1999 yılında Büyükada’da klasik müzik dinleyip, hoş sohbet insanların kahkalarını duyabileceğiniz, espressonuzu yudumlamak istediğinizde evinizmiş gibi uğrayabileceğiniz, güzel seçilmiş dergi ve kitapların barındığı sıcak bir café olarak dünyaya gelmişti.

2005 yılında Büyükada’daki yerlerinde bir değişime giderek tam 4 sene sonrasında yeniden hayat buldu.

Bahçede Sinek… Bu sefer Maden bölgesinde, sokaktan geçerken klasik müzikle kalbinizi çalıyor sabahın 9’unda.

Arkadaşlarla yapılan en keyifli kahvaltı ada kahvaltısı. Sabahın en erken saatinde Büyükada yürüyüş turuna çıkılır ve ardından keyifli bahçede leziz kahvaltı yapılır.

Nilgün & Nilay kardeşler entelektüel ve farklı stilleriyle mekanlarına da özel dokular katmışlar.

Doğa ile iç içe yer alan Bahçede Sinek, gelen her misafire dingin ve huzurlu anlar sunuyor…

Cafenin yer aldığı minimal yapı, hem Maden’e bakan sokağı görebileceğiniz hem de Nilgün & Nilay kardeşlerin minimal – modern konutlarını seyretmenizi sağlıyor.

Evin önünde yer alan bahçede çeşitli baharat ve bitkiler yetişirken, ön bahçede ise fesleğen, adaçayı gibi leziz bitkiler direkt kahvaltınızın bir parçası olarak tabağınızda sergileniyor.

Kalabalık arkadaş grubunuzla gitmek için harika bir seçim olurken, yalnız kalıp çizim yapmak, yazı yazmak ve sadece düşünmek, sakince takılmak için de harika bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

Sabah kahvaltısı, öğlen atıştırmalıkları ve akşam üzeri aperatif almak için ve doygun şarabınızı yudumlamk için harika bir mekan…

Haftasonu şehirden uzaklaşıp Büyükada’da vakit geçirmek isteyenler için çok keyifli bir program olacağına emin olabilirsiniz…

Herkese keyifli bir Büyükada ziyareti dilerim…

www.bahcedesinek.com

Fotoğraflar: Lara Karaso

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN