Evinizde kira vermeden yaşayan birini düşünün. Çalışma saatleri yok, çoğunlukla gün ortasında uyuyakaldığı gibi ev işlerinin de ucundan tuttuğu pek söylenemez. Yine de en kaliteli yemekleri yediğinden emin olup bir de üzerine sigortasını yaptırıyorsunuz. Buraya kadar ilişkinin dinamikleri mantıklı gelmediyse, aşağıdaki suratlara bir bakmanızı tavsiye ediyoruz. Fikrinizin değişeceğinden eminiz. İşte n11 de hayvanlar için daha yaşanabilir bir dünya yaratmak amacıyla hayata geçirdiği pet11 platformu kapsamında, ailemizin favori üyeleri için Zurich Sigorta ve sigortaladım.com iş birliğiyle “pet11 Evcil Hayvan Sigortası” hizmetini başlattı.

Fotoğraf: Unsplash/@tranmautritam

pet11 Evcil Hayvan Sigortası, evcil hayvanların acil durumlar dahil olmak üzere karşılaşabileceği sağlık sorunlarının tedavisi için geliştirildi. Yani özenle seçilmiş anlaşmalı veteriner kliniği ağında veya istenen herhangi bir veteriner kliniğinde sadece katılım payı ödenerek kedi ve/veya köpek dostunuzun tedavisinin yaptırılabilmesi mümkün. Bunlara ek olarak dostunuz için yılda bir kez, ücretsiz olarak yıkama ve tırnak kesimi, göz ve kulak bakımı hizmeti alabiliyorsunuz.

Tabii ki bunlar, düşünmek dahi istemediğimiz senaryolar ancak “her şeyden önce bir kedi/köpek ebeveyni” olarak çocuklarımızın sağlığını korumak zorundayız. İşte pet11 Evcil Hayvan Sigortası da bu noktada yardımımıza koşuyor ve muayene, gereken durumlarda yatarak tedavi ve ameliyat, dikiş atılması, serum takılması gibi müdahaleler, röntgen, tahlil gibi tetkiklerin yanı sıra modern tanı yöntemleri, tedavide kullanılan ilaçlar gibi farklı destek hizmetleri sunuyor. Yani patili dostlarımızın sağlığı uzman veteriner hekimlerce güvence altına alınıyor.

Patili bir dostun sorumluluğunu üstlenmenin bir lüks ya da külfet olarak görülmediği, sokaklardaki onlarca kedi ve köpeğin daha iyi bir yaşamı hak ettiğinin anlaşıldığı günlere sonunda ulaşıyoruz. Türkiye’deki 21 milyon haneden %20’si kedi, %6’sı ise köpek sahibi. Araştırmalar; kuyruklu arkadaşlarımızın stres, kaygı ve depresyon hissini azaltma konusunda önemli faydalar sağladığını gösteriyor. Onlar yaşamımızdak en önemli şeye yani ruh sağlığımıza bu denli destek olurken bizim de onlar için yapabileceğimiz en basit şey, sağlıklarını güvence altına almak.

O halde, bu motivasyonla yola çıkarak patili ev arkadaşınız için pet11 Evcil Hayvan Sigortası yaptırmak isterseniz, detayları öğrenmek üzere sizi buraya alalım. Eğer bu zamana kadar patisinden tutacağınız o kişiyle tanışamadınızsa da pet11’in Barınaktan Köpek Sahiplenme projesine göz atmak isteyebilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Unsplash/@victor_vector