Tekil mutlulukların ne anlamı var? Şahitsiz başarıların, dostların alkışlamayacaksa sahnede olmanın, tek kişilik kutlamaların, kimseye ilham vermeyecekse bir hikaye anlatmanın, “benim gördüğümü sen de gördün mü?” demeden keşfetmenin anlamı var mı? Brothers’ın Birbirimiz İçin filmini izlediğimizde tam da bu sorularla dolduk. Zihnimizin bir köşesinde ise Pink Floyd’un unutulmaz şarkı sözü belirdi “together we stand, divided we fall”.

youtube play youtube play

Sosyal medya, yeni öğretiler ve trendler “önce sen” demeye devam ederken, Brothers’dan yükselen Birbirimiz İçin çağrısı bize iyi geldi. Çünkü biliyoruz ki hayat yalnızca kendi deneyimlerimizden öğrenmek için fazla renkli.  

Birbirimizin gördüğünü, duyduğunu, nerede yanıldığını, nasıl başardığını, yeni keşfettiği bir şarkıyı, sanatçıyı, modacıyı, ilk defa tattığı bir yemeği, denediği tarifi, gezdiği ülkeyi kendi hayatımızın rengine katmanın çok basit bir yolu var: birlikte olmak, kolektif kalmak.

“Hayat solo bir performans değil, devasa bir orkestra.”  

Gastronomi, moda ve sanat alanlarında kolektif yaratım sürecini destekleyen Brothers, Birbirimiz İçin kampanyasıyla İskoçya’dan aldığı ilhamı kendi değerleriyle harmanlıyor. Farklı bakış açılarından esinlenerek birbirine ilham olmayı odağına alan Birbirimiz İçin, Brothers dünyasının en yeni yansımasını oluşturuyor.

Farklı disiplinlerdeki yetenekleri destekleyen ve onlara alan açan Brothers, yıl boyunca düzenleyeceği etkinliklerle gastronomi, müzik, sanat ve moda alanlarında çok yönlülüğün ve yaratıcılığın altını çizmeye devam edecek. Bir araya gelmek için sabırsızlanıyoruz.

Unus pro omnibus, omnes pro uno!

Dünya mutluluk endekslerindeki yeriyle bilinen İsviçre’nin ulusal sloganı, Üç Silahşörler’in unutulmaz repliğini hatırlayalım, “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için.” Muhtemelen Alexandre Dumas, süper kahraman tek bir silahşör yazmanın altından da rahatlıkla kalkardı ama aynı tadı verir miydi?

O kadar geçmişe gitmemize de gerek yok, neden çoğumuzun konfor dizisi Friends, The Office veya Avrupa Yakası ki? Çünkü “başrol” denen konum abartılıyor, hikaye eksik ya da tatsız kalıyor. Hayat hikayemizi de izlenir kılan, başroller değil çok roller.

Brothers’ın dediği gibi, tek başımıza belki çok daha hızlı gideriz ama birlikte çook uzağa gidebiliriz. Tek bir meşaleyle bir süre ısınabiliriz ama hepimizde ateş olursa hiç üşümeyiz. Spotlight histerisi, yerini birlikte parlamaya bırakırken “Zirve yalnızdır” basma kalıbını birlikte yıkıp, başka kalıp hayaller kurabiliriz.

Birbirimiz İçin kampanya filmini Brothers1801 Youtube ve Instagram hesaplarından izleyebilirsiniz.