Netflix orijinal yapımı olan A Christmas Prince, yılbaşı temalı filmler arasında yerini aldı. Yılbaşı yaklaşırken, hangi filmleri izlesem diye düşünürken kendimi Netflix’te buldum ve A Christmas Prince’i izlemeye karar verdim. Başlangıçta klasik bir yılbaşı filmidir diye önyargı ile açtıktan sonra bir de bakmışım ki film çabucak bitmiş bile!

7ab21837b484f11633864cb1b5e5a2105f2015bd
A Christmas Prince

Konusuna gelecek olursam; Amber, bir dergide editör olarak çalışıyor, ancak dergide sürekli ona yüklenen gereksiz işlerden dolayı bir türlü kendi istediği haberleri yapamıyordur. Bir gün ondan Aldovia kraliyet ailesi hakkında bir haber yapması istenir. Amber bunu kariyerinde büyük bir fırsat olarak görüp, hemen kabul eder.

2
A Christmas Prince

Öte yandan kraliyet ailesinde de işler pek yolunda değildir. Kralın ölümünden sonra yerine geçmesi beklenen çapkın, aklı bir karış havada Prens Richard’ın kararını herkes büyük bir merakla beklemektedir. Bu sırada kraliyet ailesini daha yakından tanımak için minik bir yalan söyleyerek şatoda kalan Amber’ı süprizlerle dolu günler beklemektedir.

3

Prens Richard’ın küçük kız kardeşi Emily ile çok iyi anlaşan Amber, Prens Richard’ın ilgisini de çoktan üzerine çekmiştir.

Açıkcası konusu itibariyle çok orijinal bir yapım olduğunu söyleyemeyeceğim ancak A Christmas Prince, tam pazar akşamı izlemelik filmlerden biri olmuş. İyi seyirler!