Bazı mekanlar vardır içeriye adım attığınız da sizi büyüler. Mimari yapısı, dekorasyonu ve hizmet kalitesiyle her anlamda etkisi altına alır. Hem şehrin içinde olup hem de o karmaşadan hissiyat olarak uzak hissedeceğiniz; Etiler’de iyi müzik, iyi yemek ve sanatla iç içe olacağınız çok hoş bir mekandan; Villa Emma’dan bahsetmek istiyorum.

Villa Emma Konum

Villa Emma Etiler’de oldukça merkezi bir konumda, şık ve dikkat çekici şekilde dekore edilmiş bir mekan. Yaz bahçesi, kış bahçesi ve salonuyla üç ana bölümden oluşuyor. Bahçeleri 3 Homes tarafından tasarlanmış. Villa Emma’da şef Durmuş Gökçeel’in dünya mutfağından sunduğu yemeklerle buluşuyorsunuz. İçeriye girdiğinizde ilk dikkatinizi çeken yüksek cam tavan ve o tavandan sarkan yeşil bitkiler oluyor. Bu cam tavanın hemen altında harika bir bar bulunuyor. Akşam istediğiniz kokteyli keyifle içebilirsiniz.

Mekan kalabalık gruplarla da gelebileceğiniz, şık davetler verebileceğiniz bir alana sahip. Harika lezzetlerle buluşup, bu güzel mekanın tadını sonuna kadar çıkartabilirsiniz. Kışın şömine başında bir masada olduğunuzu hayal edin. Çok şık ve zarif… Aynı zamanda duvarlarının birinde ünlü ressamların tablolarına yer vermişler. Tablolarla alakalı bilgi almak isterseniz çalışanlara sormanız yeterli, sizlere detaylı bilgi veriyorlar. Bahçelerinde de farklı sanatçıların heykellerinin sergilendiği bir alan yaratılıyormuş.

Bu mevsimde yaz bahçesi Emma Garden’da yerinizi ayırtın derim. Dekorasyonu oldukça başarılı yapılmış, geniş bir alanda yeşillikler içerisinde güneşin ve ortamın tadını çıkartabilirsiniz. Zaman zaman müzik de yapılıyor. Takip ederseniz performansları yakalayabilirsiniz.

Menüden; ızgara levrek ve Trakya keçi peynirli, patlıcanlı, domatesli Paccheri yedim, oldukça lezzetliydi. Ayrıca menüden seçim yapmakta kararsız kalırsanız mutlaka sorun, yardım alın. İçtenlikle yardımcı oluyorlar. Ama şunu söylemeliyim özellikle öne çıkan birkaç lezzet saymam gerekirse kaz ciğeri parfe, ördek Gyzo ve Pho Bo çorbası.

5ca51282-56b3-4ac5-aefd-4371c548c15b
Trakya Peynirli, Patlıcanlı, Domatesli Paccheri | Fotoğraf: Tuba Nil Dengiz

Şık, sanatsever ve yemeği de bir o kadar iyi bir yer arıyorsanız ve sevdiklerinizle keyifli zaman geçirmek isterseniz mutlaka yolunuzu Villa Emma’ya çevirin. Gitmeden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim.

Kapak Fotoğrafı: Instagram @villaemmaistanbul

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan IL Cortile