Uzak mesafede ilişkilerini devam ettirmeye çalışan bir çifti anlatan film, oyuncularının sempatik duruşu ve uyumuyla izlenmeyi hak ediyor. Vizyon dışı filmler arasında alternatif bir öneri!

10.000 KM
10.000 KM

Yaşadığımız teknoloji çağının getirilerinden biri de şüphesiz ki iletişimin uzak mesafeler arasında sağladığı imkanlar. Ancak bunun ilişkiler üzerindeki etkisi ve sürdürülebilirliği filmlere konu olmaya devam etmekte.

10.000 KM
10.000 KM

Alex ve Sergi Barcelona’da yaşayan bir çift. Fotoğraf sanatıyla ilgilenen Alex,bir sabah işi ile ilgili bir mail alır.Los Angeles’ta master yapabilmesi için karşısına bir fırsat çıkmıştır. Ancak mutlu giden bir ilişkisi vardır. Çift 1 yıl boyunca uzak mesafede ilişkilerini yürütebileceklerine inanır. Her gün bilgisayar üzerinden görüşen Alex ve Sergi’yi dayanılması zor günler beklemektedir.

10.000 KM
10.000 KM

Filmin konusundan ayrılıp detaylara baktığımda, 20 dakikalık giriş sahnesiyle bence en başarılı çıkış noktasını yapmış. Bunda oyuncuların performansının etkili olduğunu söylemem gerek. Alex rolündeki Natalia Tena, Harry Potter, Game of Thrones, Black Mirror, Shameless gibi film ve dizilerden tanıdık olduğumuz bir yüz. Ancak Sergi rolündeki ispanyol oyuncu David Verdaguer’u ilk defa bu filmde izledim ve pek çok yapımda izlemek istediğim oyunculardan biri oldu.

10.000 KM
10.000 KM

Filmin çekildiği mekanlar ise kısıtlı; sahnelerin büyük çoğunluğu sadece iki ayrı evde geçiyor. Barcelona’nın eşsiz güzelliğini gösterebileceği sahneler de araya konulsaymış daha da güzel olabilirmiş diye düşünmeden edemiyor insan. Yine de ikili arasındaki uyum filmi bir çırpıda izlemenizi sağlıyor.

10.000 KM
10.000 KM

Festival tadındaki film için iyi seyirler!