Hayata karışmak, doğanın tadını çıkarmak, spor yapmak, maceralara atılmak ve kendi zirvemizi bulmak için hava koşullarının mükemmel olmasını beklemiyoruz değil mi? Çünkü hayat 12 ay boyunca çok güzel. Soğukken de, sıcakken de, rüzgarlıyken de, yağmur bastırınca da, etraf bembeyaz karlarla kaplanınca da… Her anını deneyimlemeye değer. Yapmamız gereken tek şey, kendi zirvemizi bulmak için dünyayı keşfetmeye hazırlıklı olmak ve akıllı bir “iklimlendirme” alışverişi planlamak. Yazımızı okumanız bittiğinde mevsim şartları yüzünden terlemek veya üşümek, mazide tatlı bir hatıra olarak kalacak. Sizin için sürdürülebilirliği gözeten ve geri dönüştürülmüş malzemelere öncelik verilerek hazırlanmış, tüm koşullarda uyumlu bir koleksiyonu deneyimledik. adidas’ın yeni Terrex Koleksiyonu’ndan söz ediyoruz. Dünyayı keşfetme sırası sizde, hadi başlayalım.

Biz Nereye, Terrex Oraya!

Yazının başında iklimlendirme kelimesini tercih ettik, çünkü aslında üşümenin veya terlemenin çözümü birer iklimlendirme uzmanına dönüşmekte saklı. Doğru giyindiğimiz zaman ne üşürüz, ne terleriz. Doğru giyinmek ise malzemeye, modele ve ağırlığa karar vermekle başlıyor. Terrex Koleksiyonu’nundan seçtiğimiz 5 temel parçanın teknolojisini ve özelliklerini incelediğinizde ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Bir insan hangi koşulda terler, boynunu nasıl koruması gerekir, üşümemesi için hangi malzemenin kullanılması gerekir gibi tüm konuları en ince ayrıntısına kadar düşünmüşler. Üstelik doğaya karışırken ona zarar vermediğimizden emin olmamız için, Terrex’in malzemeleri doğa ve çevre dostu olacak şekilde tasarlanmış ve bize sadece kendi zirvemizi bulmak kalmış.

Koşuya Hazırlık

adidas Terrex Xperior Uzun Kollu Üst

Koşu günü mü? Hiç problem değil. Önce bir üst seçerek başlayalım. Havalandırma sağlayan adidas Terrex Xperior Uzun Kollu Üst ile çamurlu ya da tozlu, kayalık ya da yumuşak her patikayı özgürce keşfedebiliriz. Nemi uzaklaştıran AEROREADY teknolojisi ise zorlu tırmanış parkurlarında kuru kalmamızı sağlıyor. Sıra şort seçiminde: adidas Terrex Agravic Trail Running Şort, hafif ve esnek kumaşı ile çeviklik ve hareket özgürlüğü sağlıyor. AEROREADY teknolojisi ile nemi uzaklaştırırken, bel bandında yer alan cepler ile cep telefonumuzu, jellerimizi ve batonlarımızı güvende tutuyor.

adidas Terrex Agravic Trail Running Şort

Soğuk Hava Dosyası

Bize sorarsanız günlük rutini geride bırakıp kendimizi soğuyan havalara teslim etmeden önce karar vermemiz gereken en kritik parça, mont. Çünkü konu soğuk olunca güvenilir yalıtım ve esneklik büyük önem taşıyor. “O montu” Terrex Koleksiyonu’nda bulduk. adidas Terrex Multi Insulation Mont, performans ile stili aynı tasarımda birleştirmiş. Tüm hava koşullarında yürüyüşe uygun, hafif ve katlanabilir tasarım, en az %70 geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş.

adidas Terrex Multi Insulation Mont

Ayakkabı Konusu

Uzun ve kısa yürüyüşler, hiking, trekking veya arazi yürüyüşleri söz konusu olduğunda ayakkabı seçimi, günün belirleyicisi oluyor. Yanlış ayakkabı ise keyfimizi anında kaçırabiliyor. Terrex Koleksiyonu’ndan seçtiğimiz iki ayakkabı ile kesinlikle eve dönmek istemeyeceksiniz. adidas Terrex Free Hiker 2.0 Low GORE-TEX Yürüyüş Ayakkabısı, hem kısa yürüyüşler hem de günler süren trekking maceraları için ideal. Arazi koşu ayakkabılarının hafifliğini yürüyüş botlarının dengesiyle birleştiren bu ayakkabı, kısa ve uzun mesafe yürüyüşlerinde vazgeçilmez yol arkadaşımız olacak gibi görünüyor. Su geçirmez ve nefes alabilen GORE-TEX membran, ıslak zeminlerde ayaklarımızın kuru kalmasını sağlıyor. EVA çerçeve, kayalık ve zorlu patikalarda denge sunuyor. Outdoor keşiflerinde ne kadar uzağa gidersek gidelim; BOOST orta taban, yol boyunca sonsuz enerji sağlıyor.

adidas Terrex Free Hiker 2.0 Low GORE-TEX Yürüyüş Ayakkabısı

Koleksiyondan ikinci keşfimiz ise her havada araziye çıkmamızı sağlayan adidas SOULSTRIDE FLOW GTX. Yağışlı havalarda Continental™ Kauçuk dış taban, tüm arazilerde güçlü zemin tutuş sağlıyor. GORE-TEX teknolojisi, ayaklarımızı kuru tutuyor ve nefes alabilirlik sağlıyor. Darbeyi emen EVA platform, yağmur güneş fark etmeksizin her koşulda konfor sunuyor. Özel geliştirilen file üst yüzey, ayağı sarıp destekliyor.

adidas SOULSTRIDE FLOW GTX

Artık baştan ayağa hazırız! Baş demişken, biz koleksiyondaki bere ve headband’leri de favoriledik. Unutmayın, hedeflediğiniz zirve nasıl olursa olsun, siz ona hazırsınız. Her koşulda doğaya adım atmaya hazır Terrex koleksiyonunu yakından incelemek ve dünyayı keşfetmeye başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.