Eskiden yaz boyunca İstanbul’da kalanlar yazı doya doya yaşayamıyorlardı. Ama artık Suma Beach Etkinlikleri sayesinde hem plajı hem de gecesiyle sizi unutmayacağınız bir yaz moduna sokuyor!

-Bu yazı Kasım 2018’de güncellenmiştir.-

Suma Beach’te Deniz – Plaj

Suma Beach Kilyos
Suma Beach

Suma Beach, ortamıyla, deniziyle (biraz dalgalı sadece), müziğiyle Çeşme beach’lerini neredeyse aratmıyor diyebilirim. 23000 m2′ye yayılan Beach’in çok beğendiğim özelliği ise işletmenin köpeklere olan arkadaş canlısı yaklaşımları. Suma’ya köpeğinizle rahatça girebiliyorsunuz; siz denizdeyken köpeğiniz koşuyor, denize girebiliyor, etraftaki köpeklerle sosyalleşebiliyor. Güneşlenirken, denize girerken etraftaki onlarca farklı cinsteki köpekleri sevmek günüme gün kattı 🙂

Hafta sonu sabah 10:00′dan itibaren gidebileceğiniz plaj kısmıyla pek yetinmeyeceğinizi söylemek istiyorum; çünkü Suma’da eğlence Cumartesileri sabah 5′e, pazar ve hafta içleri ise 2′ye kadar devam ediyor! Bu yüzden “geceye kalmam” gibi bir düşünceye kapılmayın, festival alanından gelen müzikler zaten ortamdan vazgeçememinizi sağlayacak.

Şimdi Durun! Suma Beach Etkinlikleri – Wake Up Call

Biz plajdan çıkıp, Zekeriyaköy yakınlarındaki Bolu 2 et restoranında mangal yapmaya gittik, orada rakılarımızı içtikten sonra 8 gibi Suma’ya geri döndük. O sıralarda Suma’nın festival alanı hareketlenmeye başlamıştı. Saat 21:30′dan sonra ise Suma Beach’teki Wake Up Call, İstanbul’da kolay kolay karşılaşamayacağımız bir ortama büründü. Yurtdışından gelen DJ’ler sayesinde müzik, insanlar, atmosfer… Her şey tek kelimeyle inanılmazdı. Tüm gece dinlediğimiz elektronik müzik, ilk defa beni hiç ama hiç sıkmadı; ortam o kadar güzeldi ki saatlerce durmadan, sıkılmadan, yorulmadan dans edebildik! Uzun zamandır görmediğim birçok arkadaşımı aynı yerde görmek ortamı daha da çok sevmemi sağladı.

Suma Beach – Wake Up Call – Dusty Eardrums
Suma Beach

Suma Beach’te haftaya olacak programı ve line-up’ı daha bilmiyorum ama şunu söylemeliyim; ben haftaya yine aynı yerde olacağım. Ve bu sefer sabahlara kadar dans edeceğim!

Bu arada aklınızda bulunsun, Wake Up Call’da sabaha kadar dans eden kişiler oralarda uyuyup sabah plajın keyfini çıkarabiliyor. Duyduğuma göre sabah 6′da hala orada olanlar hep beraber yoga yapabiliyor. Ülkemizde böyle bir ortamı görmek beni çok mutlu etti diyebilirim…

Suma Beach’te görüşmek üzere! Suma Beach Etkinlikleri’ne buradan ulaşabilirsiniz.

Suma Beach Adres: Gümüşdere Mah. Boğaziçi Kampus Yolu, No:1/A, Kilyos, İstanbul

Suma Beach Telefon: (0212) 203 0863

İlginizi çekebilir: Eski İstanbul’un 10 Nostaljik Plajı ve Hikayeleri

Suma Beach Etkinlikleri ve bazı görüntüler…

GALERİ

4 fotoğraf