Netflix orjinal yapımı olan A Christmas Prince, yılbaşı temalı filmler arasında yerini aldı!

7ab21837b484f11633864cb1b5e5a2105f2015bd

Yılbaşı yaklaşırken, hangi filmleri izlesem diye düşünürken kendimi Netflix’te buldum ve A Christmas Prince‘i izlemeye karar verdim. Başlangıçta klasik bir yılbaşı filmidir diye önyargı ile açtıktan sonra bir de bakmışım ki film çabucak bitmiş bile!

2

Konusuna gelecek olursam; Amber, bir dergide editör olarak çalışıyor, ancak dergide sürekli ona yüklenen gereksiz işlerden dolayı bir türlü kendi istediği haberleri yapamıyordur. Bir gün ondan Aldovia kraliyet ailesi hakkında bir haber yapması istenir. Amber bunu kariyerinde büyük bir fırsat olarak görüp, hemen kabul eder.

Öte yandan kraliyet ailesinde de işler pek yolunda değildir. Kralın ölümünden sonra yerine geçmesi beklenen çapkın, aklı bir karış havada Prens Richard’ın kararını herkes büyük bir merakla beklemektedir. Bu sırada kraliyet ailesini daha yakından tanımak için minik bir yalan söyleyerek şatoda kalan Amber’ı süprizlerle dolu günler beklemektedir.

3

Prens Richard’ın küçük kız kardeşi Emily ile çok iyi anlaşan Amber, Prens Richard’ın ilgisini de çoktan üzerine çekmiştir. Açıkcası konusu  itibariyle çok orjinal  bir yapım olduğunu söyleyemeyceğim ancak A Christmas Prince, tam pazar akşamı izlemelik filmlerden biri olmuş.

İyi seyirler!