Tatil kavramını hemen hemen herkes farklı yorumlar. Kimi insan doğayla iç içe olup sakin, huzurlu bir tatil isterken kimisi de daha hareketli ve bol heyecanlı bir tatil tercih edebilir. Aslında her sene çıktığımız tatil kavramını o anki modumuza göre şekillendirebiliriz. Bir yıl doğayla başbaşa olurken başka bir yıl ise tam tersi daha tempolu bir tatil rotası oluşturabiliriz. Ancak beni bıraksanız ben hep sakin bir yerde doğayla beraber olmayı tercih ederim. Sizler de benim gibi beş yıldızlı otel ya da bol hareketli bir tatil planı tercih etmeyip sakinlik ve huzur istiyorsanız sizlere Kaş’tan harika bir önerim var: Prima Donna. 

Prima Donna
Prima Donna | Fotoğraf: Hatun Altunöz

Kaş, benim Türkiye’deki en sevdiğim tatil yeri. Birçok tatil yerini gezdim ama bende en güzel etkiyi bırakan yer Kaş oldu. Prima Donna da, Kaş’a 30 km uzaklıkta, Patara’nın tepesinde, deniz seviyesinden 400 metre yukarıda yer alan bir otel.

Otelin bulunduğu alan, sırtını ormana dayamış 24.5 dönüm arazi üzerinde 7 müstakil evden oluşuyor. Tüm evler tamamen 12 km’lik Patara kumsalı ve Likya’nın beş kenti manzaralı. Üç ev orman evi, diğer dört ev ise kendine ait özel havuzlu. Evlerin konfor alanları, bahçeleri, balkonları ve terasları var.  

Prima Donna Evleri
Prima Donna Evleri| Fotoğraf: Hatun Altunöz

Her evde Türk kahvesi makinesi, kapsül kahve makinesi, çay demliği ve mutfak bulunuyor. Çay, kapsül ve Türk kahvesiyse sınırsız ikram ediliyor. Ayrıca su satmayı kendine yakıştırmayan bir otel olan Prima Donna’nın evlerinde su sebili mevcut. Smeg göbekli buzdolaplarına misafirlerin kendi atıştırmalık ve özel içeceklerini getirmeleri yasak değil. Her evin bir butler’ı (kahyası) var ve sizleri sabah ziyaret edip bugün kasabadan herhangi bir ihtiyacınızın olup olmadığını soruyor. Tatilinizi özel kılan diğer ayrıcalıklar ise; evlerin terasına ücretsiz mangal servisi, şefin akşam menüsü ve saat 17.00’de sunulan San Sebastian ve espresso ikramları.

Prima Donna diğer butik otellerden farklı. Çünkü 21 yaş altını kabul etmiyor. Tek kişi rezervasyon almıyor. Romantik balayı çiftleri ve romantik sevgilililer, aşıklar, eşler için tasarlanmış, sevdiğiyle doğaya kaçış planı yapan yetişkinlerle, özel günlerini kutlamak isteyen çiftlere ve arkadaş gruplarına hitap ediyor. Kısacası tam bir özel gün oteli. Balayı, evlilik yıl dönümü ya da evlilik teklifi gibi özel günleriniz için harika bir otel. 

Prima Donna
Prima Donna | Fotoğraf: Hatun Altunöz

Aşka ve romantizme inanan Prima Donna, 2019 World Luxury Hotel Awards, “Dünyanın En Lüks Romantik Villa Oteli” ödülü sahibi. Ayrıca bu ödülü kazanan ilk Türk oteli. Bu ödülü o kadar çok hak ediyor ki, Prima Donna’ya gittiğinizde bunu tüm kalbinizle hissedeceğinizden eminim.  Boomsocial, sosyal medya marka endeksi Türkiye Oteller Instagram listesinde ilk sırada olan Prima Donna, Turizm Bakanlığı 2020 Patara Yılında, müthiş gün batımı manzarası ile “Dünyanın En Lüks Manzaralı Oteli” ödülüne de aday gösterildi.

Bu ödüllerin dışında da almış olduğu başka ödüller de mevcut. Onları sıralayacak olursam:

  • The Times Travel’ın ‘Türkiye’nin En İyi 20 Kaçış Oteli’ sıralamasında ilk sıraya yerleşti,
  • Irish Independent Travel’ın ‘Dünya’daki En İyi 10 Kaçış Noktası’na girdi,
  • Hürriyet Seyahat’in, ‘Doğadaki En İyi 10 Kaçış Noktası’na ve ‘En İyi 10 Balayı Oteli Listesi’nde yer aldı,
  • Moneyweek Dergisi’nin ‘Avrupa’nın En Gizli Saklı Otelleri’ sıralamasına girdi,
  • Londra Metro Gazetesi Evening Standart ise, Prima Donna tasarımını “Rustik Şıklık Sanatı” olarak tanımladı.

​Sevgili Cengiz Aksoylar ve ekibine çok teşekkür ediyorum. En yakın zamanda romantik tatil planı yaparsanız Prima Donna’yı mutlaka listenin ilk sırasında yer verin. 

​Kapak fotoğrafı: Etstur

İlginizi çekebilir: Selin Şen’den Kaş Yamaç Paraşütü