Evet, başıkta “farklı bir kahvaltı deneyimi” diyorum çünkü bildiğimiz, kahvaltı öğünü denince aklımıza ilk gelen yemek ve ürünlerin farklı yorum ve sunumları ile karşılanıyoruz Rulez Teşvikiye’de. 

Konum

Rulez Teşvikiye
Rulez Teşvikiye

Teşvikiye’nin en yeni sakinlerinden Rulez Teşvikiye, açılalı iki haftadan biraz fazla olmuş. Mekan, Ahmet Fetgari Sokak’ta yer alıyor ve sizlere Nişantaşı kalabalığından uzak, huzurlu bir noktada, ister sabah, ister öğlen, isterseniz de akşam deneyimleyebileceğiniz lezzetli yiyecekler ve farklı sunumlar vaat ediyor.

Mekanda kahvaltı seçeneklerinin ise muhakkak özellikle gelip denenmesi gerekiyor bana sorarsanız. Kıtır hamur ile yapılan kıtır humuslu yumurta, yeşil omlet, adaçaylı börek, yoğurt, meyve, yaprak fıstıklı baklava menünün en farklıları diyebilirim ama bildiğimiz ve çok  sevdiğimiz menemene dahi apayrı bir yorum katılmış burada. Rulez Teşvikiye’de menemen, içerisinde kurutulmuş soğan ve gevrekle sunuluyor! Bence fazlasıyla lezzetli. Baklava ve güllaç yufkasına sarılmış füme sosisten söz etmiyorum bile!

Rulez Teşvikiye
Rulez Teşvikiye

Bununla birlikte mekanda pancake, ekmeküstü çeşitler, salatalar da mevcut. En merak ettiğim yiyeceğe gelecek olursak; kuru fasulye püresi, tereyağlı yufka, domates, hibiskus, haşhaş ve pastırmadan oluşan kahvaltılık diyebilirim. Yazarken bile iştahını açıyor insanın! Pek yakında çok sayıda müdavimi olacağını düşündüğüm mekanın favori lezzetlerinden biri olmaya aday bir diğer ekmek üstü lezzet de, kaburgalı, çırpılmış yumurta. Kimyonlu ekmeğin altta, çırpılmış yumurta ve 96 saat pişen kaburganın üstte olduğu lezzet tek kelimeyle mükemmel diyebilirim.

Rulez Teşvikiye’nin arkasında Karaköy’de nefis kahvaltılarıyla bilinen Neckodan ve genç şef Mehmet Şahin var. Mekanın mutfağında hiçbir şey ziyan olmuyor, yiyeceklerin kabukları bile soyulduktan sonra atılmıyor, toz haline getirilip tabakların süslemesinde kullanılıyor. Ekmekler ise tamamen kendi üretimleri, karpuz reçeli ve acıbiber reçeli ile birlikte tatlarına bakmanızı öneririm.

Hafta sonu gününüzün bir bölümünü Teşvikiye’de bu tatlı mekanı mutlaka ziyaret etmeye ayırın ve özenle hazırlanmış bu farklı menünün, şık sunumların, harika servis kalitesi ile fonda çalan keyifli müziklerin tadını çıkarın derim.

Instagram

İlginizi çekebilir: İrem Bali’den Lokanta Kru Teşvikiye