En sevdiğiniz cafe nerede? Bizimki Nespresso Creatista Pro aldığımızdan beri evimizde. İtiraf edelim; bizi koşa koşa eve götüren, sabah daha keyifli uyanmamızı sağlayan güç, her seferinde kusursuz sonuçlar alacağımızdan emin olduğumuz kahvelerimizden başkası olamazdı. Evimize Creatista Pro geldiğinden beri yeni tarifler denemeye, kimse görmeyecek olsa bile sırf kendimizi şımartmak için Latte Art yapmaya, “bir kahve için buluşma” planlarını eve taşımaya ve sevdiklerimizi yeni lezzetlerle şaşırtmaya başladık. Gelin evimizdeki cafe’nin aynı anda hem baristası hem de müdavimi olmamızı sağlayan Nespresso Creatista Pro’ya yakından bakalım.

Önemli not: Yazımızın sonunda, evi vanilya ve kahve kokusuyla dolduran nefis bir Vaniglia Latte Macchiato tarifi sizi bekliyor!

Başyapıta Dönüşen Kahveler | Fotoğraf: Nespresso

Her Seferinde Kusursuz Sonuçlar

Nespresso Creatista Pro, modern tasarımı ve kolay kullanımı ile evde kahve keyfini bambaşka boyutlara taşıyor. Dokunmatik ekranı hazırlık ve bakım konusunda bize rehberlik ederken, gelişmiş süt köpürtme teknolojisi sayesinde birbirinden lezzetli sütlü kahveler hazırlayabiliyoruz.

Creatista Pro’nun üst düzey süt köpürtme teknolojisinin sunduğu 8 farklı kıvam, 11 farklı süt sıcaklığı ayarı, paslanmaz çelik sürahisi ve gelişmiş buhar çubuğu ile kadifemsi sütlü kahvelerimize, istediğimiz doku ve sıcaklıkta ulaşabiliyoruz.

Dünyanın en seçkin baristalarından ilhâmla…

Nespresso Kahve Makineleri, yetenekli baristaların yaratıcılığından ve uzmanlığından ilhâm alan “Barista Creations” serisi ile buluşturulduğunda ise ortaya vanilya aromalı Vaniglia, zengin Fındık aromalı Nocciola, karamel aromalı Caramello ve çikolata aromalı Cioccolatino gibi başyapıtlar çıkıyor.

Biz bugün, Nespresso uzmanları tarafından dünyanın farklı bölgelerinden özenle seçilen çekirdeklerin ustaca harmanlanması, sütle uyumlu kavurma ve öğütme teknikleri ile yaratılan 7 farklı lezzete sahip Barista Creations Serisi’nden Vaniglia’yı seçtik! Hadi birlikte Vaniglia Latte Macchiato hazırlayalım.

Vaniglia Latte Macchiato Tarifi!

Başyapıta Dönüşen Kahveler | Fotoğraf: Nespresso

Malzemeler:

Nespresso Barista Creations Vaniglia kapsül
%100 Yağlı İnek Sütü
Agave Şurubu
Kavrulmuş Fındık Taneleri

Yapılışı:

Bardağınıza 10 ml Agave şurubunu ekleyin.
Nespresso Creatista Pro kahve makinesinin süt sürahisine sütü ekleyin.
Barista Creations Vaniglia kahve kapsülünü makineye yerleştirin ve Latte Macchiato seçeneğine basın.
Hazırlanan süt köpüğünü bardağa ilave edin.
Kahvenizi süslemek için kahvenin üzerine fındık parçaları ekleyin. İşte bu kadar!

Güney Amerika Arabica çekirdeklerinin ipeksi yumuşaklığıyla buluşan muhallebi ve vanilya aromasının ustaca hazırlanmış lezzetini sunan Nespresso Barista Creations Vaniglia kapsül, kahvemize yumuşacık bir anlam katmak için hazır. Creatista Pro Kahve Makinemiz ise, her seferinde onlarca farklı lezzete zahmetsizce ulaşmamızı sağlamak için burada bizi bekliyor.

Kapak Fotoğrafı: Nespresso

İlginizi çekebilir: Gastro Magger’dan Nespresso Creatista Pro