Yaz devam ediyor ve İstanbul’da kalanlar yazı doya doya yaşayamıyorlar. Şimdi size anlatacağım mekan Suma Beach, hem plajı hem de gecesiyle sizi unutmayacağınız bir yaz moduna sokacak!

Suma Beach’te Deniz – Plaj Kısmı

Suma Beach, ortamıyla, deniziyle (biraz dalgalı sadece), müziğiyle Çeşme beach’lerini neredeyse aratmıyor diyebilirim. 23000 m2′ye yayılan Beach’in çok beğendiğim özelliği ise işletmenin köpeklere olan arkadaş canlısı yaklaşımları. Suma’ya köpeğinizle rahatça girebiliyorsunuz; siz denizdeyken köpeğiniz koşuyor, denize girebiliyor, etraftaki köpeklerle sosyalleşebiliyor. Güneşlenirken, denize girerken etraftaki onlarca farklı cinsteki köpekleri sevmek günüme gün kattı :)

Hafta sonu sabah 10:00′dan itibaren gidebileceğiniz plaj kısmıyla pek yetinmeyeceğinizi söylemek istiyorum; çünkü Suma’da eğlence Cumartesileri sabah 5′e, pazar ve hafta içleri ise 2′ye kadar devam ediyor! Bu yüzden “geceye kalmam” gibi bir düşünceye kapılmayın, festival alanından gelen müzikler zaten ortamdan vazgeçememinizi sağlayacak.

Şimdi Durun! Suma Beach’te Gece – Wake Up Call

Biz plajdan çıkıp, Zekeriyaköy yakınlarındaki Bolu 2 et restoranında mangal yapmaya gittik, orada rakılarımızı içtikten sonra 8 gibi Suma’ya geri döndük. O sıralarda Suma’nın festival alanı hareketlenmeye başlamıştı. Saat 21:30′dan sonra ise Suma Beach’teki Wake Up Call, İstanbul’da kolay kolay karşılaşamayacağımız bir ortama büründü. Yurtdışından gelen DJ’ler sayesinde müzik, insanlar, atmosfer… Her şey tek kelimeyle inanılmazdı. Tüm gece dinlediğimiz elektronik müzik, ilk defa beni hiç ama hiç sıkmadı; ortam o kadar güzeldi ki saatlerce durmadan, sıkılmadan, yorulmadan dans edebildik! Uzun zamandır görmediğim birçok arkadaşımı aynı yerde görmek ortamı daha da çok sevmemi sağladı.

Suma Beach’te haftaya olacak programı ve line-up’ı daha bilmiyorum ama şunu söylemeliyim; ben haftaya yine aynı yerde olacağım. Ve bu sefer sabahlara kadar dans edeceğim!

Bu arada aklınızda bulunsun, Wake Up Call’da sabaha kadar dans eden kişiler oralarda uyuyup sabah plajın keyfini çıkarabiliyor. Duyduğuma göre sabah 6′da hala orada olanlar hep beraber yoga yapabiliyor.

Şunu söylemeden geçemeyeceğim; alkolde kısıtlanmalar olsun, hükümetin tavırları olsun, Gezi Parkı’nda polise ve medyaya karşı yaşadığımız hayal kırıklıkları olsun gün geçtikçe bana “Nereye gidiyoruz?” dedirten ülkemde, böyle güzel ortamlara girmek beni rahatlatıyor…

Haftaya cumartesi Suma Beach’te görüşmek üzere!

Suma Beach Adres: Gümüşdere Mah. Boğaziçi Kampus Yolu, No:1/A, Kilyos, İstanbul

Suma Beach Telefon: (0212) 203 0863

theMagger’da Diğer Yaz Mekanlarından Yazılar

theMagger’da Bir Cunda Tatili…

theMagger’da Bir Kaş Tatili…

theMagger’da Alaçatı Lezzet Durakları…

Suma Beach’ten Görüntüler…

GALERİ

4 fotoğraf

Fotoğraflar: Suma Beach Facebook sayfası

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

  1. Benim de giden arkadaşlarım vardı. İnan şimdi pişman oldum neyse daha yazın ortasındayız :)

  2. O kadar güzel anlatmışsınız ki, haftasonunu iple çekiyorum:)

  3. Merhaba,
    Giris ucretini de yazabilir misiniz?
    Tesekkurler,

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?