Bir İzmirli olarak, memleketimden kültür-sanat haberleri vermek en sevdiğim şeylerden biri ve yine o yazılardan birini theMagger okuyucularına gururla sunuyorum. Reklam ve halkla ilişkiler sektöründen tanıdığımız, son bir yıldır yalnızca kadın izleyiciler için hazırladığı ‘Biz Bize Kız Muhabbeti’ adlı stand-up gösterisiyle izleyicileriyle buluşan Benan Bilek, un elekleri üzerine ipliklerle yaptığı resimlerini dördüncü kez Alsancak, Coffeeco’da sergiliyor.

2

Benan Bilek

5 Şubat’ta İzmir, Alsancak’ın keyif dolu mekanı Coffeeco’da açılan Benan Bilek’in Eleğimden Geçenler / Semboller ve Sevgiler isimli sergisinde, rengarenk peyzajlar, figürler ve sembollerden oluşan 38 farklı boyda elek yer alıyor.

3

11 yıldır un eleklerine ipliklerle kendi resimlerini işleyen Benan Bilek’in farklı nakış teknikleri kullandığı ve kimi zaman iğne oyası, dantel, sutaşı, boncuk gibi malzemelerle de boyutlandırdığı tasarım elekleri, naif resim konusunda farklı bir örnek olarak dikkat çekiyor.

5

İlk sergisini Eleği Duvara Asmak adıyla 2005’te İstanbul’da 21. Yüzyıl Eğitim Kültür Vakfı YEKÜV Kafe’de açan Bilek’in aynı adlı ikinci sergisi 2006’da İKSEV’de gerçekleşmişti. Uzun süre özel siparişler ve evde yaptığı mini sergilerle devam ettiği elek üzerine resimlerini geçtiğimiz yıl yine Coffeeco’da İnce Eledim adıyla sergileyen Benan Bilek, bu yıl ikinci bir sergi daha açmayı hedefliyor.

4

Bir sonraki sergi gelmeden önce, halen Alsancak, Coffeeco’da devam etmekte olan Eleğimden Geçenler / Semboller ve Sevgiler sergisini 29 Şubat Pazartesi gününe kadar gezebilirsiniz. İzmir’de yaşayanlara şiddetle tavsiyemdir! Son olarak, sergi ve ‘Benan Bilek ile Biz Bize Kız Muhabbeti’ şovunun detaylarını merak edenler, kendisini @benanbilek hesabından da takip edebilir.

6