Undone, sıradan bir genç kızın aniden değişen hayat çizgisi ile kendini içinde bulduğu zaman yolculuğu serüvenini anlatan 8 bölümlük bir mini animasyon dizisi. Gelin birlikte spoiler vermeden kısaca göz atalım.

1r9pm_ktrcxo1ociv2lotzw
Undone | Amazon Prime

Evde bolca zaman geçirdiğimiz bu dönemde, hiç şüphesiz ki en iyi dostlarımız dizi, film ve müzikler. Birçoğumuz, içinde bulunduğumuz dönemi bir fırsat olarak değerlendirip listemizdeki içeriklere seri bir şekilde tik atmaya başladık bile. Daha önce başladığımız içeriklerin devamını beklerken, diğer yandan yeni içerikler keşfetmeyi de ihmal etmiyoruz. Ben de sizlere, geçenlerde sosyal medyada bir hikayede denk gelerek merakla başladığım Undone mini animasyon dizisinden bahsetmek istiyorum.

1200x675
Undone | Amazon Prime

Dizi, dindar annesi ve kız kardeşi ile yalnız büyümüş Alma’nın küçük yaşta kaybettiği babasının ölümünü araştırırken yaşadığı serüveni konu alıyor. Alma, babasını erken yaşta kaybetmiş olmanın acısını hala içinde taşıyan bir genç kız. Geçirdiği bir kaza sonucunda geçmişe ait görüntüler görmeye başlıyor ve babasının ondan yardım istemesi üzerine ölümündeki sırları aydınlatmaya ve zamanı geri alarak onu geri getirmeye çalışıyor.

Undone | Amazon Prime

Yaşadığı ani değişim ve hayatını etkisi altına alan bilim-kurgu ögeler sezon boyunca acaba Alma gerçekten güçleri olan birisi mi yoksa her şey basitçe hayal ürünü mü sorusunu akıldan çıkarmadan merakla izletiyor kendini. Oldukça naif baba-kız sahneleri de olan diziyi izlerken ben çok keyif aldım.

Dizi, rotoskop tekniği ile anime edilmiş ve yaklaşık yarımşar saatlik 8 bölümden oluşuyor. Rotoskop tekniği, sahnelerin oyuncular ile çekildikten sonra bu sahnelerdeki her bir karenin üzerine çizim yapılarak animasyon dizi haline getirildiği bir teknik. Haliyle çok büyük bir emek var ortada.

youtube play youtube play
Undone

Gündelik hayatın sıradanlıklarından sıkılmış Alma’nın bir anda değişen hikayesini izlerken kendinizden bir şeyler bulacak ve büyük keyif alacaksınız. Şimdilik yalnızca 1 sezon olan dizi 2. sezon onayını şimdiden almış. #Evdekalın ve Undone’a bir şans verin derim. İyi seyirler!

İlginizi çekebilir: SineMagger’dan Animasyon Filmler