Maslak Sanayi bölgesinde, sanat ve tasarım ile muhteşem mevsim meyve ve sebzelerin birbirinden çılgın tariflerini harmanlayan ve restoran hizmeti veren bir ikon… Tabii ki de Sanayi 313’ten bahsediyorum!

Konum

Sanayi 313: Sanayi Bölgesinde İnovatif Bir Vaha
Sanayi 313: Sanayi Bölgesinde İnovatif Bir Vaha

Sanayi 313, günlük değişen tarifleri ile müdavimlerini bile daima sürprizlerle karşılayan şahsına münhasır bir mekan. Sanırım İstanbul’da gitmeyi en sevdiğim yerlerden de biri. Sanayi 313’e yemeğe gidiyorum deyip kendinizi birbirinden özel, başka hiçbir yerde bulamayacağınız tasarım parçaları satın alırken bulabilir ya da alışveriş için gidip birbirinden farklı yemeklerin arasında kendinizi kaybedebilirsiniz.

Sanayi 313, genel olarak sabah ve öğle saatlerinde hizmet veriyor ancak son dönemde belirli günlerde akşam yemeği hizmeti ve etkinlikleri ile de gündemde. Asıl şahane haber ise, cumartesi günleri 10.00’dan 18.00’ya kadar servise açık olan o harika brunch’ları!

Sanayi 313: Sanayi Bölgesinde İnovatif Bir Vaha
Sanayi 313: Sanayi Bölgesinde İnovatif Bir Vaha

Peki ya mutfakta neler oluyor derseniz… Akdeniz, Türk ve Orta Doğu lezzetleri dans ediyor adeta.. Her damak tadına hitap eden, asla kendini tekrar etmeyen taptaze, lokal ve mevsimsel gıdalarla hazırlanan kafa karıştırmayan bir menüye sahip burası. Yazın menüyü şenlendiren pembe domateslerin yerini baharda bol yeşillikler, kışın ise pırasalı, avokadolu, kasap sucuklu, domuz sosisli lezzetler alıyor. Dediğim gibi, tamamen mevsimsel ve lokal gıdaya yer veriliyor yani mevsimi değilse domates yok mu diye sormayın derim. 🙂 Benim gibi balığı çok sevenlerdenseniz, Sanayi 313’ün şahane ahtapotunu, fırında somonunu ve biraz arsızlaşıp çıtır hamsisini tatmalısınız ya da yok yok doya doya yemelisiniz!

Sanayi 313: Sanayi Bölgesinde İnovatif Bir Vaha
Sanayi 313: Sanayi Bölgesinde İnovatif Bir Vaha

Bana sorarsanız, Sanayi 313’e gelip “ben tokum” demek çok zor çünkü burası tatlı büfesiyle de misafirlerine görsel bir şölen sunuyor.. Yesem mi yoksa seyretsem mi dedirten eklerleri, bezeleri ve daha pek çok seçeneği mevcut. Durun bir dakika, yoksa siz hala Fudge Cake’i denemediniz mi? Hani o ıslak ıslak, bol çikolatalı ama asla tadına doyamayacağınız, bir çatal yiyip kenara koyamayacağınız Sanayi 313 klasiğini… Yanında birbirinden farklı meyve suları ve leziz kahveleri ise cabası.

Sanayi 313’e henüz gitmediyseniz burayı mutlaka deneyimlemelisiniz. Evet, burası tam olarak bir deneyim noktası. Hem sağlıklı içeriklerle, mevsiminde yetişen gıdalarda beslenmek istiyorum hem de tadı damağımda kalsın dediğiniz öğünlerinizde bütün şıklığı ve şahane ekibi ile sizleri bekliyor diyebilirim. Benim deneyimimle Sanayi313; gözünüzün, karnınızın ve ruhunuzun doyduğu, açıldığı günden beri kalitesinden ödün vermeyen ve Sanayi bölgesini bambaşka bir ruha taşımış olan inovatif bir vaha!

Websitesi

İlginizi çekebilir: İrem Bali’den Yak’o Sushi & Noodle