“Başkanın Mikrodalgası Işın Kaçırıyor” metrodaki ani uyanışını şehirdeki felaketlerin gerçekleşme ihtimaline bağlayan bir adamın yolculuğunu anlatıyor. Belki de etrafında her zaman olan şeyleri yeni fark eden bir adamın.

“Bizi günler önce trene bindirdiler ve nerede olduğumuzu kimse bilmiyor. Soracak kimseler yok.” 

Belirsizlik can sıkar, “Başkanın Mikrodalgası Işın Kaçırıyor” adlı sesli öykü dizisindeki karakterimizin belli ki canı epey sıkılmış, yanındakine “hangi duraktayız” demeyi akıl edemeyip daha büyük bir işe kalkışmış, felaket senaryoları…

Bu senaryoların haklılık payı da yok değil, karakterimizin yaşadığı kentte her an her şey olabilir. Mesela; kentin yakınlarındaki nükleer santral havaya uçabilir, yüzme bilmeyenler kentten kovulabilir, vatandaşlar takas edilebilir, başkanın karısı kenti beğenmeyebilir, hiçbir şey olmasa da kesinlikle bir şey olabilir hattta kediler parlemantoya girebilir. 

Başkanın Mikrodalgası Işın Kaçırıyor, karatinada yapılması gerekenler listelerine girme hevesinde olmayan mütevazi bir sesli öykü dizisi. Yazarı Barış Yücedağ (o benim) kendi basın bültenini kendi yazdı, o değilmiş gibi yaptığı mailler atmak yerine kendi kendinin Magger’ı olmaya karar verdi. theMagger’la yazdığı bir oyun hakkında yazılmış bir inceleme sayesinde tanıştı. O günden beri sürekli buralarda.

Barış Yücedağ bir oyun yazarı. 2014’ten beri NRD, Tıpkı O Gün Gibi, Bay Jerry’nin Yeri, Aynı Şeylerin Oyunu ve bu yıl sahnelenen Garsonların Birliği adlı oyunları yazdı. Öykü yazmayı seviyor fakat onları paylaşma konusunda pek cimri. İçindeki cimriyle anlaştı, “Başkanın Mikrodalgası Işın Kaçırıyor”u umuma açtı. 

Sıra künyeye göz atmakta. Yazan Barış Yücedağ; seslendirenler Barış Yücedağ, Tuğçe Tanıl, Dilay Sunğun; kısmi düzenleme Özkan Barış Özdemir; anons ve geçiş müzikleri Onur Güney Kumaş; finaldeki enfes müzik Emre Duman; teşekkür Zeynel Orak ve Demet Kuyucu.

Finaldeki enfes müzikle elveda!

Öyküyü buraya tıklayarak Spotify‘da ya da buraya tıklayarak Youtube’da dinleyebilirsiniz.

Kapak fotoğrafı: Unsplash / Sam Rios

İlginizi çekebilir: Eser Altınkaya’dan Türkçe Podcast Önerileri