Bir kişiyi ya da bir anı hafızanın derinliklerinden çıkarmanın en kolay yolu nedir? Evet, kokular! Duygularla en iyi özdeşleşen duyu; zihnin kayıt sistemlerinin gizli anahtarı… Kendimiz için seçtiğimiz kokular aslında tıpkı görünmez aksesuarlar gibi dünyaya bize dair ipuçları sunuyor. İşte doğanın gizli bahçelerindeki kokuları hayal gücü ve ilhamla buluşturan Yves Rocher de Comme une Evidence Parfüm ile bizi dünyayı yeniden keşfetmeye davet ediyor!

Bir parfümü vazgeçilmez kılan en önemli özellikler; bileşenleri bir araya getirirken yakaladığı denge ve günün her anına uyum sağlayabilmesi! Bu farkındalıkla yola çıkan Yves Rocher’nin ikonik parfümü Comme une Evidence de gülün tazeliği, portakal çiçeğinin ferahlığı, bergamotun tazeleyici notaları ve paçulinin büyülü aromasının uyumuyla ortaya çıkıyor. Günün her anı için mükemmel bir seçenek olmanın yanı sıra, ruhun zarafetine seslenerek daha özgür hissettiren zarif, çiçeksi ve feminen bir koku sunuyor. Yenilenen şişesiyle Comme une Evidence‘in marka yüzü Eda Ece ile karşımıza çıkmasına şaşmamak gerek çünkü üç kelimeyle özetlersek tıpkı onun gibi “enerjik fakat huzurlu” bir koku. Üstelik Comme une Evidence deneyimi parfümle de sınırlı değil!

‘Scent Layering’ kavramını daha önce duymuş muydunuz? Bu trend, kendimizle özdeşleştirdiğimiz ve imzamız haline gelmesini istediğimiz kokuları gün boyunca korumak için yapabileceklerimizi anlatıyor. Bu tekniğin önemli aşamaları cilt bakımıyla aynı: Temizleme ve nemlendirme. Ayrıca tıpkı cilt bakımındaki gibi burada da bir ritüel söz konusu. ‘Scent layering’e göre duş ürünleri, cilt ürünleri ve son olarak parfümü kullanmak kokuların hem kalıcı hem de çarpıcı olabilmesini sağlıyor. İşte Comme une Evidence Ailesi de tam bu noktada yardımımıza koşuyor ve bu tekniğin günlük yaşam pratiğimizin bir parçası haline getirmek için ihtiyacımız olan her şeyi sunuyor. Gelin ritüelde adım adım ilerleyelim!

Ritüelimizin ilk adımı Comme une Evidence Duş Jeli enfes kokusu eşliğinde vücudumuzu nazikçe temizlerken sülfatsız ve %94 bitkisel içeriği ile doğaya saygılı bir cilt bakım rutinine sahip olmamızı sağlıyor. Sonraki adımda Comme une Evidence Vücut Sütü, kadifemsi dokusuyla cildinizi nemlendirirken, Comme une Evidence parfüm ile kullanıldığında cildimizde daha kalıcı bir koku elde etmemize aracılık ediyor. Son olarak, Comme une Evidence Parfüm, toprağın baharatla harmanlandığı paçulinin büyülü aroması, bergamotun ve gülün tazeleyici notalarıyla ritüele noktayı koyuyor. Böylece eşsiz seri, uyum ve zarafeti bir ayara getirerek ruhumuzun enerjisini etrafımıza yansıtmamıza yardımcı oluyor!

O halde gelin, kokuların yanı sıra yüksek oranda bitkisel içerikler ve geri dönüştürülebilir ambalajlarıyla enerjik fakat huzurlu bir aurayı yakalamamıza aracılık eden Comme une Evidence serisiyle tanışmak için sizi buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Yves Rocher