Hayatın bütün renklerini; yaşantılarında, hayallerinde ve seyahatlerinde keşfetmek isteyenlerimiz burada mı? Rengârenk balıkları takip edebildiğimiz berrak mavi sular, doğanın tenimizi kucakladığı inci beyazı kumsallar ve toprağa dair yüzlerce yıllık sırların kuş cıvıltıları ile kulağımıza ulaştığı yemyeşil ormanlar… Avantgarde Yalıkavak, doğanın renklerini keşfederken sınır tanımak istemeyenleri yaz boyunca deniz kenarına kurduğu sofralarında ağırlıyor. Gün ışığının daha da güzelleştiği Avantgarde Yalıkavak’ta Bodrum’un renklerini sofralarımızdan keşfetmek üzere lezzetli bir gastronomi yolculuğuna çıkıyoruz! Geliyor musunuz?

Counter By The Sea | Fotoğraf: Avantgarde Yalıkavak

Asıl mesleği hukuk üzerine olsa da gastronominin büyülü dünyasına karşı koyamayan Fransız yemek yazarı Brillat- Savarin; söz konusu insanlığın mutluluğu olduğu zaman yeni bir yemeği keşfetmenin yeni bir yıldızı keşfetmekten çok daha önemli olduğunu söyler. Yeni bir yıldızı keşfetmek pek kolay olmasa da bir yıldız kaydığı zaman tutacağınız dileklerin çoktan gerçekleştiğini biz size söyleyelim! Çünkü bizim kurduğumuz hayaller, her zaman ilk sevdiklerimizle paylaştığımız uzun yemek sofralarında başlar. Hele bir de dalga sesleri yakamozun parıltıları eşliğinde soframıza uzanıyorsa… Bodrum’un yerel renklerini şef İlker Erdoğan’ın yenilikçi dokunuşları ile Ace Restaurant’a, dünyanın yakından takip ettiği şef Kemal Demirasal’ın Londra’da bulunan çağdaş Türk restoranını deniz kenarına Counter By The Sea ismi ile getiren Avantgarde Yalıkavak, ağustos ayı boyunca gastronomi yolculuğunu bir adım öteye taşımak isteyenlere özel farklı etkinlikler de düzenliyor.

Ace Restaurant | Fotoğraf: Avantgarde Yalıkavak

Ace Restaurant: Duyularımızı Harekete Geçiren Gastronomi Deneyimleri

Bodrum’un yerel renklerini sofralarında arayanları Avantgarde Collection şefi İlker Erdoğan ve ekibinin hazırladığı yenilikçi tabaklar bekliyor. Şef Erdoğan yerel tatlar ve malzemeler ile hazırladığı reçetelerinde dünya gastronomi trendlerini takip ediyor. Yerel tatlara getirdiği yenilikçi dokunuşlarda dahi bölgenin geleneksel dokularını cesur bir şekilde devam ettirmeyi başaran şef Erdoğan, beş duyumuzu da harekete geçiren deneyimsel bir sofra kurmayı hedefliyor. Ace Restaurant’ın Bodrum kumsallarına özel hazırladığı lezzetleri Avantgarde Yalıkavak’ta bütün gün devam ediyor.

Counter By The Sea | Fotoğraf: Avantgarde Yalıkavak

Counter By The Sea: Londra’nın Gözdesi Avantgarde Yalıkavak’ın Sahillerinde

Çağdaş Türkiye gastronomisinin dünyada önde gelen temsilcilerinden biri olan şef Kemal Demirasal, Londra’nın gözde restoranı The Counter’ı Avantgarde Yalıkavak’ın güneşin şeftali renginde battığı sahiline getiriyor. Akılda kalan konseptlerin yaratıcısı şef Kemal Demirasal, Yalıkavak Avantgarde için şef İlker Erdoğan ile özel bir menü hazırlıyor. Gastronomi anlayışını kendi köklerine dönmek üzere kuran şef Demirasal, Counter By The Sea restoranı için Anadolu’nun yöresel mutfaklarına Ege dokunuşları katıyor. Şef Demirasal’ın oluşturduğu füzyon menüde beyaz çikolata ile hazırlanan Babagannuş, Küşleme Tatari, ballı Muhammara’nın yanı sıra Antalya Piyazı, Antakya içli köftesi, Ortaklar Çöp Şiş ve İzmir usulü kelle söğüş gibi klasik lezzetler de yer alıyor. Türk mutfağına dair lezzetlerin damak tadına uygun birer şarap ile eşleştirildiği menüye ayrıca seçkin Türk şarapları eşlik ediyor. Şef Kemal Demirasal’ı Londra’ya dönmeden önce yakalamak isteyenleri ise bütün sene unutamayacakları bir gastronomi deneyimi bekliyor! Şef Kemal Demirasal, Avantgarde Yalıkavak’a özel oluşturduğu menü için 19 ve 20 Ağustos tarihlerinde Tadım Günleri düzenliyor! Avantgarde Yalıkavak’ta düzenlenen Tadım Günleri, duayenlerin merakla bekledikleri gastronomi deneyimleri listesine ilk sıradan giriyor.

Özel Etkinlikler | Fotoğraf: Avantgarde Yalıkavak

Özel Anlarımız: Avantgarde Yalıkavak’ta Hayatın Keyfini Çıkardığımız Ilık Yaz Akşamları

Küdür Koyu’nun manzarası eşliğinde Avantgarde Yalıkavak, yalnızca gastronomi deneyimleri düzenlemek ile kalmıyor; her anımızı özel hissettiren etkinliklere de imza atıyor. Hayattan keyif aldığımız her detayı özgün dokunuşlar ile Bodrum’un ılık yaz akşamlarına taşıyan Avantgarde Yalıkavak, isteklerimize özel konseptler ile hazırladığı etkinlik alanında yeni anılarımızın ortağı olmak üzere bizi bekliyor. 2023 yazında Tek Efsane iş birliğine devam eden etkinliklere ev sahipliği yapan Avantgarde Yalıkavak, 25 Ağustos’ta bizi Nevizade UK etkinliğine davet ediyor. Sohbetlerinde eski İstanbulu eksik etmeyenlere özledikleri Nevizade akşamlarını hatırlatan etkinlik, anılarımızdaki İstanbul’u Bodrum’un inci kumsalı kıyılarına bir gün batımında getiriyor.

Avantgarde Yalıkavak’ın bizi çok heyecanlandıran gastronomi deneyimlerinde görüşmek üzere! Bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için Avantgarde Yalıkavak’a buradan ulaşabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Counter By The Sea, Avantgarde Yalıkavak

İlginizi çekebilir: Wander Magger’dan Avantgarde Yalıkavak