Son yıllarda Ataşehir, inanılmaz bir yükseliş içinde. Özellikle Avrupa yakasına geçmek istemediğiniz, üşendiğiniz bir anda ilk akla gelen semtlerden biri artık. Önce Bulvar 216, içerisindeki mekanlar, If Istanbul derken şimdi bir de Watergarden çıktı ortaya. Anlayacağınız bundan böyle Ataşehir’de zaman geçirmek mümkün, üstelik oldukça keyifli.

Watergarden, ortasında havuz bulunan, saatte bir o havuzdaki su showlarıyla karşılaşabileceğiniz, kimine göre bunu seyir için keyifli; ancak benim için yeni açılan mekanlar açısından sevdiğim ve değerlendirdiğim bir alan oldu. Özellikle Das Das‘taki konserler ve oyunlar, geniş sinema ve oyun kısmı ve lezzet durakları burayı çekici kılan unsurlar arasında.

Gerçekten her damak zevkine uygun yiyeceğin bulunduğu restoranları bulabilmek mümkün burada; ama en yenilerden bahsedelim öncelikle. Spring Street Pizzeria, çoğumuzun tanıyıp sevdiği ülkenin başarılı şeflerinden Murat Bozok önderliğinde hazırlanmış bir menüye sahip. Çeşit çeşit pizzalar, makarna ve salatalar mevcut ve özellikle pizzalar leziz. Fırında pişen pizzalar, Watergarden’ın havadar bi alanında yarattıkları samimi atmosfer ve ilgili servis buranın en güzel özelliklerinden.

Pizza sizin de vazgeçilmezinizse, Lisya Kalma’nın İstanbul’da Sevdiğim Pizzacılar yazısını mutlaka okuyun!

Yine en yenilerden Grill Branche; oldukça şık bir ortam vaat ediyor. Geçtiğimizı cumartesi arkadaşlarımla hemen koşup gittik. Anadolu yakası için lezzetli et yiyebileceğimiz mekan anlamında hoş bir alternatif olmuş. Özellikle burada tattığım şaşlık, taco ve sonunda gelen baklava dilimi harikaydı!

Burada bahsettiğim yeni mekanlarla birlikte klasikleşmiş olan, kiminin çok sevdiği benim genel olarak ortalama bulduğum; ama çeşitlilik anlamında sizi mutlu edebilecek yerler de mevcut. The Hunger, Cookshop, Midpoint ve New Castle bunlardan. Klasikleşmiş kebapçılardan Kaşıbeyaz, burgerleriyle kendini sevdiren Daily Dana, kahveleriyle mutlu eden ve birçok şubesi bulunan Espresso Lab ve Huqqabaz gibi mekanlar da yine Watergarden sakinlerinden.

Ataşehir’le ilgili birkaç tüyo daha verecek olursam; kahvaltı için Kocaman bahçesi ve taze ürünleri ile Müptela Cafe, taze makarnalarıyla (yer ayırtmadan kesinlikle gitmeyin) Fauna ve enfes et çeşitleriyle By Satır da sizleri semtte hazır bekliyor! Deneyin:)

Spring Street Pizzeria Adres: Barbaros Mah. Watergarden Istanbul, Ataşehir / İstanbul

İstanbul’un farklı semtlerinden fazla öneri için MEKAN kategorimize göz atmayı unutmayın!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?