Devil Wears Prada filminde Meryl Streep’in hayat verdiği Miranda Priestly karakterinin kendisine sunulanlara bakıp “Florals for spring, groundbreaking” (İlkbahar için floral desenler, çığır açan bir fikir) dediği sarkastik sahneyi muhtemelen hatırlarsınız. İşte bu sonbahar alışılmışın dışına çıkmayı başarıyoruz. Sonbaharla özdeşleştirdiğimiz bejler ve kahve tonları hayatımızdan bütünüyle çıkmasa da ‘dopamin dressing’ ve ‘2000’ler etkisi’ hem giyimde hem de aksesuarlarda karşımıza çıkıyor.

Pandora Moments

Moda dünyasında yükselen bir trend olan dopamine dressing giyildiği zaman kişinin modunu iyileştiren giysi ve aksesuarlar anlamına geliyor ve ismini beyindeki ödül duygumuzla bağlantılı olan kimyasal ‘dopamin’den alıyor. Yani optimist bir ruh hali için canlı renkler ve desenlerle cesur bir stil yaratılıyor. Bu sıralar her yerde gördüğümüz renkli kazakları ve desenleri de aslında bu akıma borçluyuz. Stilimizi mutluluk kaynağı olarak kullanmayı denemek elbette yalnızca giysilerden geçmiyor. Rengarenk bir fular, Pandora Moments koleksiyonundan yardım alarak her birinde farklı bir charm takılı bir çift küpe ve çantanıza ekleyebileceğiniz bir charm taşıyıcı gibi küçük detaylar ayrıntıdaki şeytanı ortaya çıkarırken hikayenizi stilinizde yansıtmanıza imkan tanıyor.

Pandora Moments

Öte yandan 2000’ler esintisi de kendisini göstermeye devam ediyor. Bütün yaz karşımıza çıkan vücut takıları sonbahar-kış sezonunda yerini giysilere eklenen takılara bırakıyor. Eğer 2000’lerde çocuk ya da genç olduysanız pantolonlara eklenen zincirleri, jean ceketler üzerindeki detayları mutlaka hatırlarsınız. İşte aynı akım, modern bir yorumla gardıroplarımıza geri dönüyor. Elbette ‘influencer’ların stillerinde ve moda kampanyalarında gördüğümüz her şeyi günlük yaşama adapte edemeyebiliyoruz. Ancak Pandore Moments koleksiyonunda yer alan ‘charm taşıyıcılar‘ın yardımıyla bu trendi kendimize uyarlamak mümkün. Örneğin; en sevdiğiniz ‘charm’ınızı jeaninizin kemer aralığına ya da ceketinize ekleyebilir, çantanıza renkli charmlarla bezediğiniz bir anahtarlığı iliştirebilirsiniz.

Pandora Moments

Son olarak eğer aksesuar kullanımı konusunda sadelikten yanaysanız ‘tek küpe’ trendini benimseyerek kıyafetinize uyumlu tek bir Charm Halka Küpe kullanabilirsiniz. Tüm bu trendleri yakalamanıza ve hikayenizi stilinizde yansıtmanıza aracılık edecek Pandora Moments koleksiyonuna daha detaylı bir bakış için buraya tıklamayı unutmayın!

Kapak Fotoğrafı: Pandora

İlginizi çekebilir: Chic Magger’dan Pandora ve Sürdürülebilirlik