Tertemiz caddeleriyle, metroda yolculuk edenlerin daha keyifli bir seyahat etmesi için tasarlanan animasyonlarıyla, birbirinden gösterişli ve ünlü restoranlarıyla, çevreye ve insan yaşamına duyarlı kararlarıyla, Singapur tamamen bir rüya ülkesi. Bu harika lokasyonda sınırsız seçeneğiniz varken gelin biraz Atlas Bar’dan bahsedelim.

Atlas Bar Singapur: Dünya Listelerinin Baş Köşesinde Bir Bar
Atlas Bar Singapur: Dünya Listelerinin Baş Köşesinde Bir Bar

Uzakdoğu’ya yapılan seyahatlerin vazgeçilmez duraklarından biri olan Singapur bana sürekli kocaman bir alışveriş merkezinde geziyormuşum hissi yaşattı. Gerçekten zaman ayırsanız bütün bir günü hiç anlamadan geçirebileceğiniz kadar çok şenlikli havaalanında sağa sola bakınırken akşam yemeği planlarımızı aksatmamızdan bambaşka bir yere geldiğimizi anlamamız çok uzun sürmedi.

Konaklamak için tercih ettiğimiz Oasia Hotel ise bu keyifli ziyaretimizde bulunmak istediğimiz tüm lokasyonlara inanılmaz kolay bir ulaşım imkanı sunuyordu. Birçok yere yürüyerek ulaşabildiğimiz gibi görece daha uzak yerler için ise metroya yakınlığıyla dikkat çekiyordu. Tam olarak Singapur ruhunu yaşatacak şekilde otelin koyu renkli binasının çevresi yemyeşil ağaç dallarıyla sarılmış durumdaydı, bu nedenle kapıdan dışarıya adımınızı attığınızda etrafınızda binayı fotoğraflayan onlarca insan bulabiliyordunuz. Bu çevreci yaklaşıma ek olarak, otelde konakladığınız süre boyunca yeşil alanda yapılan yoga derslerine katılabileceğinizi ya da her köşe başındaki makinalardan sağlıklı atıştırmalıklarınızı alabileceğinizi söyleyeyim.

Atlas Bar, Singapur Konum

EK YAPCreative DirectorPhotographerwww.ekyap.comwww.flickr.com/ekyap
Atlas Bar, Singapur

Singapur ile ilgili detayları theMagger’ın sevgili yazarlarından okumanızı kesinlikle tavsiye ederim çünkü biz bu yazıya, Time dergisi tarafından hazırlanan dünyanın iyi barları listelesinin 15. sırasındaki bir bar ile devam ediyor olacağız. Atlas Bar Singapur’un ikonik yapısı Parkview Square’in içerisinde bulunuyor. Bu gösterişli ofis binası dış görüntüsü sebebiyle çoğunlukla Batman ya da Gotham binası olarak anılıyor. Bina sadece bahçesindeki eserleri görmek için bile ziyaret edilmeye değer.

atlasbar1
Parkview Square

Parkview Square’in giriş katında yer alan bara pazar günü hariç haftanın altı günü girebiliyorsunuz ancak akşamları saat 17:00’den sonra kıyafet kuralları olduğunu hatırlatmak isterim. Eğer gün içerisinde bir şeyler için şortunuz ve terlikleriniz ile uğradıysanız saat 17:00’ye yaklaşırken personel tarafından nazikçe bilgilendiriliyorsunuz. Atlas Bar’ın keyifle vakit geçirmek için gerçekten oldukça büyük bir alanı var. İçeride küçük gruplar halinde bekarlığa veda ya da doğum günü gibi özel kutlamalar yapanları görebilirsiniz. Ancak benim favorim o harika gösterişli bara oturmak ve bütün salonu seyretmek oldu.

Atlas Bar daha çok 1000’den fazla şişelik cin koleksiyonu ve 250 farklı çeşit şampanyanın yer aldığı şampanya odası ile biliniyor. Ancak içecekler bununla sınırlı değil, oldukça çeşitli menüsünden gönlünüze göre bir şeyler bulabileceğinize eminim, benim tercihim Atlas Martini’den yana oldu. Tüm bunlarla birlikte Atlas Bar’ı sadece bir şeyler içmek için değil, öğlen ya da akşam yemeği için veya akşama doğru çay içmek için de tercih edebilirsiniz. Her ne kadar kur farkından dolayı bizleri biraz etkilese de fiyatların Singapur ortalaması düzeyinde olduğunu söyleyebilirim.

Eğer siz de yolunuzu bir şekilde bu göz alıcı dünyaya çevirdiyseniz Atlas Bar’ı deneyimlemekten memnun kalacağınıza eminim. Sevgiyle kalın.

Websitesi

İlginizi çekebilir: Özlem Karagöz’den Singapur Phuket

İlginizi çekebilir: MagPorter’dan Singapur’da Yaşamak