İstanbul’un kalabalığından bazen o kadar bunalıyorsunuz ki kaçacak bir yer arıyorsunuz, değil mi? Böyle zamanlarda benim ilk tercihlerim hep bahçeleri olan mekanlar oluyor. Şartlar basit, tıkış tepiş olmayan bir mekan ve kaliteli bir menü…

 The Allis İstanbul Konum

the allis istanbul
 The Allis İstanbul

Beyoğlu’nda Meşrutiyet Caddesi’nde ilerlerken davetkâr bir bahçe görüyorsanız orası Soho House’un giriş katındaki The Allis’tir. Kesinlikle çok ferah ve güzel düzenlenmiş bir bahçesi var, insan kalabalığından kaçmak için birebir. Menüsü kısıtlı aslında ama tatlıları güzel, kahvesi idare eder olsa da o an vereceği keyfin içeceğiniz en iyi kahveymiş gibi hissettireceğine eminim.

Adres: Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. No:56, Beyoğlu

Cafe Lumiere Konum

cafe lumiere
Cafe Lumiere

Kahvaltı için kesinlikle tavsiye edebileceğim bir yer Lumiere, hatta bir kahvaltı yapayım diyecek olsam ilk tercih edeceğim yerlerdendir. Aynı zamanda kahvesi ve çayları da tatmin ediyor. Herkesin kendine göre bir şey bulabileceği çok geniş bir menüsü var. Gitmişken çılbırı deneyebilirsiniz, menemenini de tavsiye ederim. Fiyatlar yine semt ortalamasında.

Adres: Kılıçali Paşa Mah. Anahtar Sok. No:13A, Beyoğlu

Limonlu Bahçe Konum

Limonlu Bahçe
Limonlu Bahçe

Bahçesinden söz edilmeden geçilmemesi gereken bir diğer mekan Limonlu Bahçe. Bol ağaçlı, geniş bir bahçe istiyorsanız labirent gibi koridorlarının arkasından çıkacağınız bahçesi size bunu sağlıyor. Yalnızca fiyat/performans oranı listedeki diğer mekanlara göre düşük ve aynı zamanda sakin anlarını yakalamak daha zor. Bu yine de güzel bir yer olduğunu değiştirmiyor tabi.

Adres: Tomtom Mah. Yeni Çarşı Cad. No:74, Beyoğlu

Kahve6 Konum

kahve6
Kahve6

Cihangir’de güzel bir kahvaltı ve ferah bir mekan istiyorsanız tavsiye edeceğim ilk yer Kahve6 olur. Kahvaltıları gerçekten çok güzel ve bir sürü çeşit var. Değişik bir lezzet denemek isteyenler burada çıldırı deneyebilir. Çayları ve kahveleri de aynı şekilde güzel. Fiyatları aynı Lumiere gibi semt ortalamasında, yani yine gidilesi bir mekan daha.

Adres: Kılıçali Paşa Mah. Anahtar Sok. No:13A, Beyoğlu

White Mill Konum

white mill
White Mill

Çok keyifli bir bahçesi olan bir diğer mekan White Mill. Çok kibar çalışanları vardır aynı zamanda. Menüsünde şarap veya bira çeşitliliği bence yeterli değil ama yine de tatmin oluyorsunuz. Kokteyllerini denemesem de çok tavsiye ediliyor, tatlıları da keza öyle.

Adres: Pürtelaş Hasan Efendi Mah. Susam Sok. No:13, Beyoğlu