2 saatlik ve tek kişilik Sen Gülersen Caner Güler oyununda oyuncunun çocukluk ve ergenlik yıllarında yaşadıkları, mutlu göçmen aile hikâyesi ve evlilik – babalık döneminin tatlı telaşları sahneleniyor. Bu anlamda oyuncu, yaşadığı kişisel talihsizliklere dair renkli ve eğlenceli bir seçkiyi gözler önüne sererken sıcak ve keyifli bir oyunu sizlerle buluşturuyor.

Caner Güler
Sen Gülersen Caner Güler | Fotoğraf: Caner Güler

Oyuncu Caner Güler; Kayıt Dışı, Papatyam, Reyting Hamdi, Ayrılsak da Beraberiz, Çocuklar Duymasın, Yarım Elma, Seksenler, Zengin Kız Fakir Oğlan, Yasemince, En Son Babalar Duyar, Emret Komutanım ve Saklambaç gibi birçok nesil tarafından sevilen reyting rekortmeni dizilerin senaristi ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk Bölümü’nün ilk mezunlarından biri.

Kadıköy Bahariye Caddesi’nde yer alan Baba Sahne’de 16 Şubat Pazar günü gerçekleşen 2 saatlik ve tek kişilik gösteride Güler, çocukluk ve ergenlik yıllarında yaşadıklarını, mutlu göçmen aile hikâyesini ve evlilik – babalık döneminin tatlı telaşlarını gözler önüne sererken sizleri adeta evinin salonunda ağırlıyor hissi yaşatıyor. Emin olun, ailenin bir parçası olduğunuzu iliklerinize kadar hissedecek ve oyunda çevrenizden birilerini mutlaka göreceksiniz.

Bu anlamda yaşadığı kişisel talihsizliklere dair renkli ve eğlenceli bir seçkiyi gözler önüne seren Güler, sıcak ve keyifli bir oyunu sizlerle buluşturuyor.

Daha önce defalarca sergilenen bu oyunu öncekilerden ayıran temel öge ise Elazığ’daki depremzede bir ilkokula düzenlenen yardım kampanyası için Güler’in sahneye çıkması diyebilirim.

Öyle ki, dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan ve toplum yararına projeler üretip etkinlikler düzenleyen derneğin İstanbul’daki şubelerinden biri olan JCI İstanbul – Caner Güler işbirliği ile “Perdeler eğitim için açılsın, depremzede çocuklar sevinsin.” ve “Bu oyuna gelen hem sanata hem de kesintisiz eğitime destek oluyor.” mottoları ile sahnelenen oyunun bilet gelirlerinin büyük bir kısmı Elazığ’da yer alan Elazığ Merkez Koruk İlkokulu’na yardım paketi oluşturmak üzere bağışlanıyor.

JCI İstanbul‘un “Afet, Elazığ’daki öğrencilerimizin ışığını söndürmesin!” söylemiyle aracılık ettiği bu profesyonel tiyatro etkinliğinin oluşturduğu fon MEB koordinasyonu ile nitelikli eğitim kapsamında depremzede Elazığ Merkez Koruk İlkokulu’na yardım paketi olarak gönderilmiş, etkinliğe katılan herkes Elazığ’da Eğitim’in sürmesine yardım etmiş ve sanata destek olmuş oluyor. Kalan tutar ise yine Caner Güler’in cebine girmeyip; Baba Sahne’ye kalıyor.

Etkinliğe katılan herkesin ortak kanaati şu ki; yeni Baba Sahne, kutu gibi sıcak ve samimi tasarımı, muazzam ses dağılımı ve en sonda oturanların bile en öndeymiş gibi hissettiği mekan dizaynı ile mutlaka gidilmesi gereken bir sahne. Eğer şansınız olursa herhangi bir oyunu locadan izlemenizi ise şiddetle tavsiye ediyorum; zira locadan sahne hakimiyeti müthiş!

Kısacası, sosyal sorumluluk bilinci yüksek ve aktif vatandaş olan oyuncu / senarist Caner Güler ile yine aynı niteliklere sahip, çiçeği burnunda anne olan JCI İstanbul Şubesi Sosyal Sorumluluk Direktörü İlknur Doruker‘i ayakta alkışlıyorum. Anne ve eş olmasının yanı sıra, gönüllü bir insanlık elçisi olan Doruker, ekibiyle beraber hızlı bir şekilde organize olarak bu organizasyonu layıkıyla gerçekleştirmiş ve yardım paketini ilgili yerlere ulaştırmak üzere aksiyon almış. Ülkemizin daha fazla sayıda böyle insanlara ihtiyacı olduğu aşikar.

Kapak fotoğrafı: Instagram / @canerguler333

İlginizi çekebilir: Eda Geven’den Tiyatro Önerileri