Çok uzun yıllardır Cihangir’den tanıdığımız White Mill geçen yaz sonu kapılarını Akaretler’de açtı. 10 yılı aşkın deneyimini ve kalitesini Akaretler’e taşıyan White Mill’de hafta içi ve hafta sonu farklı zamanlarda keyifle vakit geçirebilirsiniz. Dilerseniz sevilen DJ’lerin performanslarıyla kutlamalarınızı daha da keyifli hale getirebilir, öğle yemeklerinizde ev yemeklerinden tadabilir ya da bahçesinde keyifli ve uzun saatler süren bir kahvaltı yapabilirsiniz. Burada her şey mümkün!

Konum

IMG_4351
White Mill: Akaretler’in Her Saati Ayrı Keyifli Cafesi

Son yıllarda açılan Akaretler mekanları yani cafeler, pub’lar, restoranlar ile semt adeta herkesin gözdesi haline geldi. Üniversitelere yakınlığı ve iş çıkışındaki en merkezi “meeting point”lerden birinin olması da buranın cazibesini gittikçe arttırdı. Akaretler’in popülerliğiyle birlikte yeni yerler kadar, uzun yıllardır bildiğimiz mekanlar da burada yerini aldı. White Mill de onlardan biri!

White Mill cadde üzerindeki birkaç masası ve kapıdan bakınca sizi karşılayan DJ kabiniyle başta küçük bir yer izlenimi yaratsa da içeri girdiğiniz zaman sizi apayrı bir dünya karşılıyor. İçeri girip bahçeye doğru inmek istediğinizde kendinizi Japon bahçesinde hissetmenizi sağlayan bir duvarla karşılaşıyorsunuz. Bu duvarın önünde çekilen fotoğraflarla siz de sık sık sosyal medyada karşılaşmışsınızdır 🙂 Mekanın ana salonundaki masada kalabalık arkadaş grubunuzla keyifli saatler geçirebilir, White Mill’in leziz kokteyllerinden tadabilirsiniz. Hatta gün içinde iş buluşmalarınız için bile değerlendirebileceğiniz bu alanın arkadaki bir diğer odası ikili toplantılar için bile ideal! Hafta içi gündüz erkenden gelip gece geç saatlere kadar vakit geçirebileceğiniz bir yer burası. Uunutmadan, bu aralar üst katında 90’ların da ruhunu bize hatırlatacak bir oyun alanı hazırlığındalar! Buranın mekanın ayırt edici özelliklerinden biri olacağına eminim.

IMG_6015
White Mill: Akaretler’in Her Saati Ayrı Keyifli Cafesi

Gelelim pazar günü saatlerce bizi masaya bağlı tutan kahvaltıya… Kahvaltıda yediğimiz sebzelerin lezzet sırrı Beşiktaş pazarına; kahvaltılıklarınki ise Karaköy’deki İnegöl Pazarı’na dayanıyor. Farklı kahvaltı alışkanlıklarına yönelik seçenekler de var: geleneksel kahvaltı, İngiliz kahvaltısı, Eggs Benedict… Eggs Florentine ise kahvaltı için farklı alternatif arayışında olanlar için iyi bir seçim olabilir.

IMG_6028
White Mill: Akaretler’in Her Saati Ayrı Keyifli Cafesi

Kahvaltıda sıcak lezzetlerden vazgeçemeyenler için Çi böreğini ve fırında mantarı önerebilirim. Kahvaltıyı pancake ile bitirmek isterseniz kesinlikle tavsiye ederim ancak tatlıya mutlaka yer ayırmanız gerektiğini söylemeden edemeyeceğim! Bir sonraki buraya gelişimin ne için olacağı şimdiden belli oldu: Bisküvi Mousse.

IMG_6054
White Mill: Akaretler’in Her Saati Ayrı Keyifli Cafesi

Cihangir’den buraya taşıdıkları lezzetlerden biri olan bu tatlı, İspanyol bir şefe ait. Biberiyeli siyah çikolata, beyaz çikolata, vanilyalı dondurma, karamel ve bisküvi. Hepsinden kaşığınızın ucuna az az alıyorsunuz, tek lokmada afiyetle yiyorsunuz. Yeni bir lezzet ve paylaşımlık bir şeyler arayanlar için kesinlikle öneririm!

Menülerinde 7 yıldır yaptıkları İtalyan Şef Massimo Biale’nin tarifi tiramisu, meyveli crumble ve çarkıfelek meyveli cheesecake gibi farklı alternatifler de var. Havaların her geçen gün daha da ısındığı bu günlerde kendinizi bir şeyler yerken keyif de alabileceğimiz şehrin arka bahçelerine atmak isterseniz, Mayıs ayında yenilecek bahçesiyle White Mill size iyi bir alternatif olacaktır.

Websitesi

İlginizi çekebilir: Gizem Dereci’den La Vie Praline