Bombay Saphire’in bu yıl Tribeca Film Festivali ile birlikte ikincisini düzenlediği “Imagination Series” kısa film yarışmasının kazanları belli oldu. Akademi ödüllü senaryo yazarı Geoffrey Fletcher’ın yazdığı senaryoyu baz alarak hayal güçlerini kullanan yarışmacılar bu yıl yine beğenerek izlediğimiz işler ortaya çıkarmışlar.

2013 yılının kazanan filmlerinden “Room 8” in BAFTA ödülü almasıyla beraber bu yıl çıtayı daha da yükselten yarışmada 4 film jüri oylaması ile belirlenirken, 5. film kısalisteye kalan filmlerin halk tarafından oylanması ile belli oldu.

Gelelim bu yılın kazananlarına…

Reflections:

Anthony Khaseria’nın yarattığı karakterlerin şans eseri buldukları bir aynada kendi geleceklerini görmeleri ve hiç bitmeyen bir mücadele içinde sıkışmalarını konu alan kısa film bu yılki kazananlar içinde kesinlikle favorim.

The Other Side Of The Game:

Bir ölüm kalım durumunun var olduğunu düşündüğümüz karanlık bir odadan çıkmaya çalışan çiftin gerilim sınırının üzerindeki kaçış planını izlediğimiz kısa, beklenmedik son karesi ile bu yılın eğlenceli filmi.

Exit Log:

Kazanan bir diğer film ise 2249 yılında iki uzay mühendisinin uzay yolculuğunda geçmişten gelen bir acil durum mesajı ile karşılaşmasını konu alıyor. Karakterlerin aldıkları mesajı deşifre edip edemeyecekleri sorusunun cevabı ise 6. dakikanın sonunda.

Grafitti Area:

İki genç grafiti sanatçısının duvarda yarattığı grafitinin canlanmasını konu alan film ile Maite Fernandez Perez aslında kendi korkularımızın açıklanamayan ve öngörülemeyen doğasına farklı bir bakış açısı ile bakmamızı sağlıyor.

Need for Speed (Dating):

Ruh eşini bulmaya çalışan Polly’nin dokunaklı ama bir o kadar da komik hikayesini anlatan film bu yılın oylama ile kazananı.

Filmlerin tamamına Bombay Saphire’in youtube veya vimeo hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Kamera arkası görüntüleri ve kazananlarla yapılan röportajlar için de bir tumblr hesabı mevcut.

Ek olarak geçen senenin kazananlarını henüz izlemediyseniz 2013’ün kazananlarına buradan ulaşabilirsiniz. Özellikle “Room 8”i şiddetle tavsiye ediyorum.