Her sene bizi çok heyecanlandıran belirli dönemler var. Sezonun ilk yaz tatiline bavul hazırlama heyecanı, yılbaşı ağacı süsleme dönemi, doğum günleri, yıl dönümleri… Bizi en az bu özel zamanlar kadar heyecanlandıran bir dönem daha var: Amazon.com.tr Prime Day. Amazon.com.tr’de seçili ürünlerde yılın bugüne kadarki en iyi indirim oranlarını sunacak Prime Day, 11 Temmuz’da başladı! 17 Temmuz’a kadar sürecek olan indirim günlerinde Amazon.com.tr müthiş bir sürprizle kuralları tersine çevirdi ve Prime Day’de indirime girecek ürün ve markaları müşteriler ile birlikte belirledi! 

Amazon, 2015 yılından bu yana Prime Day ile her yıl tüm dünyada Prime üyelerine özel kaçırılmayacak indirimler, ürünler ve fırsatlar sunuyor. Prime Day boyunca Prime üyeleri olarak teknolojiden modaya, güzellikten elektrikli ev aletlerine yüz binlerce üründe kaçırılmayacak indirimlerden faydalanabiliyoruz. Üstelik bu sene Amazon’un indirime müşteri tarafından bakan stratejisi sayesinde hangi markalarda indirim istediğimize biz Prime üyeleri karar vermiş olduk. Nasıl mı? Prime İndirim Avcıları sayesinde.

Amazon.com.tr: “Hangi Markada İndirim İsterdiniz?”

Tüm dünyada müşteri odaklılığıyla tanınan Amazon, Prime Day kampanyasında yenilikçi bir dokunuşla müşterilerinin indirim taleplerini toplamak için Prime İndirim Avcıları’nı görevlendirdi.  Türkiye’nin en çok takip edilen influencer’larından olan ve bugüne kadar kaçırılmayacak indirimleri takipçileriyle paylaşan isimlerden oluşan Prime İndirim Avcıları, Prime Day’e kadar takipçilerinden indirim istedikleri marka ve ürün tercihlerini topladı ve Prime Day indirimleri belirlenirken bu ürünlerin önceliklendirilmesi sağlandı.

Prime Day indirimlerini belirlemekte rol oynayan influencer’lar, Berfu Yenenler, Berk Keklik, Ceyda Kasabalı Albayram, Danla Bilic, Tuğba Yılmaz olarak sıralandı. DonanımHaber, Elle Türkiye ve Maison Française Türkiye de okurlarıyla etkileşime geçerek Prime Day indirimlerinin belirlenmesine destek oldular. Prime İndirim Avcıları’nın topladığı indirimlerle modadan dekorasyona, kişisel bakım ve kozmetikten kitap ve elektroniğe pek çok kategoride avantajlı fiyatlara ulaşmak için biz Prime Day ritüellerimize başladık bile.

Prime Day Ritüeli

İndirime girmesini istediğimiz markaları seçtiğimize göre sıra favorilerimizi ve ihtiyaçlarımızı belirlemeye geldi (yani en sevdiğimiz bölüme). Tıpkı diğer özel günlerimize heyecanla hazırlanmamız gibi Prime Day öncesi için de theMagger olarak bazı ritüellerimiz var. Mesela akşam bütün işlerimizi bitirip kendimize bir kahve hazırlamak ve Amazon.com.tr’ye girip Prime Day istek listemizi oluşturmak. Arkadaş grubumuza linkler gönderip fikir almak, senenin en iyi kitaplarını inceleyip Prime Day’de alacaklarımız için kitaplığımızda yer açmak, tabii kıyafet dolabımızda da… Uzun zamandır yenilemek istediğimiz elektroniklerimize teşekkür edip vedalaşmak, yeni cilt bakım trendlerini denemek için bakım ve kozmetik ürünleri araştırması yapmak. Üstelik Amazon.com.tr’de alışveriş yaparken vaktimizi fiyat karşılaştırması için harcamamıza gerek olmadığını da biliyoruz. Prime Day demek, en iyi indirim oranlarına en avantajlı şekilde ulaşabilmek demek.

Yapmamız Gereken Tek Şey: Prime Üyesi Olmak

Evet Prime üyesi olmak! Fakat biz yine de Prime üyesi olmak için neden en iyi zamanın tam da şu an olduğunu biraz daha anlatmak istiyoruz. Öncelikle alışveriş ve eğlencenin en iyilerini tüm vergiler dahil 39TL’ye sunan Prime üyeliğini bir ay boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. İşte sayısız Prime avantajlarından bazıları:

Hızlı ve ücretsiz teslimat: Amazon Prime üyesi olduğunuzda herhangi bir sepet tutarı gözetmeksizin aynı gün, ertesi gün, iki günde veya randevulu teslimat seçeneklerinin keyfini çıkarabiliyorsunuz. 

Prime’a özel indirimler: Prime üyesi olarak, sınırlı süreli fırsatlara erken erişim ayrıcalığı ve yalnızca Prime üyelerine özel ek indirimler kazanabiliyorsunuz.

Çok Al & Az Öde: Aynı zamanda Çok Al & Az Öde ile seçili ürünlerde 250 TL ve üzerindeki alışverişlerinizde yüzde 10 indirim kazanıyorsunuz. 

Seçili ürünlerde indirim oranı tutarında ücret iadesi garantisi: Prime Day boyunca Amazon.com.tr ve Amazon mobil uygulamasından satın alınan seçili ürünlerde ürünün fiyatı düşerse, aradaki fark hediye kartı olarak Amazon hesabınıza tanımlanıyor.

Prime Video: Amazon Prime üyesi olduğunuzda, ücretsiz Prime Video üyeliğiyle ile aralarında “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” ve “Rüyanda Görürsün” de dahil birçok yerli ve yabancı Amazon Originals film ve dizisinin de bulunduğu içeriklere ek ücret ödemeden primevideo.com ya da Prime Video uygulaması aracılığıyla istediğiniz an erişebiliyorsunuz.

Prime Gaming: Prime Gaming ile önde gelen oyunlarda oyun içi ayrıcalıklar, her ay yenilenen ücretsiz oyunlar ve Twitch.tv’de sevdiğiniz bir yayıncıya aylık abonelik hakkıyla bütünsel bir oyun deneyiminin keyfini çıkarabiliyorsunuz.

O zaman istek listeleri yapılsın ve alışveriş başlasın! Henüz Prime üyesi değilseniz www.amazon.com.tr/prime adresinden 30 günlük ücretsiz deneme sürecini başlatarak Prime ayrıcalıklarından ve Prime Alışveriş Festivali fırsatlarından hemen yararlanabilirsiniz.

Eğer halihazırda Prime üyesiyseniz Prime Alışveriş Festivali avantajlarından yararlanmak ve çekilişe katılmak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.