakal, ceviz ve elma bile içeriyor. Manş fasülyeli kinoa salatasını da es geçmeyin, kısaca benim yerime her ikisinden de yiyin.

pero7

Ana yemekler de sade ama lezzetli. Tadına baktığımız mantarlı makarna dışında Pero Burger, Somon Izgara veya Kontrfile Dilimlerini de değerlendirin derim. Sipariş verirken menüdeki farklı alternatifleri düşünün ama Churros’u hiç düşünmeden doğrudan söyleyin. Mümkünse de kimseyle paylaşmayın, yaşasın bencillik! Yedikten sonra Però’yu iki kelimeyle özetliyorum: manzara ve churros. Burada yemek, öğlen ve akşamdan ibaret değil; sabah saatlerinde kahvaltıları, pazar günü de brunchlarıyla güne merhaba diyebilirsiniz. Omlet, Eggs Benedict, Caprese ve French Tost dışında tartineler de sabah neşesini getiriyor. Bugüne kadar gidenler de en çok yıldızı kahvaltılarına veriyor.

pero6
Però Yeniköy, kokteyl

Però’ya, Yeniköy’de bizi manzaralı bir mekan kadar kokteyl barına da kavuşturduğu için teşekkür ediyoruz. Şarap ve bira menüsü dışında en az on bir çeşit kokteyli olduğunu da ayrıca belirtmek gerek. Peanut Meg ve Perojo merak ettiklerim mesela. Akşam 18:00’den sonra sıcak içecek servisi sona eriyor ve bar havasına dönüşüyor. Böylece güneş batarken manzara keyfinize, içkiniz eşlik ediyor.

Pero-Interior-2

Però’dan çıkarken şuna bir kez daha emin olacaksınız: Boğaz hattında böyle bir mekana ve ortama kesinlikle ihtiyaç varmış! Portekiz, Meksika, Çin gibi şehirlerde yaşayıp eğitim alan, artı World Class 2015’te ödül kazanan çalışanlarıyla bu ihtiyacımız fazlasıyla karşılanmış oldu. Kısaca Pero, Yeniköy’e hoş geldi, sizlerle de en kısa zamanda tanışmayı ve size ‘Hoş bulduk!’ demeyi bekliyor.

Pero-Yenikoy

Not: Çalışma saatleriyle ilgili kısa bir hatırlatma yapmakta fayda var. Pazartesi kapalı, diğer her gün 10:00’da kapılarını açıyor, hafta içi saat 22:00’ye, haftasonu ise saat 02:00’ye kadar misafirlerini ağırlıyor.

Però Yeniköy: InstagramKonum

Però Yeniköy Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Caddesi, Daire Sokak No:5 Yeniköy

İlginizi çekebilir: Bu Hafta Sonu Keşfedin: İstanbul’un Yepyeni 10 Mekanı