Yine mükemmel bir gün, hayaller kurup, harika bir mekana doğru yolculuk yapmaya ne dersiniz? Hazırsanız önden giriş yapalım, Paris’e gidenler bilir ki orada şık ve farklı konseptlerdeki birçok restoran sizi karşılar ve büyüler. Fransız sokak müzisyenlerinin dudaklarından dökülen şarkılar eşliğinde Paris’i keşfeder, ambiyansına hayran kaldığınız bir restorana girer, mekanın neresini incelesem de harika kareler yakalasam diye düşünürken, mükemmel bir yemek yersiniz… Kulağınıza kalabalıklardan yükselen çatal bıçak sesleri gelirken, restoranı saran güzel kokularla mest olursunuz. İşte bugün Paris’teki restoran Oursin’i andıran, Suadiye’deki Strada’yı keşfedelim derim, hadi hazırsanız başlayalım.

5ec781f9-5469-4157-b8ee-3048c3e59c10
Strada | Fotoğraf : Tuba Nil Dengiz

Strada Konum

“Hisset” mottosuna sahip Strada’nın iç tasarımı ince ve hoş detaylarla dolu. İçeriye girdiğinizde sağ tarafta büyük bir bar bulunuyor. Bar, hem iç alana hem de mekanın bahçesine bakılarak zaman geçirebileceğiniz bir şekilde sizi karşılıyor. Bekleme alanı olarak da kullanabileceğiniz bara yerleştirilen QR kodlar sayesinde menüden inceleme yaparak zaman kazanabilirsiniz.

Barın hemen karşısında ise duvarı kaplayan bir şarap rafı yer alıyor. Yine aynı alanda taş fırın var ve menüden seçeceğiniz harika pizzalar bu fırından çıkıyor. Mekana giriş yaptıktan sonra hemen karşınızda kalan duvar ise hem Kapadokya’yı hem de yazının girişinde de bahsettiğim Paris’teki restoran Oursin’i anımsatıyor. Duvarlarda şekillendirilmiş bölümlere yerleştirilen çeşitli objeler ise ortamın havasını bambaşka bir tarafa yöneltiyor. Masa, sandalye ve koltuklarda tercih edilen seçimler de ortama şık ve keyifli bir hava katıyor.

1e500119-033c-4e56-821a-dd5f31911f86
Soğuk Ayran Çorbası | Fotoğraf : Tuba Nil Dengiz

Strada’nın menüsü ise üzerine oturulup düşünülerek hazırlanmış diyebilirim. Yediklerimden de kısa kısa bahsetmek istiyorum. İlk olarak soğuk ayran aşı çorbasını tercih ettim, damakta oldukça taze hissiyatlar bırakan bir çorba olduğunu söyleyebilirim.

Ana yemek olarak da taş fırında özenle yaptıkları, mantarın ön plana çıktığı bir pizzayı tercih ettim ve o da oldukça lezzetliydi. Devamında keçi peynirli, çilekli salata ve tatlı olarak ise çikolatalı ravioli’yi denedim. Çikolatalı hamuru, kırmızı meyveleri, sosu ve fındık parçalarıyla gerçekten çok lezzetliydi, sizin de tatmanızı tavsiye ederim.

c9cd1f0c-2b14-4245-b63d-bb0343064b39
Çikolatalı Ravioli | Fotoğraf: Tuba Nil Dengiz

Strada, iş toplantılarının da yapılabileceği, arkadaş gruplarıyla gelinebilecek, eğlenip keyifli anlar geçirebileceğiniz bir mekan. Burası, gündüz ayrı, akşam ise apayrı bir ortam olabiliyor. Aynı zamanda kokteyl sevenlerin koşarak gelebileceği bir menüye ve ortama sahip. Uzun lafın kısası Suadiye’de yer alan Strada en kısa sürede sizleri bekliyor.

Kapak Fotoğrafı: Tuba Nil Dengiz

İlginizi çekebilir: Tuba Nil Dengiz’den Primi Balat