En sevdiğim Edith Piaf şarkısıyla başlamak istiyorum yazmaya, çünkü anlatacağım mekanın adı da Piaf…

youtube play youtube play

İki yakın arkadaş olan İlham ve Gülsüm, günlük hayatlarındaki lezzetleri samimiyetle bizlere ulaştırıyorlar. Kendi deyimleriyle “serçe nahifliğindeki tatlı kafe”lerini, 14 Aralık 2019’da açıyorlar.

Piaf, ev sıcaklığında, her şeyin ev yapımı olduğu lokal ve artizanal bir kafe. Menüdeki el yapımı ve günlük taze kruvasanlar, ekşi mayalı mor ekmek ve focaccia ekmeğinde füme kaburga oldukça lezzetli, mutlaka denemenizi öneririm.

Ankara’da kruvasan ve focaccia son zamanlarda oldukça yaygın ancak hakkıyla yapılanını ve lezzetlisini bulmak için alternatifleri tadıp denemeniz gerekiyor. Piaf’sa bunun için kesinlikle doğru adres! Ayrıca espresso bazlı kahvelerinin de oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Bu başarıyı, çok sevdiğimiz F451 Brew’den aldıkları desteğe bağlıyorum. Nitelikli kahve çekirdeklerini misafirlerine sunma kısmında Barista Eğitmeni Murat Kaymak ile çalışmışlar. F451 Brew’in kahve tecrübesi Piaf’ın kruvasanları ile muhteşem şekilde bütünleşiyor.

Croque Piaf, özel dana Frankfurter sosis ile hazırlanan Piaf Cro Sosis, Piaf kruvasan ve Mozeralla&Pesto, günün her saatinde şahane öğünler sunuyor karnı acıkanlara.

Piaf’ta sahiplerinin yola çıkış amaçlarına uygun şekilde taze, kaynağı belli ürünler sunuluyor. Kruvasan bunlardan sadece biri. Yapılan tüm tabaklar sosyal medya hesaplarında gördüklerinizin aynısı. Fotoğraf üstüne oynama yok; hafta sonu test ettim içiniz rahat olsun. 😊

Yolunuz Turan Güneş Bulvarı taraflarına düşerse Piaf’ta mutlaka taze, günlük ve el yapımı kruvasanları deneyin. Kahve ve kruvasan uyumu ve fonda çalan güzel Fransız şarkılarıyla güzel bir mola olacağına eminim!

Kapak fotoğrafı: Instagram / @cafepiaf

İlginizi çekebilir: Melike Büşra’dan Ankara Kahveciler