Yılın en güzel zamanları geldi. Tüm yılın yorgunluğu kendini hayal kurmaya ve dinlenmeye bırakıyor. Gün ışığı renklerinin güzelleştiği Avantgarde Yalıkavak’ta, Bodrum’un benzersiz renklerini keşfederken doğanın kucağında dinlenmek, meltemin ince esintisiyle Ege ruhunu teninizde hissetmek mümkün. Peki, siz 2023 yazının Avantgarde anlarına hazır mısınız?

Avantgarde Yalıkavak

İnci beyazı kumsalın üzerinden doğan güneş, yakından takip edilen şeflerin dokunuşu ile hazırlanan sofralar, her detayına Ege’nin ruhunun sindiği tasarımlar… Bunların hepsine ulaşabilmek adına sanki uzun bir seyahat rotası hazırlanması gerekiyormuş gibi düşünenlere minik bir sır veriyoruz: Yalıkavak’ın en güzel el değmemiş koyu Küdür’de bulunan Avantgarde Oteli, en sevdiği yaz filmini devamlı izlemekten sıkılanları gökyüzünün şeftaliye döndüğü bir gün batımında başrol olmaya davet ediyor. Yalıkavak’ta bulunan konumu sayesinde doğanın renklerine karışmaya olanak veren dinginlikten deniz kokulu yellerin müziğin ritmine karışacağı gecelere kadar bir tatilden beklediğimiz her detayı birkaç adımda bize sunan Avantgarde Yalıkavak’ın doğanın dokusundan aldığı ilham ile yenilediği odalarını, şef restoranlarını, çocuklara özel düzenlediği etkinlikleri merceğe alıyoruz!

Avantgarde Yalıkavak

Doğadan İlham Alan Tasarımlar

Avantgarde Yalıkavak’ın Ege mimarisinin detaylarını taşıyan 32 odasının kapıları deniz manzarasına veya begonviller ile dolu bir bahçeye açılıyor. Yerel ve doğal dokulara özel tasarlanan el yapımı mobilyaları, dingin aydınlatmaları bulunuyor. Doğadan ilham alarak yenilediği; geniş, konforlu ve lüks bir deneyim yaşatmayı odaları geçtiğimiz günlerde Red Dot: 2023 Best of the Best Interior Design Ödülü alan Wangan Studio imzası taşıyor.

Fonksiyon ve tasarımın harmanlanarak işlendiği banyo yenilenmesi ise ferahlık anlayışını ön plana koyuyor. Sade renkli mobilyalar ile minimal bir tasarımı hedefleyen Avantgarde Yalıkavak, detaylara işlediği yalınlık ve çağdaş sanatın ruhunu yaşatan rengârenk eserleri ile sanatın, mimarinin ve doğanın yan yana geldiği özgün ve yerel bir tasarım ortaya koyuyor.

Avantgarde Yalıkavak

Tüm Duyuları Harekete Geçiren Şef Dokunuşlu Sofralar

Bir seyahate çıkarken ilk bölgenin en iyi restoranlarını araştıranlara Avantgarde Yalıkavak’ın iki nefis sürprizi bulunuyor. İlk olarak otelin içerisinde bulunan Ace Restaurant’ta açık mutfağın başına Avantgarde Collection Corporate şefi İlker Erdoğan geçiyor. Şef İlker Erdoğan ve ekibi dünya gastronomisi trendlerinden esinlendiklerini yerel malzemeler ile buluşturuyor, yaratıcı dokunuşlar katıyor. Yerel tatları tabaklarında bütün duyuları harekete geçirecek şekilde hazırlamayı amaçlayan ekibin gastronomi felsefesinde “tarladan sofraya” anlayışı bulunuyor. Ayrıca Avantgarde Yalıkavak, imza kokteylleri Bodrum Smash ve Dream Green ile hafızanızda farklı bir hisler bırakırken, keyifli yaz akşamlarınıza eşlik ediyor. Avantgarde Yalıkavak’ın diğer sürprizi ise Londra’nın gözde şefi Kemal Demirasal ile yürüttükleri iş birliğine dayanıyor. Şef Demirasal’ın Londra’da bulunan ve dünyanın en dikkat çeken çağdaş Türk restoranlarından The Counter Restaurant, Avantgarde Yalıkavak’ta deniz kıyısında Counter By The Sea ismini alıyor. Counter By The Sea’de Egeli şef Demirasal, köklerine dönerek Anadolu’nun bölgesel mutfaklarına Ege dokunuşları getirdiği füzyon bir menü sunuyor. Her iki restoran da kendi öne çıkardıkları gastronomi felsefelerine uygun kokteyller hazırlarken malzemelerini yerel üreticilerden tedarik ediyor. Baharatların Mersin ve Antep’ten, bademlerin Datça’dan geldiği sofralarında bütün ürünlerini Türkiye’nin en iyi ve nitelikli üreticilerinden topluyorlar.

Miniklere Özel Programlar

Çocuklu aileler için rahat bir konaklama deneyimi sunmak isteyen Avantgarde Yalıkavak, hazırladığı etkinlikler ile çocuklara unutamayacağı bir yaz tatili sunmayı amaçlıyor. Hepimizin İstanbul’da yakından takip ettiği Mundo Akademi, uzman kadrosu ile Eylül ayına kadar Avantgarde Yalıkavak’a konuk oluyor. Mundo Akademi, Avantgarde’a özel hazırladığı programlarda çocukların yeni dostluklar kurarken sanata yakınlaşmasını, doğanın bir parçası olarak kendilerini keşfetmesini hedefliyor. Mundo Akademi duyusal beceri oyunları, sanat, gastronomi ve spor gibi farklı alanlarda düzenlediği atölyeler ile çocukların her alanda kendilerini yaşıtları ile geliştirmesini amaçlıyor. Ayrıca 1 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında minik konuklar, Mundo Akademi çatısı altında Gymy Kids Club’ın profesyonel ekipleri eşliğinde spor, sanat, su oyunları vb. eğitim programlarına katılabiliyor.

Avantgarde Yalıkavak

Doğanın Renkleri İçerisinde Çağdaş Sanat Deneyimi

Bodrum ve İstanbul’daki otellerinde çağdaş sanatı ön plana çıkaran Avantgarde Collection, Yalıkavak oteli için Kalamış merkezli Galeri Binyıl ile bir iş birliği gerçekleştiriyor. Galeri Binyıl’ın kurucusu İlknur Şanal’ın küratörlüğünde ve Gizem Güngördü Ercengiz sanat danışmanlığında dünya çapında takip edilen Türk sanatçılar bir araya geliyor. Bodrum’da geçmişi doğa ile harmanlayan Leleg Yolu’ndan ilham alan “Leleg Yolu I” başlıklı sergi, otelin farklı noktalarında dikkatleri üzerine çekiyor. Sergi için bir araya gelen isimler arasında kullandığı cesur renkler ile Orhan Benli, taşların kendine ait ruhlarını bir araya getiren Nihan Çakır, çevre bilinci ile bizi dünyaya farklı bir gözden bakmaya davet eden Volkan Diyaroğlu gibi birçok değerli sanatçı bulunuyor.

Beden ve Ruh Temizliği ile SPA

Avantgarde Yalıkavak’ta Türk Hamamları’ndan Uzak Doğu masaj tekniklerine kadar dünyanın farklı noktalarından bir araya getirdikleri SPA deneyimi bulunuyor. Hepimizin yakından takip ettiği aromaterapi, Refleksoloji gibi alternatif iyi yaşam yollarını bir araya getiren Avantgarde Yalıkavak, SPA deneyiminde bedeni ve ruhu tazelemeyi ön plana çıkarıyor. Otelin içerisinde iki kapalı masaj odası, Türk Hamamı, buhar odası, Detox Bar ve spor salonu bulunuyor.

Kapak Fotoğrafı: Avantgarde Yalıkavak